'Sakın o siteye girmeyin bu bir tuzak!'

Sponsorlu Bağlantılar

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
    Konu Sahibi
'Sakın o siteye girmeyin bu bir tuzak!'

Binali Yıldırım'ın açıklamasının satır başları şöyle:

"Seçimler öncesi YSK'nın bütün partilere vermek zorunda olduğu seçmen bilgileri bugün sanki Mernis sisteminden sızıntı olmuş gibi servis yapılıyor.

Seçmen olmadığı için 18 yaş altındakilerin bilgileri yok.

Bu bir problem. Şimdi Meclisimiz kişisel verilerin korunmasına dair kanun çıkardı. Bu kanunla beraber her türlü kişisel veriye erişim güvence altına alınıyor.

Ama her şeye rağmen buna erişenlere çok ciddi hapis cezaları geliyor. Bu yola tevessül eden kötü niyetli kişiler bunun hesabını verecekler.

Bu bize bir şey gösterdi; seçim kanununda da bir düzenleme yapmak lazım. Bu bilgileri ya vermemek ya da kısıtlama yaparak vermek... Bir kişiyle paylaştığınız şey sır değildir.

Vatandaşlara şunu tavsiye ediyorum, 'ben de var mıyım' diye merak edip sisteme girme yarışında olmasınlar.

Oraya girmek bir tuzaktır. Sizin girmenizi istiyorlar. Oraya girerek size ait başka bilgilere ulaşmak istiyorlar.

Kontrol etmek bu kötü niyetlilerin emellerine hizmet etmek anlamına gelir. Hükümet olarak meselenin farkındayız. Hem bilişim alt yapısında çalışmalar hem de yasal soruşturmalar devam ediyor.

Vatandaşlar merak etmesin asıl bilgileri sağlamdır. TC kimlik numaralarının değiştirilmesine ihtiyaç yok.​

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
fare kapanı varmış, öyle dediler. :hmmm

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
2 Haber Paylaşımımdada Belirtmiştim Çok Tehlikeli Virüsler Olduğu Söyleniyor Format Daha Kar Etmeyebilir Nasıl Etmeyebilir Bad Sectör Yada Bios Virüsü Gibi Şeyler Girerse PCye Başınız Sağolsun :ehe

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
    Konu Sahibi
2 Haber Paylaşımımdada Belirtmiştim Çok Tehlikeli Virüsler Olduğu Söyleniyor Format Daha Kar Etmeyebilir Nasıl Etmeyebilir Bad Sectör Yada Bios Virüsü Gibi Şeyler Girerse PCye Başınız Sağolsun :ehe
Hiç Merak Edip de İndirmeyi Denemedim :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hiç Merak Edip de İndirmeyi Denemedim :)
Valla Şurda Basit Bi Program Yüklüyorum Antivirüs Olduğu Halde Dünyada Ne Kadar Tarayıcı Uzantısı Varsa Hepsini Yüklüyor Ana Sayfayı Açıyorum Bin Tane Site Açılıyor Onları İndirir Yüklersem Kim Bilir Nolur :D

Rygebin

Rygebin

Üye
Mobilden girdiğim için fazla virüs yemedim şükür. :ehe.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
O kadarını düşünmemiştim . Cezamiz neyse çekicez o zaman hocam :)
Valla Uzak Durun Adamlar Bıos Virüsü Bile Yollarlar Yeminle Anakartı Çöpe Atarsınız Bunlarla Şaka Olmaz Şurada Basit Bir Uygulama Kuruyorum Pcye Dünyanın Toolbarını Yüklüyor Şerefsizler İptal Etseniz Bile Doluyor FOrmat Atıyorum Mecburen Kim Bilir Ne Olur Bunlardan

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli

Üst Alt