"Sadece Atatürk heykeli için öncülük ederim"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
"Sadece Atatürk heykeli için öncülük ederim"

[h=2]Aziz Yıldırım katıldığı programda heykel olayına da değindi. Yıldırım "Alex'in heykelinin açılmasına neden karşı çıkayım. Heykeli yapanlara da karşı çıkmam. Müsait olursam açılışına giderim, olmazsam gitmem. Ama ben bu ülkede bir tek Atatürk'ün heykelinin yapılması için öncülük ederim" dedi.[/h]
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktör Aykut Kocaman ile polemiğe giren Alex konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. Yıldırım, “Alex 4 yıl önce yuhalandı, kendisi de gitmek istiyordu. Ben ertesi gün çağırıp, “tamam git” deseydim bugün bunlar yaşanacak mıydı! Belli yıldızlarda futbol hayatlarının sonunda kendi egoları üst düzeye çıkabilir, bunu aşağıya çekmek lazım. Dost bildiği bir arkadaşına attığı twitleri yazarsanız, her gün kavga çıkarırsınız. Ben de kızıyorum en yakınıma, kardeşime kızıyorum. Ama bunu her gün ortaya çıkarırsanız, yönetimler kalmaz” dedi. Yıldırım şöyle devam etti: Oyuncu kendi problemlerini de dışarıya aksettirebilir. Hocasıyla konuşabilir, hatta konuşuyorlar da bunu dışarıya kötü aksettirmemek lazım. 60 maç oynayacağız belki 40’ında oynayacak. Ama bir maç oynamadı iki maç oynamadı diye problem yaratmamak gerekiyor. Alex buradadır. Gerekirse oturur, konuşuruz, mukavelesi yine uzayabilir.

‘FEDER önerdi’

Ben Metris’teyken taraftar grubu FEDER’in başkanı İlyas bey geldi, heykeli söyledi. Yapın dedim. Ben açtım söyledim İlyas Bey’e bu heykeli ne zaman yapacaksanız, yapın, açım dedim. Alex’in heykelinin dikilmesine ben neden karşı çıkayım. Burada da işim yoksa giderim, işim varsa gitmem. Bir başkanın illa ki bir futbolcunun heykel açılışına gitmesi mi lazım. Ben burada 14 yıldır başkanım, ne bir yere adımı koydurdum, ne yazdırdım. Bakın ne diyorum Atatürk’ten başka kimsenin heykelinin yapılması için öncülük yapmam ama yapana da karşı çıkmam.

‘Fenerbahçe Türkiye’dir’

Ben hiçbir zaman Fenerbahçe taraftarını azarlamam, hepsini de tek tek teşekkür ederim. Manisa maçına 50 bin kadının gelmesiyle 3 Temmuz zihniyeti değişmeye başladı. 3 Temmuz zihniyetine darbeyi vuran kadınlar ve çocuklardır. Ben bunu bilmeyecek kadar mıyım? Azarladı diyorlar, uyardım sadece ve ’lütfen’ dedim.” Ben orada o oyuncuların düştükleri pozisyon artı taraftarın provoke edildiğini düşündüğüm için bütün konuşmam o yönde. Konuşmalar orada. Şimdi Uğur Bey de dinliyorsa, benim iyi dostumdur Uğur Bey. Bunu dinledi, duydu herhalde birinden, azarladı diyor. Ben tam tersine rica ediyorum diyorum, uyarıyorum. Lig TV’de de çıktım, ben 60 yaşına geldim, benden büyük olanların elleriden öperim dedim. Onu niye söylediğime herkesin dikkatini çekerim. Taraftar taraftardır ya, kadını erkeği olmaz. Ben 50 bin kişinin içinde kalktım Alex’i alkışladım, bana da ‘yuh sen de git’ deselerdi, ki dedikleri zamanlar da oldu. Ama 6 ay sonra alkışladılar. Bakın ne diyoruz,
Fenerbahçe Türkiye’dir Türkiye’nin de Fenerbahçeye ihtiyacı var. Fenerbahçe, Türkiye’nin bir dişlisidir.

"Alex 4 yıl önce yuhalandı, kendisi de gitmek istiyordu. Ben ertesi gün çağırıp git deseydim bunlar yaşanacak mıydı?"

"Ben 50 bin kişinin içinde kalktım Alex’i alkışladım. Bana da yuh sen de git deselerdi. Ama 6 ay sonra alkışladılar"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...