Galaxy S7 Edge S7 Edge 6.0.1 Güncellemesi Telefonda Sorun

Sponsorlu Bağlantılar

htahta

Üye
    Konu Sahibi
S7 Edge 6.0.1 Güncellemesi Telefonda Sorun
İyi günler maxicep üyeleri. Dayım Arabistandan alınan telefonunu 6.0.1 e güncellemiş fakat güncellemeden sonra şarj problemi aşırı derecede ısınma problemi ve ekranda şimşekler meydana gelmiş. Sanıyoruz ki güncelleme indirme yada kurulum esnasında hatalarla karşılaşıldı. Bunun üzerine 6.0 a geri dönebilir miyiz ki diye araştırırken heryerde sadece 6.0.1 romunu bulabildik. Telefonun garantisi olmadıgı icin rom yukleme konusunda sıkıntı bulunmuyor. Fakat maxicepten ve bikac siteden okudugum kadarıyla rom yükleme esnasında veriler siliniyormuş gibi bir şey gördüm. Daha sonra madem veriler siliniyor acaba fabrika ayarlarına mı döndürsek diye düşündük. Fakat fabrika verilerine döndürme ile hard format arasında bir fark var mı hangisini yapsak diye kararsız kaldık. Şimdi şunu sormak istiyorum. 6.0.1 romlarında ülke ülke oldugu icin arabistan mı indireceğiz Türkiye mi bilemedik. Ve telefona rom kurulumu sonrasında güncellemeri otomatik alır mı bu da kafamıza takıldı. Ayrıca rom yukleme esnasında sıfırlama mevcut mu. Sammobile da 6.0.1 içi bırcok rom var hangısını indirecegiz. Siz link atabilir misiniz en gunceli kurulması gerekeni. Forumda okudum rom atılımın bir kısmında wipe data vardı onun uzerine bu yazıyı yazıyorum. Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler

furyzer0

furyzer0

Üye
Once sıfırlamayı deneyin derim ben

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

htahta

Üye
    Konu Sahibi
Once sıfırlamayı deneyin derim ben [emoji769]

Hocam biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz? Yukarida yazdigim uzere tekrar 6.0.1 güncellemesini yüklerken telefonum sıfırlanicak mi ki de önce sifirlamayi deneyelim yani eğer bu işlemde sifirlanmayacaksa önceligimiz verilerin kaybolmamasi ama güncellemeyi tekrar yukleme isleminde de sifirlanacaksa dediginizi deneyebiliriz. Ve sıfirlamadan kastiniz fabrika ayarlarina dondurmek mi hard format mi? Yoksa ikiside ayni sey mi? Teşekkürler

furyzer0

furyzer0

Üye
Hocam biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz? Yukarida yazdigim uzere tekrar 6.0.1 güncellemesini yüklerken telefonum sıfırlanicak mi ki de önce sifirlamayi deneyelim yani eğer bu işlemde sifirlanmayacaksa önceligimiz verilerin kaybolmamasi ama güncellemeyi tekrar yukleme isleminde de sifirlanacaksa dediginizi deneyebiliriz. Ve sıfirlamadan kastiniz fabrika ayarlarina dondurmek mi hard format mi? Yoksa ikiside ayni sey mi? Teşekkürler
Geri döndürürseniz de sıfırlamış olacaksınız zaten o yüzden once uğraşmadan sıfırlayın derim ben. Önce fabrika ayarlarını deneyin sonra hard format o da olmazsa geri döndürün derim ben

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

serhat_002

serhat_002

Üye
bende de Amerika cihazı var G935T modeli.. son gelen 70 mblik bir güncellemenden sonra benden de aşırı ısınma ve şarj problemi var.. sorun 6.0.1 güncellemesi mi yoksa son gelen kısa güncelleme mi bilemiyorum

meyrock

meyrock

Üye
Custom rom yüklemelerinde olduğu gibi stock rom yüklerken veya güncellerken, mutlaka verilerinizi yedekleyin( her guncellemde verilerim silinecek o yüzden format atamam diyenler için :) ) , güncellemeyi yapın ve recovery menüsünden gerekli format işlemlerini yapın. Bu halde "bug"lar ile karşılaşma olanağı en aza indirgenir... temiz bir güncelleme veya kurulum olur...

Üst Alt