Uygulama S4 mini room ve şebeke düzeltme olur mu?

Sponsorlu Bağlantılar

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
S4 mini room ve şebeke düzeltme olur mu?
Arkadaşlar bilindiği üzere s4 mini şebekede otomatik ya da wcdma yı seçtiğimiz zaman şebeke kesiliyor geride gelmiyordu (yenidenbaşlat uçak modu aç kapa vb. dışında) room attığımız zaman bu sorun devam eder mi yoksa düzelir mi?

bilal72

bilal72

Üye
Kardeş malesef düzelmiyor cm11 attım hiçbir değişiklik olmadı bu sorun anabanttan kaynaklı rom ile alakalı değil galiba. Yine de stock 4.4.2 kitkatı beklemek gerek.

• Beğen
Tepkiler: ErSin9006

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
bencede mekanik gibi geliyorya hadi hayırlısı

bilal72

bilal72

Üye
O doğru samsung s4 mini de sınıfta kaldı:confused:

yaren_dede

yaren_dede

Üye
bende otomatik 3g 2g gecisinde sebeke kesiliyor ama geri geliyor bazende kesilmiyor direkt gecis oluyor. bu sorunu ilk defa duydum

bilal72

bilal72

Üye
Şebekesi diğer modellere göre çok çok zayıf bu şebeke gidip bi daha gelmeme konusu genelde gittiği anda 3g şebekesi devreye girmeyen avea da oluyor.

Bu telefonun şebeke çekim gücü çok zayıf bunu şehirde pek farketmezsin ama ben köyde kalıyorum genelde baz istasyonu hemen karşıda araya bi iki duvar veya tumsek olan bi yerde şebeke donuyor vodafone yazıyor şebeke baklası da dolu hiçbir sıkıntı yok ama arama yapamiyorum sms atamyorum. Büyük ihtimalle bu 3g 2g geçiş sorunları bundan kaynaklı. :confused:

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
bunu biçok kullanıcı biliyor farkında çözümü ise sadece gsmde kullanmak operatörden değil kesinlikle telefondan ve yazılımsal da değil örnekleri inceledğimde bu sonuca vardım

fatihcvk

fatihcvk

Üye
Yaklasik 1 aydır kullaniyorum ( 9190 olan ) bu sorunu daha yasmadim...

KırcalıHolding

Üye
Ben 3g ile 2 g arasında çok seçim yapan biri olarak bu sorunu hiç yaşamadım

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
Sorun şöyle oluşuyor zaten otomatikde iken örneğin yastığın altına koyuyorsun sabah kalkıyorsun şebeke sıfırlanmış aç kapa vs yapıorsun düzeliyor sanıyorum ki şöyle bir sıkıntı var şebeke bir kez kesildimi geri gelmiyor bundan kaynaklı yaşamamış olabilirsiniz ya da bazı üretimlerde sıkıntı vardır bir düzine insan tanıyorum bu sorunla karşılaşan operatörden satınalınmış telefondan tutunda telefoncu garantili telefona kadar tavsiyeniz ya da bu konuyla ilgili kullandığınız ayarlar vs. varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz

bilal72

bilal72

Üye
Ersine katılıyorum:rolleyes:

KırcalıHolding

Üye
Oturduğum evin bazı odalarında 3g çekmiyor ve devamlı otomatikte kullanıyorum teli dolayısıyla 3g ve 2g geçişleride otomatik oluyor hiçbir sorun yaşamıyorum..telim s4 mini gti9190..

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
ayarlar hakkında biraz bilgi verir misin öneri olarak ? dikkatini çeken vs?

bilal72

bilal72

Üye
Oturduğum evin bazı odalarında 3g çekmiyor ve devamlı otomatikte kullanıyorum teli dolayısıyla 3g ve 2g geçişleride otomatik oluyor hiçbir sorun yaşamıyorum..telim s4 mini gti9190..
Operatör ne acaba?

bilal72

bilal72

Üye
Bi de bende telefon bazen takılıyor cm11 de hiçbir şekilde kasılma takılma yok ama stock rom da kronik bi şekilde takılma kasılma oluyor genelde oyunlarda temple run ve subwey surf te çok belli oluyor bunun da bi çözümü var mı sizde?

yaren_dede

yaren_dede

Üye
Bu cihaz adamına göre mi muamele yapıyor anlamadım herkes telefona bi kusur buluyor. Bende nedense böyle sorunlar yok

• Beğen
Tepkiler: ErSin9006

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
bende anlamadım :) takılmalar için clean master advenced systemcare gibi proğramlar kullanabilirsin oyuna girmeden hafızayı silersen takılma olmaz bende olmuyordu mesela :))dünden beri bişeyler deniyorum arkadaşlar sadece wdcma kullandığımda bir diş ya da hiç çekmiyor evim vericilere yakın operatör avea otomatikde kesip bulamaması bundan olabilir makina 3g ye zor ediyor sanırım o yüzdende otomatikde şebeke gidince gelmiyor heralde saçma sapan bişey :D

• Beğen
Tepkiler: yaren_dede

KırcalıHolding

Üye
Telin kasmaması için imoblife firmasının memory booster uygulamasını yükleyip ayarlardanda temizleme sıklığını otomatik 10 dakikaya ayarlarsanız takılma sorunu çözülürTğ
Operatör ne acaba?
Türkcell

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
oha aveada s4miniyi seçince 3g desteklemiyor diyor bu ne saçmalıktır ? birde bir sayfasında ise destekliyor diyor ayarları almak istedimde 3g desteklemiyor diyor?

Üst Alt