s3 mini overclock

• 3 Ağustos 2014
  • 1264 Okunma
  • 15 Cevap

1. Samsung ile gönderdi
  2. i8200 i bilmiyorum ama i8190 varsa deneme NovaThor işlemciler OC ye gelmez en fazla 1.2 ghz olur oda pil ve ısı sorunu oluşturur hız istiyorsan vanila bir rom yükle geç
    ama denemek senin elinde 1500 mAh pil oc ye dayanmaz

3. 1.4 ghz yapılır s3 miniye. Ace 2 ye bile rahat 1.25 ghz yapılıyor.

4. NovaThor işlemci olduğu için en fazla 1.2 ye çıkıyor 1.4 hiç duymadım.ama yaparsan
    stabilte düşer en ufak işlemde işlemci havale geçirir
    pil çabuk biter yani telefonu kullanamaz olursun
    mesela note 2 de ben %75 stabilitede (stock rom 1.6 de %95 stabilite falan) 2.0 Ghz 4 çekirdek kullanabiliyordum
    ama baktım benchmarklarda yüksek puan almasına rağmen oyunlar kasılmalar başladı çabuk ısınmaya başladı pil 2 saatte bitiyordu vvbvbv
    deneme çok büyük bir hız kazanmıyacaksın en fazla %5 artış olur o da pil sorunu olarak sana yansır
    22.600(antutu 4) 1.6 ghz
    22.900(antutu 4) 2.0 Ghz
    bu fark çekirdek sayısıdan dolayı yüksek bile sayılabilir çünkü her çekirdek 400 mhz artırdım ama artış gözler önünde

5. S3 mini kullanıyor musunuz
    ---
    Vanila derken bi link atar misin

Samsung ile gönderdi
  6. Benim telefon 2 ghz de rahat ve stabil çalışıyor.İşlemcinin O.C kapasitesi üretim kalitesine göre değişir.

< Resmi açmak için tıklayın >

< Resmi açmak için tıklayın >

iPhone ile gönderdi
    The Shadow bunu beğendi.
  7. stock rom + kernel kullandığım için oc bana yaramadı
    vanila hiç bir tema ve ya launcher yüklenmemiş saf android dir yani örn cyanogen mod gibi romlar

8. Hayir. Ama novathorlu cihaz kullandim.
    Hangi governorla oc yaptigina bagli biraz da birkac arkadas ondemandla yapmis tel reset atiyo diyodu :kop2: ;)
    ---
    Bu sadece islemci kapasitesi degil kernel kapasitesine de bagli A kernelinde 1.8 ghz de stabilken B kernelinde 1.6 ya bile dayanmiyor bazen developer farki ;)

Samsung ile gönderdi
  9. Saol kardesim

Samsung ile gönderdi
  10. ben devil 2 kernel ve agni pure stock kernel kullandım ikiside 2.0 ghz destekli gpu da 800 mhz ye kadar ocdestekliydi
    pegasusq ve (agni de pegasusq agni plus z gibi bir şey vardı onu kullanmıştım ama pek hoşuma gitmedi
    oc pc de fark ediyor bizim telefonda oynadığım fsb değereri ile oc ye tam anlamıyla oc denemiyor oc çarpan kat sayısını değiştirerek yaparsan (telefonlarda bu biraz çünkü çarpan kilitli eğer çarpan kilidi açık arm tabanlı işlecili telefon varsa bu mümkün olabilir) hızı o zaman artışı hissediyorsun android arayüzünde (touchwiz için akışkan bir arayüz için en çiftçekiirde 800 mhz ve yukarısı yetiyor ama oyunlarda ve bazı render uygulamalarında iş değişiyor

11. Hadi beyler overclock makinası ayağınıza geldi :ehe

iPad ile gönderdi
  12. Alakası yok.

Fsb ile yapılan O.C herzaman çarpan ile yapılana göre daha fazla performans verir.Çünkü FSB o.c ile aynı zamanda Bus/H.T link(varsa)/rami de o.c edersin.

Benim pc de kullandığım cpu AMD Phenom 2 x4 955 Black Edition çarpanı açık işlemci ve buna rağmen fsb ile 4.2 ghz ye o.c yapıyorum.Benchmarklarda gözle görülür fark oluyor çarpan overclockuna göre.

iPhone ile gönderdi
  13. Fark etme konusu kisiden kisiye degisir ama 400 mhz oc bence rahatlikla farkedilebilir. Fsb yle yapilan oc daha performanslidir ve gucunu daha fazla hissettirir ayrica daha ince ayar yapma olanagi tanir carpan degerini degistirirsen ayni degere ulasamayabilirsin ve daha fazla islemciyi zora sokarsin.

Mobil cihaz ile gönderdi
  14. İşte o konuda stabilitesi düşüyor ram ve pci veri yolu hızını etkilediği için tercih etmiyorum
    OC yi hissetmedim çünkü zaten hiç bir oyunda takılmadan bir cihaz kullanıyorum eğer note 2 kasan bir oyun varsa söyleyin ben oc yapıp o oyunu sorunsuz oynadım oc yi fark ettim diyeyim
    ---
    Haa bir de şu var
    Ram yüzünden mavi ekran almak istemediğinden fsb u sevmiyorum

Samsung ile gönderdi
  15. Mavi ekran almak istemiyorsan o zaman biraz voltaj vereceksin..

Benim bellekler Kingston 8 gb 1333 mhz ama 1650 mhz de çalıştırıyorum.

Ayrıca anakartın iyiyse fsb hiçbir şekilde o.c u etkilemez.

Edit: eğer fsb ile o.c yaparken rame o.c yapmak istemiyorsan fsb yi her arttırdığında ramlerin çarpanını düşür.Sorun çıkmayacaktır.

iPhone ile gönderdi
  16. :hmmm bunu deniyeceğim tavsiye için teşekkür ederim :good:

Yüklüyor...
17/10/2018 - 14:26