S3 Mini i8200q Şarjı iyi dayanan rom ?

Sponsorlu Bağlantılar

s3minik

Üye
    Konu Sahibi
S3 Mini i8200q Şarjı iyi dayanan rom ?
Samsun galaxy s3 mini gt-i8200q model telefona sahibim şarjı pek iyi gitmiyor..

Şarjı iyi olan hoş güzel olan bir rom varmı ? CM Falan diyolar o daha iyi diyolar varmı düzgün, stabil bir rom..

Birde nasıl rom atılır anlatırmısınız ? Araştır diyecekler için araştırıyorum ama her sitede başka programlar önermişler hangisini kullanayım her sitede değişik anlatımlar var...

Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Samsun galaxy s3 mini gt-i8200q model telefona sahibim şarjı pek iyi gitmiyor..

Şarjı iyi olan hoş güzel olan bir rom varmı ? CM Falan diyolar o daha iyi diyolar varmı düzgün, stabil bir rom..

Birde nasıl rom atılır anlatırmısınız ? Araştır diyecekler için araştırıyorum ama her sitede başka programlar önermişler hangisini kullanayım her sitede değişik anlatımlar var...

Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

hocam şarj ortalama kaç saat gidiyor

s3minik

Üye
    Konu Sahibi
Oynarsam sürekli 2 saat gidiyor. Oynamazsam 15 saat falan gider heralde hep oynadığımdan bilmiyorum.

Cep telefonu diye aldık ev telefonu gibi kullanıyoruz.

Pil değerleri:

Ekran 26%
Android Sistemi 19%
Android OS 13%
Hücre Askıda 6%
Wi-Fi 4%
Sesli Aramalar 4%
Sistem UI 3%
Ortam Sunucusu 3%

Çok az dayanıyor.. Bataryadan kaynaklandığını sanmıyorum sınıfta aynı teli kullanan arkadaşın bataryasını ödünç aldım onun telefonun şarj daha iyi gidiyor gibi. Benim bataryaylada aynı.. Rom atarsam iyi gideceği kanısındayım.

H0lligan

Üye
Oynarsam sürekli 2 saat gidiyor. Oynamazsam 15 saat falan gider heralde hep oynadığımdan bilmiyorum.

Pil değerleri:

Ekran 26%
Android Sistemi 19%
Android OS 13%
Hücre Askıda 6%
Wi-Fi 4%
Sesli Aramalar 4%
Sistem UI 3%
Ortam Sunucusu 3%

Çok az dayanıyor.. Bataryadan kaynaklandığını sanmıyorum sınıfta aynı teli kullanan arkadaşın bataryasını ödünç aldım onun telefonun şarj daha iyi gidiyor gibi. Benim bataryaylada aynı.. Rom atarsam iyi gideceği kanısındayım.
yüklü olan uygulamalar vs açmasan bile etki eder sosyal medya uygulamaları fazla ise yada bildirim veren oyun lar bunlarda şarjı ve performansı etkiler bi karşılaştırın yüklediklerinizi istersen

• Beğen
Tepkiler: ghstr
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye

Pil değerleri:

Ekran 26%
Android Sistemi 19%
Android OS 13%
Hücre Askıda 6%
Wi-Fi 4%
Sesli Aramalar 4%
Sistem UI 3%
Ortam Sunucusu 3%

ROM deneyebilirsin ama bu kesin çözüm demek değil belkide senin güç entegrende bir sıkıntı vardır batarya değiştirdim çözüm olmadı diyosun o zaman bir de ROM denersin olmadı telefonu bi telefoncuya götür veya garantin varsa servise gönder

bu arada senin model i8200Q bir de arkadaşın telefonuna bak i8190 falan olmasın i8200Q ler daha performanslı olduğu için daha çok şarj tüketir

• Beğen
Tepkiler: H0lligan

s3minik

Üye
    Konu Sahibi
Yok telefonlarımız aynı. Herşeyiyle :D android sürümünden modelinden Kerneline kadar.. Telefon hediye geldi garantisi falan yok.. Hediye değilde elimde telefon yoktu kuzen bu telefonu şubat ayında aldı eylül ayında kendisine note4 aldı bunuda bana verdi özenli birisidir kendisi telefona birşey yapmamıştır zaten format, root falan attım telefona. Şarj sıkıntı yapıyor sürekli..

Eski Nokia C3 Telefonum vardı ekranı kırıldı yazılımıda bozuk sanırsam onun ama içinde mazi bilgiler var, aile fotoğrafları falan kurtarmam lazım o telefonu ekranı bozuk telefoncuya versem format atar diye korkmuyo değilim.. Yoksa ona dönmeyide düşünüyorum o telefon ne güzeldi bee :)

Neyse konu dışınıa çıkmayayım.. Rom önerirmisiniz ?

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Yok telefonlarımız aynı. Herşeyiyle :D android sürümünden modelinden Kerneline kadar.. Telefon hediye geldi garantisi falan yok.. Hediye değilde elimde telefon yoktu kuzen bu telefonu şubat ayında aldı eylül ayında kendisine note4 aldı bunuda bana verdi özenli birisidir kendisi telefona birşey yapmamıştır zaten format, root falan attım telefona. Şarj sıkıntı yapıyor sürekli..

Eski Nokia C3 Telefonum vardı ekranı kırıldı yazılımıda bozuk sanırsam onun ama içinde mazi bilgiler var, aile fotoğrafları falan kurtarmam lazım o telefonu ekranı bozuk telefoncuya versem format atar diye korkmuyo değilim.. Yoksa ona dönmeyide düşünüyorum o telefon ne güzeldi bee :)

Neyse konu dışınıa çıkmayayım.. Rom önerirmisiniz ?

telefoncuya özellikle söylersen atmaz format sadece ekran değiştir de geç onun haricinde verileri nasıl alırsın bir bilgim yok forumun symbian bölümüne konu açabilirsin

ROM konusunda eğer CM varsa ( CyanogenMOD ) onu kur ama gaza gelip CM12.1 falan kurma 11 in üzerine çıkma ( Senin cihazın Android sürümü kaçsa onunla aynı sürümdeki CM sürümünü kur eğer CM yoksa ben burdayım ROM ları inceler en iyisini öneririm

edit : benim attığım linkteki ROM ların hepsi Stock ROM tabanlı bu arada

• Beğen
Tepkiler: s3minik

s3minik

Üye
    Konu Sahibi
Custom rom olsa iyi olur. Arastirmalara baslicam yarin mobildeyim şuan.

İlgin için Allah razı olsun ghstr kardeşim. Rom cm en iyisi diyolar. Jelly bean bana güzel gelmedi. Kitlat lolipop falan olsa güzel olur gibi.. (4.4.x veya 5.x.x)

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Custom rom olsa iyi olur. Arastirmalara baslicam yarin mobildeyim şuan.

İlgin için Allah razı olsun ghstr kardeşim. Rom cm en iyisi diyolar. Jelly bean bana güzel gelmedi. Kitlat lolipop falan olsa güzel olur gibi.. (4.4.x veya 5.x.x)

rica ederim görevimiz :D evet CM ROM larda en iyisidir ancak sana dediğim gibi telefonunun Stock ROM unun android sürümü kaç ise o sürüm üzerine çıkma pişman olursun benden söyelemesi :ehe

s3minik

Üye
    Konu Sahibi
Genede deneme yapacağım.. 4.2 den 4.4 kitkat denemek istiyorum.. tabi rom bulursam :)

Hocam S3 mini gt i8200q CM kitkat rom nerden bulabilirim ? Xda falan bak dediler anlamadim. Baktim bulamadim.. rica etsem bi bakarmisin hocam

H0lligan

Üye

:ehe cm candır ya varsa miui 6 yada üstü kurun performans ve şarj dehşet seviyede verimli olacakdır

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye

:ehe cm candır ya varsa miui 6 yada üstü kurun performans ve şarj dehşet seviyede verimli olacakdır

işin gücün yok böle şeylerle uğraşıyon demi :ehe
edit : CM veya MIUI yok sadece Stock tabanlı editlenmiş Custom ROM lar var onlarda batarya ya pek etki etmez sanıyorum... :(

Sarangni

Sarangni

Üye
Stock tabanlı editlenmiş romlar CM ve Miui göre daha iyi olabilir. Ben genel de Stock Tabanlı Costum ROM daha başarılı buluyorum. En azından benim kullandığım cihazlar da öyleydi.

S3 Mini i8190 evde var. Cm12.1 var. Oldukça iyi iş görüyor. Yapan eleman iyi iş çıkarmış.

s3minik

Üye
    Konu Sahibi
Stabil bataryanin dayanacaği bi rom olsa i8200q 'a keske...

Oyun oynarim, nette gezer, müzik dinlerim.

Şarj 2 saatde bitiyor.. ah o eski c3 öylemiydi.. 3 günü götürürdü full oynamayla..