[S3]6575_S4 görünümlü _s3 romu - Türkiye'de (belki de Dünyada) İlk

Sponsorlu Bağlantılar

Marco Laren

Marco Laren

Üye
    Konu Sahibi
[S3]6575_S4 görünümlü _s3 romu - Türkiye'de (belki de Dünyada) İlk
Hardware : MT6575 (SMDK4x12 is Fake!)
Model : GT-I9300
Build number : 05.01.2014_Sendegel (farklı olabilir)
Build date UTC : 20130102-033320
Android v : 4.2.2 (farklı olabilir)
Baseband v: MAUI.11AMD.W11.50.SP.V20, 2012/08/13 14:56
Kernel v : 3.0.13 1211(root@android-desktop) (gcc version 4.4.3 (GCC) ) #6 Fri Jan 4 09:40:25 CST 2013
Uboot build v : MAIN2.2.ubt.3738
LCD Driver IC : 1-hx8363_6575_dsi

Telefonun özellikleri yukarıdaki gibiyse yükleme yapınız (Romu çok olan 1211 telefonlara uygundur) değil ise kesinlikle yüklemeyiniz. Rom yükleme ile ilgili sorumluluk tamamen size aittir. Şahsım ve Form sorumlu tutulamaz.
Romu yüklemeden önce telefonunuzun yedeğini mutlaka alınız. Bu romun uymaması sonucu kendi yedeğinize dönebilirsiniz.

Telefonunuza bu romu yüklemeniz için telefonunuzun root'lu olması ve Cwm recover yüklü olması gerekiyor.

ROM LİNKİ:


altarnatif link :
Romu yukarıdan indirdikten sonra zipten çıkarınız.
SD kartınızda "clockworkmod/backup" yok ise oluşturunuz . Oluşmuş ise clockworkmod/backup içine "6575S3_S4SendegelRom" klasörünü kopyalayınız.

ROM YÜKLEME:
Telefonunuzu cwm recovery modda açınız.
1- Backup and restore bölümüne giriniz
2- Restore bölümüne girip "6575S3_S4SendegelRom" seçiniz ve ve install (kurunuz) yapınız.

Rom bir kaç dakika içinde kurulacaktır.

ROM YÜKLEME SONRASI IMEI DEĞİŞTİRME:
İmei rastgele yazılmıştır. Doriod tool ya da mobiluncle tool programı ile imeinizi değiştiriniz ve telefonunuzu yeniden başlatınız.

ROMUN ÖZELİKLERİ VE YENİLİKLERİ:

1- Ne zamandır böyle bir rom yapmak kafamdaydı. Biliyorsunuz tam anlamıyla tüketim toplumu olduk. Teknolojinin hizlı değişimi yenilikler bizim isteklerimizi kamçılıyor. Aldığımız bir ürünü çok çabuk tüketiyoruz. Hemen yenileme sevdasına yenik düşüyoruz. Ancak gerek bu sevdaya düşmeyenler gerekse ekonomik yetersezlikleri nedeniyle bu telefonları hala kullananlar var. Bu insanlara benim de mutlaka katkım olması gerektiğini düşünerek bu romu yaptım. Kendime bunu görev yükledim ve oldukça fazla emek harcadım. Özen gösterdim. Umarım beğenirsiniz ve bu rom patlama yapar.

Artık telefonunuz S3 olsada bu rom ile S4 görünümü kazanacak.
Öncelikle Herhangi bir S4 launcheri kullanmadım. Ya da her hangi bir S4 paketini bu roma entegre etmedim. Kendi S3 launcherini ve diğer system uygulamalarını alın teri göz nuru ile tek tek editledim. Buradaki amacım derme çatma bir rom olmaması, özgün olması ve kendi sistem uygulamaları çalışacağı için romda olası bir uyumsuzluk ve hata yaşanmamasıydı. Üstelik benim etik anlayışım böyle bir çalışmanın daha doğru olacağı yönündeydi. (Umarım S3 satanlar Bu romu yükleyerek zaten bilinçsiz olan alıcılara bu telefonu S4 diye satmazlar. Bunu yapacak insanlara hakkımı helal etmediğimi özellikle belirtmek isterim)

Bunun yanında unutmamanız gereken çök önemli gerçek de, bu telefonun S3 olduğu ancak görünümünün S4 olduğudur. Bu nedenle her bölümün bire bir aynı olmasını lütfen beklemeyin. (Şurası da şöyle olur mu diye de yazmayın. Çünkü ben kendi bilgim ve birikimim sonucu olabilecekleri çok titiz çalışarak yaptım.)

Launcher S4 görünümünü kazanmasına karşın statusbarı seffaf (taransparan) yaptım. Yani statusbar duvar kağıdınızın rengini alacak. var olana ikonlarını ve yazılarını değiştirdim.

Ayrıca statüs barda pil simgesi olmasına karşın yüzde göstermiyordu. Bir uygulama editleyerek bunu düzenledim. "Statusbar Pil" uygulaması seçenekleriyle bu yüzdeyi isteğinize göre kişileştirebilirsiniz.

Kaydırma çubuğunda (bu da siyah seffaf ) bildirimler ve ayarlara ulaşma yer alıyor ama leste olarak ayara ikonları olmayacak.
Setting(ayarlar uygulamasının ikonlarını S4 ikonlarıyla değiştirdim. Ancak Frame yer almayacak yine kategoriler alt alta görünecek.
Duvar kağıtları bölümüne S4 duvar kağıtları ekledim. Ayarlar ekran bölümünden buna ulaşabilirsin. Yine S3 duvar kağıtları da mevcut.

Kilit ekranı çok güzel oldu diye düşünüyorum. Bu editlediğim ve bir çok S4 romda kullandığım bir kilit ekranı. Bu ekran neredeyse orjinal S4 ile birebir aynı oldu. Kilit ekranını "Galaxsy Kilit" uygulamasıyla istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Bir uygulamayı Türkçeleştirerek ve editleyerek S4 telefonda olduğu gibi "Anı Albümü" widgeti entegre ettim. Galeri uygulaması yanında bu uygulamayla da resimlerinizi yönetebilirsiniz.

Yine Samsung HUB widgetini bir uygulama editleyerek bu roma entegre ettim. Samsung HUB uygulamasını açarak bu widgete tıklayınca gitmek istediğiniz linki yazabilirsiniz. Ben varsayılan olarak "google play sotenin adresini yazdım. Siz istediğiniz adresi (facebook twitter vb) yazabilir ve burayı kişiselleştirebilirsiniz. Romda bulunan Samsung App uygulamasını silmedim çünkü silince Telefon uygulaması hata veriyor Hiç bir işe yaramayan bir uygulama(sunucu şu an hizmet vermiyor) ama adını uygulamalar olarak değiştirdim ve Tükçeleştirdim.

Telefona gapps paketini yeniden düzenleyerek güncelledim. Bu konuda en küçük sıkıntı yaşamayacaksınız.

S4'e simgelerine benzemeyen ikonları değiştirdim. Ayrıca S4 de kullanılan bazı uygulamaları (Smemo video vb) roma entegre ettim. Bu uygulamalar tamamen Türkçe hale getirdim.

Telefonun zil seslerini S4 zil sesleriyle değiştirdim. Otomatik olarak S4 varsayılan zil sesinin gelmesi ile ilgili kodlamayı yaptım.

Telefonunuzun belleği SD kartınız olacağını sanırım söylememe gerek yok. İyi bir SD kart ile kullanmanızı öneririm.

Kendi editlediğim ve bir çok S4 romda kullandığım hava durumu uygulamasını en son sürümü ile güncelledim. Hava durumu widgetiniz de S4 telefona çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Telefonunuz rootlu ve Mobiluncle Tool ve Root explorer yanında Sistem Bilgi (Android System İnfo pro) uygulaması (Türkçeleştirdim) yüklü olarak gelecek..

Bu kadar açıklama yeter sanırım. Diğerlerini de romu kurduktan sonra keşfedersiniz artık...
Beğeniniz ve edeceğiniz Teşekkür bizleri daha da ileriye taşıyacağını lütfen unutmayınız.

Rom umarım işinize yarar. Güle güle kullanın.
SENDEGEL

Romdan Görüntüler:
İstek üzerine Romun Flash Tool halini veriyorum:


Alıntıdır...
 


Üst Alt