Püf Noktası s3 4.3 ten 4.1.2 ye geri dönme

Sponsorlu Bağlantılar

strk92

Üye
    Konu Sahibi
s3 4.3 ten 4.1.2 ye geri dönme
arkadaşlar herkese merhaba daha önce bu konuyu paylaşan var mı bilmiyorum ancak daha önce çok aramama rağmen tam anlamıyla bir yöntem bulamadım ve kendi uğraşılarım sonucu geliştirdiğim yöntemi paylaşmak istiyorum. Bu konuda 4.3 romu yükleyen ve modem yapısı v2 olan arkadaşlar için imei kaybı olmadan 4.1.2 sürümne dönmeyi anlatıcam

1) Öncelikle bu adresteki v2 efs yapısı destekli 4.1.2 romunu indirin

ardından odinle 4 parçalı rom kurulumu yaparak bu indirdiğimiz romu kuruyoruz
***eğer download sayacı işlemişse Triangle Away programının son sürümünü indirip sayacı sıfırlıyoruz

2) Linkini verdiğim romu kurduktan sonra cihazın açılmasını bekliyoruz ve açıldıktan sonra recovery moduna alıp tüm vipe işlemlerini uyguluyoruz ve reboot edip cihazın tekrar açılmasını bekliyoruz

3) Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bu linkteki 4.0.4 romunu indiriyoruz ve yine odinle flashlıyoruz

4) Romu flashlama işlemi bittikten sonra samsung yazısının çıkmasını bekliyoruz yazıyı gördükten sonra cihazın bataryasını çıkartıp kapatıyoruz. Bataryayı tekrar takıp yine recovery modunda açıyoruz ve tekrar tüm vipe işlemlerini yapıyoruz. İşlemler bittikten sonra cihazı reboot ediyoruz ve açılmasını bekliyoruz

5) Cihaz açıldıktan hiçbir kurulum işlemine onay vermeden yani atla seçeneğini tıklayarak cihazın açılmasını sağlıyoruz. Cihaz açıldıktan sonra ve karşımıza ana ekran gelince telefon kısmına girip *#272*cihazınızın imeisi# girip karşımıza gelen kod listesinden tur seçiyoruz. Ardından cihaz kendisini tekrar reboot edecektir. Cihaz tekrar açıldığında tüm kurulumları yapıyoruz yani Google hesabı saat vb ayarlar

6) Artık cihazınız Türkiye cihazına dönmüş olacaktır ve geriye güncellemek kalıyor. Cihazı ota ya da kies yoluyla güncellediğinizde işlem tamamlanmış olacaktır

Ben kendi cihazımda bu yöntemi kullanarak 4.2.1 romuna imei kaybı yaşamadan geri dönüş yapabildim. Umarım hepinizin cihazlarında işe yarar

• Beğen
Tepkiler: Batu998

ayaztuncay

ayaztuncay

Üye
Triangle Away programını kurarken root olması gerekiyormu cihazın

Batu998

Batu998

Üye
arkadaşlar herkese merhaba daha önce bu konuyu paylaşan var mı bilmiyorum ancak daha önce çok aramama rağmen tam anlamıyla bir yöntem bulamadım ve kendi uğraşılarım sonucu geliştirdiğim yöntemi paylaşmak istiyorum. Bu konuda 4.3 romu yükleyen ve modem yapısı v2 olan arkadaşlar için imei kaybı olmadan 4.1.2 sürümne dönmeyi anlatıcam

1) Öncelikle bu adresteki v2 efs yapısı destekli 4.1.2 romunu indirin

ardından odinle 4 parçalı rom kurulumu yaparak bu indirdiğimiz romu kuruyoruz
***eğer download sayacı işlemişse Triangle Away programının son sürümünü indirip sayacı sıfırlıyoruz

2) Linkini verdiğim romu kurduktan sonra cihazın açılmasını bekliyoruz ve açıldıktan sonra recovery moduna alıp tüm vipe işlemlerini uyguluyoruz ve reboot edip cihazın tekrar açılmasını bekliyoruz

3) Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bu linkteki 4.0.4 romunu indiriyoruz ve yine odinle flashlıyoruz

4) Romu flashlama işlemi bittikten sonra samsung yazısının çıkmasını bekliyoruz yazıyı gördükten sonra cihazın bataryasını çıkartıp kapatıyoruz. Bataryayı tekrar takıp yine recovery modunda açıyoruz ve tekrar tüm vipe işlemlerini yapıyoruz. İşlemler bittikten sonra cihazı reboot ediyoruz ve açılmasını bekliyoruz

5) Cihaz açıldıktan hiçbir kurulum işlemine onay vermeden yani atla seçeneğini tıklayarak cihazın açılmasını sağlıyoruz. Cihaz açıldıktan sonra ve karşımıza ana ekran gelince telefon kısmına girip *#272*cihazınızın imeisi# girip karşımıza gelen kod listesinden tur seçiyoruz. Ardından cihaz kendisini tekrar reboot edecektir. Cihaz tekrar açıldığında tüm kurulumları yapıyoruz yani Google hesabı saat vb ayarlar

6) Artık cihazınız Türkiye cihazına dönmüş olacaktır ve geriye güncellemek kalıyor. Cihazı ota ya da kies yoluyla güncellediğinizde işlem tamamlanmış olacaktır

Ben kendi cihazımda bu yöntemi kullanarak 4.2.1 romuna imei kaybı yaşamadan geri dönüş yapabildim. Umarım hepinizin cihazlarında işe yarar
Kardeş ben de 4.1.2 ye dondum imeim 0049 oldu bu yuzden mi

strk92

Üye
    Konu Sahibi
Linkte verdiğim yazılımı indirip kurman gerekir 4 parçalı 4.2.1 yazılımı eğer bunu kurduysan imei numaran kaybolmaz tekrar 4.3 kurup imei numaranı geri getir ardından verdiğim linkteki romu kurarak 4.2.1 e dönüş yap
evet triangle away için cihazın rootlu olması ve dilinin ingilizce olması gerekir

alpaslan556

Üye
Kardeş 4.0.4 u kurunca şebeke gelmiyor ve *#272* çalışmıyor bi donemedim gitti 4.1.2 ye .s

strk92

Üye
    Konu Sahibi
4.0.4 ten önce verdiğim 4.1.2 yi kurman gerekiyor eğer işlemleri benim dediğim sırayla yaptıysan sorun çıkmamış olması gerekir

alpaslan556

Üye
kardeş aynen yaptım 4.1.2 yi kurdum şebeke gelmedi sonra 4.0.4 ü yükledim hala şebeke yok şebeke olmayıncada *#272* çalımıyorkardeş bide 4.0.4 yüklediğimde imeil le ağ gelmesimi lazım gelmiyor bende

strk92

Üye
    Konu Sahibi
4.0.4 yüklediğinde değil 4.1.2 yi kurduğunda gelmesi gerekiyor. ancak samsung yeni bir 4.3 güncellemesi daha verdi eğer ikinci güncellemeyi yükledikten sonra knox devreye girmiş olabilir. samsung dışı bi rom yükleyerek 4.1.2 ye imei kaybı olmadan dönüş yapıp yapamadığınızı deneyin

alpaslan556

Üye
kardeş 4.1.2 yüklüyorum şebeke ımeil geliyor sonra 4.0.4 ü flaşhlıyorum sebekede ımeilde gidiyor. bu knox kaldırma yöntemleri var diyolar kaldırsam olurmu

strk92

Üye
    Konu Sahibi
yok ona hiç bulaşma eğer şebeke ve imei geliyorsa başka bir 4.0.4 samsung romu indirip aynı işlemleri deneyebilirsin

McBoltt60

McBoltt60

Üye
RooT olması lazım simdi 4.3 oldu ya sanırım ise yaramıyor ....
eskiden oluyor idi simdi ise hata geliyor belki de yanlıs yaptıgım oluyor ..
4.3 iken deneyen arkadaslar var mı odin sayac sıfırlama ? triangle Away

deljkanli10

deljkanli10

Üye
Ben konuyu yeni gördümde nasıl işe yaryor mu baska yapalin oldumu bende cok istiyorum 4.1.2 ye dönmeyi her denedimde imei şebeke uçuyor ama bunu daha denemedim vede linkler kırık verdigin linklerin

Son düzenleme:

strk92

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım verdiğim linkteki rom 4 parçalı BTU romdu bu romu bulup deneyebilirsin

deljkanli10

deljkanli10

Üye
Konuyu dagitmasak özelden konussak olur mu hocam

strk92

Üye
    Konu Sahibi
arkadaş buradan yazdığı için bende konudan cevapladım bi karışıklık olduysa kusura bakmayın ancak durum konuyu dağıtmak değil sadece linkler kırık dediği için hangi rom olduğunu söyledim

Üst Alt