Öneri ROOT YAPMALI MIYIM?

Konu Sahibi
ROOT YAPMALI MIYIM?
İyi aksamlar herkese. Uzun yıllar iphone de jailbreak ile uğraştım. Jailbreak de tweak yükleme var. Ve herhangi tehlikeli bir sonuçla karşılaşmadım. Karşılaşan birisini de görmedim. Şimdi bende GM elite var. Şimdi Root yapsam telefonun çöp olma gibi durumu olur mu? Android'i keşfetmek istiyorum açıkçası. Korkum telefonumun bozulması. Yardımlarınızı bekliyorum.

Cop olmaz merak etme root her telefona lazim bencs

SHS

Üye
at gitsin

Konu Sahibi
Oluşabilecek hasarlardan biz sorumlu değiliz diyorlar anlatımları. Acaba mı diyor insan jailbreak gibi sıkıntısı olacağını bilsem yaparım.

Oyle demek zorunda herkes cunku telefon brick olabilir o da stock romu atinca duzelir

Konu Sahibi
Oyle demek zorunda herkes cunku telefon brick olabilir o da stock romu atinca duzelir
Öyle mi dersiniz yapmayı isterim de Anakart filan yanarsa veya farklı bir sıkıntı olursa garanti dışı kalıyor. Lütfen kusura bakmayın bu kadar terelelli olduğum için

Son düzenleme:

Sucrofe

Üye
Root atmanı önermem; hele ki bilgisizsen. Zaten Discovery Elite'in ROM'u yok. Boş yere root atmış olursun.

Öyle mi dersiniz yapmayı isterim de Anakart filan yanarsa veya farklı bir sıkıntı olursa garanti dışı kalıyor. Lütfen kusura bakmayın bu kadar terelelli olduğum için
Oyle sorunlar olmaz merak etme ama root u ne icin yapicaksin o cihaza da pek root gerekmiyo atmasida zor olur oyle taninmis bir telefon deil

Invoke

Üye
Root, rom yüklemek için yapılmaz.

Tepkiler: The Shadow ve byAndroid

Invoke

Üye
Her şeye erişimin oluyor işte. Root gerektiren uygulamalar vardır, sistem dosyalarına erişebilirsin.

Size ne lazım?

Konu Sahibi
Her şeye erişimin oluyor işte. Root gerektiren uygulamalar vardır, sistem dosyalarına erişebilirsin.

Size ne lazım?
Mesela bir klasöre istediğim kadar uygulama atmak istiyorum, Uygulama içi satın alma yapmak istiyorum, kısayol panelini kendim düzenlemek istiyorum gibi gibi.

Invoke

Üye
Klasöre istediğin kadar uygulama atman launcher ile alakalı. Daha fazlasını alan launcherlar kullanabilirsin.

Uygulama içi satın alma derken hile gibi mi? Yoksa zaten rootsuz alınır. Hile için root gerekir.

Uygulama ici satin alma freedom la yapiliyr yani root gerekli bende zaten rootu boyle programlar ve sistem uygulamalrini kaldirmak icin kullaniyorum

Invoke

Üye
O hileleri de hiç sevmem her zaman güvensizlik ve rahatsızlık verirler bana. TB yedeği ile halletmek her zaman daha uygun gelmiştir.

Konu Sahibi
Klasöre istediğin kadar uygulama atman launcher ile alakalı. Daha fazlasını alan launcherlar kullanabilirsin.

Uygulama içi satın alma derken hile gibi mi? Yoksa zaten rootsuz alınır. Hile için root gerekir.
İos da tweak yüklüyorsunuz, isteğiniz kadar uygulama atabiliyorsunuz. İos7 ile standart hale geldi zaten. Launcher kullanmak istemiyorum. Yani kısaca Root yapsam orijinali bozulmaz değil mi? İstediğim zaman orijinalini bozmadan geri dönebilir miyim?

Arayüzünü beğenmiyorsan yap bence gereksiz uğraş.

Invoke

Üye

Root yapsan bir şey bozulmaz. Sadece bozmak için gerekli yetkiyi almış oluyorsun.