Öneri ROOT YAPMALI MIYIM?

Sponsorlu Bağlantılar

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
ROOT YAPMALI MIYIM?
İyi aksamlar herkese. Uzun yıllar iphone de jailbreak ile uğraştım. Jailbreak de tweak yükleme var. Ve herhangi tehlikeli bir sonuçla karşılaşmadım. Karşılaşan birisini de görmedim. Şimdi bende GM elite var. Şimdi Root yapsam telefonun çöp olma gibi durumu olur mu? Android'i keşfetmek istiyorum açıkçası. Korkum telefonumun bozulması. Yardımlarınızı bekliyorum. :)

byAndroid

byAndroid

Üye
Cop olmaz merak etme root her telefona lazim bencs

SHS

SHS

Üye
at gitsin

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Oluşabilecek hasarlardan biz sorumlu değiliz diyorlar anlatımları. Acaba mı diyor insan :( jailbreak gibi sıkıntısı olacağını bilsem yaparım.

byAndroid

byAndroid

Üye
Oyle demek zorunda herkes cunku telefon brick olabilir o da stock romu atinca duzelir

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Oyle demek zorunda herkes cunku telefon brick olabilir o da stock romu atinca duzelir
Öyle mi dersiniz :) yapmayı isterim de Anakart filan yanarsa veya farklı bir sıkıntı olursa garanti dışı kalıyor. Lütfen kusura bakmayın bu kadar terelelli olduğum için :)

Son düzenleme:
Sucrofe

Sucrofe

Üye
Root atmanı önermem; hele ki bilgisizsen. Zaten Discovery Elite'in ROM'u yok. Boş yere root atmış olursun.

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
byAndroid

byAndroid

Üye
Öyle mi dersiniz :) yapmayı isterim de Anakart filan yanarsa veya farklı bir sıkıntı olursa garanti dışı kalıyor. Lütfen kusura bakmayın bu kadar terelelli olduğum için :)
Oyle sorunlar olmaz merak etme ama root u ne icin yapicaksin o cihaza da pek root gerekmiyo atmasida zor olur oyle taninmis bir telefon deil

Invoke

Invoke

Üye
Root, rom yüklemek için yapılmaz.

• Beğen
Tepkiler: The Shadow ve byAndroid
Invoke

Invoke

Üye
Her şeye erişimin oluyor işte. Root gerektiren uygulamalar vardır, sistem dosyalarına erişebilirsin.

Size ne lazım? :D

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Her şeye erişimin oluyor işte. Root gerektiren uygulamalar vardır, sistem dosyalarına erişebilirsin.

Size ne lazım? :D
Mesela bir klasöre istediğim kadar uygulama atmak istiyorum, Uygulama içi satın alma yapmak istiyorum, kısayol panelini kendim düzenlemek istiyorum gibi gibi.

Invoke

Invoke

Üye
Klasöre istediğin kadar uygulama atman launcher ile alakalı. Daha fazlasını alan launcherlar kullanabilirsin.

Uygulama içi satın alma derken hile gibi mi? Yoksa zaten rootsuz alınır. Hile için root gerekir.

byAndroid

byAndroid

Üye
Uygulama ici satin alma freedom la yapiliyr yani root gerekli bende zaten rootu boyle programlar ve sistem uygulamalrini kaldirmak icin kullaniyorum

Invoke

Invoke

Üye
O hileleri de hiç sevmem her zaman güvensizlik ve rahatsızlık verirler bana. TB yedeği ile halletmek her zaman daha uygun gelmiştir.

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Klasöre istediğin kadar uygulama atman launcher ile alakalı. Daha fazlasını alan launcherlar kullanabilirsin.

Uygulama içi satın alma derken hile gibi mi? Yoksa zaten rootsuz alınır. Hile için root gerekir.
İos da tweak yüklüyorsunuz, isteğiniz kadar uygulama atabiliyorsunuz. İos7 ile standart hale geldi zaten. Launcher kullanmak istemiyorum. Yani kısaca Root yapsam orijinali bozulmaz değil mi? İstediğim zaman orijinalini bozmadan geri dönebilir miyim?

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Arayüzünü beğenmiyorsan yap bence gereksiz uğraş.

Invoke

Invoke

Üye
İos da tweak yüklüyorsunuz, isteğiniz kadar uygulama atabiliyorsunuz. İos7 ile standart hale geldi zaten. Launcher kullanmak istemiyorum. Yani kısaca Root yapsam orijinali bozulmaz değil mi? İstediğim zaman orijinalini bozmadan geri dönebilir miyim?

Root yapsan bir şey bozulmaz. Sadece bozmak için gerekli yetkiyi almış oluyorsun. :D

Üst Alt