Root Atma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Root Atma Sorunu
Merhaba ,
Elimde HTC Desire 820 Tek SIM kartlı cihaz var , günlerdir Root atmak için uğraşıyorum.Girmediğim site denemediğim yöntem kalmadı,kendi kendime de bir şeyler yaptım ama sonuca ulaşamadım.Sadece Fastboot kullanarak TWRP kurabildim,üzerine XDA Forumundan Tomal's Discovery Custom ROM kurdum.Ancak normalde Custom ROM yüklendiğinde Root da otomatik olarak yüklenmiş olur.Bende öyle olmadı,SuperSU uygulamasına girince Root Undetected yazısı beliriyor ve uygulamadan atıyor.İnternetten çeşitli HTC 820 SuperSU dosyaları indirdim ancak flaşlayınca HTC Logosunda takılı kalıyor.Bir tane buldum flaşladım , telefon açıldı , SuperSU menüye geldi ama eski sürümüyle geldi , girince güncelleme istiyor.Güncelleyip girince de yine Root Undetected diyor.Bu arada açılış ekranında takılı kaldığı için boot.img'yi tekrar flaşlayıp açmayı deniyorum yine olmuyor.En son ROM'u baştan kuruyorum ancak yine Rootsuz :D yani gülünecek bir durum gerçekten ne yapayım bilmiyorum.Hiçbir root atma uygulaması işe yaramıyor hepsi Failed diyor.Sadece şu detay ilgimi çekti ;
CPU-Z programında Root Access : Yes olarak görünüyor,Malwarebytes antivirüs programını yüklediğimde bildirim olarak , cihazınız rootlu falan filan diyor.Ama gel gör ki ne SuperSU ne de Root Checker telefonda Root görmüyor.Ne yapmam lazım,temiz bir şekilde kurulumu bilen var mı , doğru dosyalarla doğru yöntemle sorunsuz bu telefona nasıl root atabilirim lütfen üşenmeyin biliyorsanız yazın dostlarım :/

waterback

waterback

Üye
geliştirici seçeneklerinde rootun olması gerekir yani zaten rootludu varsa romu nerden bulduysan oranın linkini at KONTROL EDEYİM

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
geliştirici seçeneklerinde rootun olması gerekir yani zaten rootludu varsa romu nerden bulduysan oranın linkini at KONTROL EDEYİM

Rom linki bu,geliştirici seçeneklerinde de Root ile ilgili bir bölüm bulamadım :/

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Konu güncel dostlarım bilen çıkar illa ki ++++

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

waterback

waterback

Üye

bulinkten magiski indir
zipi twrp den flaşla root olur

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
HTC telefonları özellikle 820 ve 826 bildiğim kadarıyla root etmek o kadar kolay değil. Root yapma işlemi sonucu telefon elinde kalabilir. Telefoncuların kendisi bile HTC yi root etmek istemez. Zira riskli bir işlemdir.

Yok ben yapmak istiyorum ne olursa olsun diyorsan eğer, en kolay yöntem ile uygulamasını yükleyip dene. İşe yararsa ne ala.

Eğer bir oyun için root etmek istiyorsanız hiç uğraşmayın. Çünkü o kadar zahmete ve riske değmez.

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi

bulinkten magiski indir
zipi twrp den flaşla root olur
Deniyim bakalım,belki işe yarar sonucu yazarım buraya sağolasın.

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
HTC telefonları özellikle 820 ve 826 bildiğim kadarıyla root etmek o kadar kolay değil. Root yapma işlemi sonucu telefon elinde kalabilir. Telefoncuların kendisi bile HTC yi root etmek istemez. Zira riskli bir işlemdir.

Yok ben yapmak istiyorum ne olursa olsun diyorsan eğer, en kolay yöntem ile uygulamasını yükleyip dene. İşe yararsa ne ala.

Eğer bir oyun için root etmek istiyorsanız hiç uğraşmayın. Çünkü o kadar zahmete ve riske değmez.
Reis haklısın da ben cihazı rootlu kullanmak istiyorum bundan önce kullandığım tüm cihazları root yapmıştım.Oyun için değil ilgimi çeken çok fazla Root gerektiren uygulama var.Bu yüzden atmak istiyorum.Cihaz elimde kalır mı bilmem ama ben sanmıyorum,her cihazda vardır elde kalma oranı.Bu arada KingRoot veya bu tarz uygulamaların nerdeyse hepsini denedim ama sonuç yok,hepsi üzgünüm,failed cart curt diyor :/

waterback

waterback

Üye
denedinmi ?

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
waterback

waterback

Üye
acaba sen görselleri inceledinmi zaten romu yüklerkene sana soruyor bunu yaptınmı oruyor

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
acaba sen görselleri inceledinmi zaten romu yüklerkene sana soruyor bunu yaptınmı oruyor
Hepsini mi işaretlemem lazımdı acaba.Ben orda SuperSU'yu işaretledim diye hatırlıyotum ama emin de değilim.Bu gece tekrardan ROM'u kuracam o ayara dikkat ederek.Ama şöyle bişey var Tomal's Discovery Rom'unda ki SuperSU yazılımı HTC 820 Lollipop sürümünü destekliyor olabilir mi? Benimki Marshmallow.Eğer böyleyse ne olacak?

waterback

waterback

Üye
sorun olmaz zaten romu yapan test etmiştir

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Sağol dostum,bu gece deneyip sonucu yazarım.Cevapların için sağol :)

ROM u tekrar gösterilen şekilde kurdum ve menüde SuperSU yok , kendim apk olarak son sürümünü indirip kurdum ama o da menüye gelmedi,herhangi bir root isteyen uygulamaya girdiğimde Root yok diyor..Root Checker hala Rootu görmüyor.Ne olacak böyle

waterback

waterback

Üye
burdan custom rom yüklemeyi seçtinmi

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Evet seçtim , Custom ROM u kurdum ama açıldığında SuperSU yoktu.
İlk başta verdiğin Magisk'i Custom ROM'da SU yazılımı vardı diye mi kuramadı acaba,Stock ROM'u kurup sonra TWRP'yi kurup temiz Magisk kurulumu mu yapsam?

waterback

waterback

Üye
dene

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Sonunda Root atmayı başardım , şansım yaver gitti herhalde tam yaptıklarımı uygulayan bir sitede HTC 820 için dosyaları buldum.Demekki sorun flaşlanan TWRP sürümü ve Root dosyasıyla ilgiliymiş.HTC 820 için root işlemi arayanlarda burdan yapabilirler.Cevap veren dostlarım sağolun zaman ayırdığınız için :) Konu kilitlenebilir.

Site adresi :

Üst Alt