Ronaldo bu kez zafere yakın

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ronaldo bu kez zafere yakın
Taraftarlar ve spor otoritleri Cristiano Ronaldo dışında Avrupa kıtası üzerinde doğmuş daha iyi bir oyuncu olmadığıının bilincinde. Portekizli oyuncu, Manchester United formasıyla 2008 yılında Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmasının ardından Ballon d'Or ödülünün sahibi olmuştu.

Sonrasında Real Madrid forması giymeye başlayan Ronaldo, git gide kendisi geliştirmesinin ardından düyanın en iyi iki oyuncusundan biri olarak gösterildi. Sadece istisnai yeteneği ile Lionel Messi, Ronaldo'dan daha fazla bu ödülü kazanan isim.

İspanyol ekibinin formasını giydiği ilk sezonunda 33, ikinci sezonunda 53 gol atan Ronaldo, bu sezon 60 gol atma başarısı gösterdi. Messi bu sezon Barcelona ile sadece Copa del Rey kupasını kazandı. Ronaldo ise La Liga şampiyonu olarak, bir adım öne geçti.

Ronaldo için kulüp formasıyla attığı gol bir başarı olarak gösterilebilir fakat bu istatistikler ile Messi'den daha iyi olamaz. Arjantinli oyuncu bu sezon Ronaldo'dan 18 fazla attı. Messi ayrıca Ronaldo'yu asist sayısıyla ikiye katlamış durumda. Ronaldo ise şu anda Messi'nin sahip olamadığı bir şansa sahip; Euro 2012...

Turnuvada Messi yok ve Ronaldo bunun bilincinde. Şimdi öne geçmek için bunu kullanmalı.

- Pedro Candeias / Expresso

Portekizli Expresso gazetesinin yazarlarından Pedro Candeias, "Turnuvada Messi yok ve Ronaldo bunun bilincinde. Şimdi öne geçmek için bunu kullanmalı." dedi.

Goal.com'a yaptığı konuşmada turnuvanın Ronaldı için bir fırsat olduğunu söyleyen Candeisa, "Ronaldo kendisini öne geçirebilmek için fırsat yakalamış durumda. Portekiz ile başarı yakalamalı." diye konuştu.

Goal.com'a yaptığı açıklamada Ronaldo için 'Avrupalı en iyi oyuncu' diyen SIC TV Antonio Reis, "Ronaldo bir adım daha atmak zorunda. Kendisi en iyi Avrupalı oyuncu. Figo ve Eusebio gibi olamadı. Milli takımla başarı sağlanmazsa, ismi Portekiz Milli Takımı tarihinde anılmayabilir." şeklinde konuştu.

Ronaldo gözünü Ballon d'Or ödülüne dikmiş durumda. Turnuvada göstereceği performans onun en büyük rakibi olan Messi'nin önüne geçmesine yardımcı olabilir. Hatta bu sayede kulübüyle beraber başarılar yakalayan Mesut Özil, Robin Van Persie ve Andres Iniesta'nın da geride kalmasını sağlar.

Ballon d'Or oylamasında nadiren milli takımda gösterilen performanslara göre değerlendirme yapılır. Buna rağmen milli takım performansıyla sene içinde parlayan oyunculara da önem verilmiştir. 2006 yılını hatırlayacak olursak, Şampiyonlar Ligi kupası sahibi Real Madrid olmuştu fakat ödülü kazanan 2006 Dünya Kupası kaldıran Fabio Cannavaro olmuştu. 1998 Dünya Kupası performansıylaZinedine Zidane, bu ödülün sahibi olmuştu.

Bu liste uzayıp gider...

Yüksek umutlar, olumsuz sonuçlar | Ronaldo, 2006 Dünya Kupası sırasında iyi performans gösterememişti.

Almanya mücadelesinde de Ronaldo üzerinde ilk defa gerçekleşmeyen bir baskı vardı. Having fired a blank in Portugal's loss to Germany, the pressure is on for Ronaldo, and not for the first time. Hücum oyuncusu 2004 Avrupa Şampiyonası sonrası, ülkesiyle katıldığı önemli turnuvalarda sadece 5 gol kaydetti.

Yaptığı açıklamada ülke olarak yıldız oyuncudan beklentilerin büyük olduğunu söyleyen Reis, "Ronaldo üzerinde büyük beklentiler var. Eğer Danimarka maçı kaybedilirse geri dönmek zorunda kalırlar. Böyle bir oyuncuya sahip olan takım için tamamen hayal kırıklığı olur. Ronaldo baskı altında daha iyi oynayabilen bir isim aslında. Gol atarsa ben gerisi gelir diye düşünüyorum." dedi.

Olası Danimarka galibiyeti, Portekiz için ilaç haline gelecektir. Hatta bu sayede Ronaldo kesinlikle Messi ile rekabet eder ve onun üstüne geçebilir. Ballon d'Or oylamasında liderliğe oturabilir. Kahraman oyuncular bu tarz maçlarda belli olur. Şimdi kendini bir kez daha kanıtlayacaktır.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Turnuvada Ronaldodan iyisi yok demek düpedüz saçmalıktır.
Ronaldo vasatı oynuyor maçlarda.

• Beğen
Tepkiler: Byhaydar
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
aynen öyle rusyada oynayan Dzagoev bence şuan turnuvanın en iyisi

Eykul

Eykul

Üye
Gecti onun zaman gecti ya

juristokrat

juristokrat

Üye
Gecti onun zaman gecti ya

Zamanı geçmedi daha ama ManU ve madriddeki oyuncu potansiyeli ve sistem anlayışı portekizde yok.zaten messi de arjantin de sefilleri oynuyor.bu yüzden ikisi de milli takımda kötü.bence.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Hem bu Ronaldo da ne var anlamadım ben top cambazlıgından baska ne var bunda?
Vücudu gelistirmis her maç gol atmak için biyerlerinden ter akıyo.Saysan 1000 tane oyuncu sayarsın Ronaldo tarzında ama küçük takımlarda yok olmus.25 frikigin 1 tanesi gol olur gündem olur.20 tane sut atar kaleyi bulamaz,bencil.
Bu adama iyi diyenler yada sevenler sadece yaptıgı hareketleri begeniyor baska numara yok.Hee hızlı kosar tekniktir kuvvetlidir ama bu adamı en iyi yapacak faklı bi durum yok.

- - - Eklendi - - -

Zamanı geçmedi daha ama ManU ve madriddeki oyuncu potansiyeli ve sistem anlayışı portekizde yok.zaten messi de arjantin de sefilleri oynuyor.bu yüzden ikisi de milli takımda kötü.bence.

Messi barca gibi oynamasa da hiçbir zaman sefilleri oynamadı milli maçlarda.
Gol atamamak iyi oynamıyor demek degil.Gol diyosan brezilyaya ne yaptı görmedin sanırım?

• Beğen
Tepkiler: Byhaydar
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

ne sefilleri oynuyo adam tek başına takımı taşıyo geçen hafta izledinmi arjantin brezilya maçını adam hatrick yaptı son gölü zaten yılın golüne aday

juristokrat

juristokrat

Üye
Hem bu Ronaldo da ne var anlamadım ben top cambazlıgından baska ne var bunda?
Vücudu gelistirmis her maç gol atmak için biyerlerinden ter akıyo.Saysan 1000 tane oyuncu sayarsın Ronaldo tarzında ama küçük takımlarda yok olmus.25 frikigin 1 tanesi gol olur gündem olur.20 tane sut atar kaleyi bulamaz,bencil.
Bu adama iyi diyenler yada sevenler sadece yaptıgı hareketleri begeniyor baska numara yok.Hee hızlı kosar tekniktir kuvvetlidir ama bu adamı en iyi yapacak faklı bi durum yok.

- - - Eklendi - - -

Messi barca gibi oynamasa da hiçbir zaman sefilleri oynamadı milli maçlarda.
Gol atamamak iyi oynamıyor demek degil.Gol diyosan brezilyaya ne yaptı görmedin sanırım?

Şimdi barcelona daki oynu ile arjantindeki oyunu arasında zirve ile vasat arasındaki fark kadar fark yok mu?amatör oyuncu gibi oynamıyor elbette ama barcadaki oyunun yanında çok çok kötü bence.ayrıca gol bakımından da bakmıyorum oyununa.ortalama barca oyunu ile ortalama arjantin oyununu kıyaslıyorum.

Eykul

Eykul

Üye

Meslektasim sen oyle diyorsan... Oyledir :D

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yav barçadaki oyuncularla arjantindeki oyuncular bir mi messiye vasat diyosan ronaldoya ölü demek lazım ne yapıyo portekizde gidip köşeye dikiliyo top gelirse şut budur. dikkat edin tüm yorumcular bu kupada tüm takımların barcelona gibi futbol oynamak istediğini göreceksiniz pas buda BARÇA farkı :yuru

juristokrat

juristokrat

Üye
yav barçadaki oyuncularla arjantindeki oyuncular bir mi messiye vasat diyosan ronaldoya ölü demek lazım ne yapıyo portekizde gidip köşeye dikiliyo top gelirse şut budur. dikkat edin tüm yorumcular bu kupada tüm takımların barcelona gibi futbol oynamak istediğini göreceksiniz pas buda BARÇA farkı :yuru

Ilk mesajmda da aynen bunu demiştim zaten kadro/sistem falan diye ama okumadın herhalde.neyse benim mesajı tekrar etmiş olduk bu mesajınla.

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Tamam yav konunun sonu yine messi ronaldo tartışmasına gidiyo aman burada duralım :ehe

juristokrat

juristokrat

Üye
Ben oyle diyorum ama sen oyle dedigin icin yoksa sen oyle dedin de bende mi oyle dedim oyle mi olsun dedigin gibi olsun :D

Tamam o zaman benim öyle dediğime sen öyledir diye onay verdiğin için öyle olsun.nasıl (b)öyle iyi mi :D

- - - Eklendi - - -

Tamam yav konunun sonu yine messi ronaldo tartışmasına gidiyo aman burada duralım :ehe

Konunun başı tartışmadan çok mu uzaktı ki sonu oraya gitsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt