Ronaldinho, futbolcuların da yıldızı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
Barcelona'nın ünlü yıldızı Ronaldinho, futbolcular tarafından yılın futbolcusu seçildi.

Dünya Futbolcular Birliği (FIFPro) üyelerinin katıldığı oylamanın sonucu açıklandı. 40 ülkeden yaklaşık 38 bin profesyonel futbolcunun kullandığı oyla, Brezilyalı orta alan oyuncusu, yılın futbolcusu unvanını aldı.

FIFPro Başkanı Gordon Taylor, "Dünyanın çeşitli yerlerinden futbolcu arkadaşları tarafından yılın en iyisi seçilmek büyük bir onurdur" dedi.

Ankette 38 bin futbolcuya 2004-2005 sezonunun en iyi takımını kurmaları için 55 futbolcu adayı arasından seçim yapmaları da istendi.

Çeşitli ülkelerdeki futbolcuların yılın en iyi takımına Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi (E) Grubu'ndaki ilk maçında 3-1 yenildiği AC Milan'dan 5 futbolcunun girmesi dikkat çekti.

38 bin profesyonel futbolcunun seçimiyle geçen sezonun en iyi ilk 11'i ise şöyle:

Kaleci: Nelson Dida (AC Milan); Defans: Cafu (AC Milan), Alessandro Nesta (AC Milan), John Terry (Chelsea), Paolo Maldini (AC Milan); Orta alan: Frank Lampard (Chelsea), Claude Makelele (Chelsea), Ronaldinho (Barcelona) Zinedine Zidane (Real Madrid); Forvet: Samuel Eto'o (Barcelona) Andriy Shevchenko (AC Milan).

DefectoR

Evet gerçekten çok iyi futbolcu ama zidane benim için 1 numara...

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
Tabiki Ronaldinho

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
arada 10 yaş fark var zidane ile zidane nın emsali olsa daha kolay karşılaştırabilirdim, ama ikisinide çok beğeniyorum

lastsmileegs

Üye
ronaldinho yu izlemek büyük zevk veriyor bana adam dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu bence

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Onu izlemek bir zevk yaw maçı değil sadece onu seyredecen.. Off.. :(

cllgr

cllgr

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@Sep 20 2005, 05:50 PM
Onu izlemek bir zevk yaw maçı değil sadece onu seyredecen.. Off.. :(
[post=171724]Quoted post[/post]​

evet bencede onu seyretsen yetiyor.adam top cambazı.brezilyalılar bu işin profesörü. ;;)

мιѕтαα

мιѕтαα

Üye
ronaldınho yılın deil yuzyılın futbolcusu beaw

Caine

Caine

Üye
yok daha nelerrrr. peleler,cyroflar,platiniler,maradonalar,zidaneler varken bence ronaldinho daha bebe, ama ileride olur mu bilmem...

_GiTaRisT_

Üye
brezilyadan çopk iyi topçular çıkıyor..

nedeni ise..

orda adam gibi meslek yok..aileler çocuklarını yürümeye başladığı anda topa gönderiyor yurt dışına gitsin diye..çünkü orda açlık war..

böyle bir sebeb sunulmuştu tv den alıntıdır..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İlginç bir tespit.. :wacko:

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
yaw ben futbolcu olsam ronaldinho sahaya girdimi ben o sahaya ayak basmam arkadaş ne o kadar çalım yiyip rezil olacam :DD

Caine

Caine

Üye
dünyanın en ünlü defans oyuncuları çalım yiyorsa sende yersen ayıp olma zkardeşim :DD aman keşke olsaydında vardıysa ronaldinhodan çalım yeseydin :D

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
nerdeeee ama aslında haklısın ronaldinho dan çalım yemek bile bir şeref beee :artı:

arkadaşlar yeni yetişen bi yetenek var topic açmıştım ronaldinho junior diye

aratırsanız bulursunuz o videoyu izleyin geleceğin ronaldinho sunu şimdiden görün ;)

Shadowman07

Shadowman07

Üye
hakettiği bir ödül..

zidanealper

Üye
:nono: tamam ronaildinho çok iyi yeteneklerinde şüphemiz yok ama şimdi ronaldinho ile zidane kıyaslanırmı zidane 3 kez yılın futbolcusu seçilmiştir sayısız zaferi vardır ronaldinhodan her yöbü üstündür(hız dışında) iki ayağınıda kullanır yani onun gibi bi futbolcuyla dünkü çocuğu karşılaştırma bence ayıp ama bu benim fikrim

zidane %100
ronaidinho%85 ;)

oteb

Üye
Originally posted by zidanealper@Oct 11 2005, 11:44 AM
:nono: tamam ronaildinho çok iyi yeteneklerinde şüphemiz yok ama şimdi ronaldinho ile zidane kıyaslanırmı zidane 3 kez yılın futbolcusu seçilmiştir sayısız zaferi vardır ronaldinhodan her yöbü üstündür(hız dışında) iki ayağınıda kullanır yani onun gibi bi futbolcuyla dünkü çocuğu karşılaştırma bence ayıp ama bu benim fikrim

zidane %100
ronaidinho%85 ;)
[post=188630]Quoted post[/post]​
Oranları nasıl hesapladın merak ettim şimdi... :wacko:

AntiTuk

Üye
walla bencede mükemmel bi oyuncu ama bence PSG'ye ilk geldiğinde daha iyidi çünkü hem daha fazla koşuodu
hemde yine böle güzel hareketler yapıodu

_GiTaRisT_

Üye
zidaneyle kıyaslamayalım..bence alanları farklı..birisi golcü sayılır birisi daha defansif.
ronaldinho dünyanın en atik ve kıvrak oyuncusu..bilek hakimiyeti süpper..zidane ise en teknik oyuncusu..

ikisinin dallarıda ayrı kaliteleride.ama ikiside paha biçilemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...