Rom Toolbox Pro V.5.9.0

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Rom Toolbox Pro V.5.9.0
Rom Toolbox bir ROM yöneticisidir. Uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın rootlu olması gerekmektedir.

Gerçekten çok yönlü bir program. Overclock işleminden tutun, pil ikonlarını değiştirmeye kadar birçok işlevi yerine getiriyor.

Birkaç özelliğini sayacak olursak;
- Status bar'ı özelleştirebilirsiniz (Renk, pil simgeleri, sinyal, wifi işaretini değiştirme)
- Wipe seçenekleri
- Tema yüklemesi
- Font değişimi
- Yedekleme / Geri yükleme
- Reklam engelleme
- Overclock
- Ve sayamayacağım daha birçok özellik

Uygulama hakkında

Uygulama 3 kısımdan oluşuyor;

1 ) Tools (Araç kısmı - genel yüklemeler,modifikasyonlar buradan yapılıyor)
2 ) Performance ( Cihazdan daha fazla verim alma adına bazı işlemler yapılabiliyor )
3 ) İnterface ( Arayüz kısmı - İkon degişiklikleri ,font,animasyon değiştirme vs )

İçinde ki başlıkları özetleyecek olursak;

1 ) Tools

Rom Manager ->> Rom ( custom rom ), tema ve diğer zipli modifikasyonları yükleyebileyeceğimiz kısım. Ve yine bu kısımdan yedekleme işlemini gerçekleştirebilir wipe seçeneklerini (wipe data,cache vs ) uygulayabiliriz.
App Manager --> Uygulama yöneticisi kısmı ,indirilen uygulamalar, tüm uygulamalar ,çalışan uygulamalar,sd ve sistem uygulamaları vs var
Root Browser --> Dosya yönetici kısmı gibi bişey sanıyorum , uygulamaları görebiliyoruz ve ilgili kes kopyala yapıştır işlemleri,ilgili dosyaları zip ve tar dosyası haline getirebilme,ad değiştirebilme gibi birçok özellik var
Scripter --> Bu kısmı tam çözemedim arkadaşlar karışık biraz,bilen varsa yardımcı olabilir buraya yazarım
Ad Blocker --> Reklam engelleme kısmı
Auto Start Manager --> Açılışta otomatik başlayan programlar kısmı,telefon yeniden başladığında otomatik başlamasını istemediğimiz uygulamaları pasif hale getiriyoruz
Configure Apps2SD ->> app2sd --> app to sd --> Uygulama taşıyabileceğimiz kısım.
Rebooter --> Adından anlaşılacağı gibi yeniden başlatma kısmı. Hızlı ve normal yeniden başlatma, recovery moduna alma gibi seçenekler var.

2 ) Performance

Cpu Sliders --> Overclock ve underclock işlemlerinin yapıldığı yer, işlemci hızını düşürebilirsiniz ama hış aşırtmak için tabi kernelinizin buna izin vermesi gerekiyor.
Build.prob Tweaks --> Biraz karışık bir bölüm arkadaşlar tam kurcalama fırsatım olmadı lcd yığın ve yoğunluğunu ayarlıyoruz çok büyük ihtimalle ekran çözünürlüğünden bahsediliyor.
Build.prob Editör --> Bu bölümden gerçekten bişey anlamadım yalan yanlış şeyler söylemeyim o yüzden. Ne olduğunu çözen arkadaşlar varsa söylesinler buraya yazarım.
Auto Memory Manager --> Otomatik bellek yönetici anlamına geliyor, çalışan ve önplandaki, saklanan gizlenen uygulamalar için mb atıyoruz.
Sd Boost --> Sd kartın okuma ve yazma hızı için değerler girebiliyoruz ne kadar verimli bilemiyorum.
Sysctl Tweaks --> Bu bölümüde pek kurcalamadım arkadaşlar ( Linux'le ilgili bişeyler, zaten anlamıyorsak şimdilik kurcalamaya gerek yok.)

3 ) İnterface

Font Installer --> 150den fazla font seçeneği varmış, ilgili seçenekleri yükleyip uygulayabilirsiniz
Boot Animations --> Açılış videoları kısmı 100'den fazla varmış dediğine göre boş şeylerde var ama güzel şeylerde var.
Icon Changer --> Bildirim barı dediğimiz kısımda sinyal, batarya, wifi vs. için ikon seçebiliyoruz
Boot Logo Changer --> Açılış logosu ile ilgili kısım.
Theme Cooser Themes --> İlgili ve destekli temaları bu kısımdan yüklüyorsunuz.

Görseller;

Google Play Bilgileri:

Dosya Boyutu:
8.6 MB

Yandex.Disk:

Yorumlarınızı eksik etmeyin :)

• Beğen
Tepkiler: scorpioali

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Teşekkürler