Robin Hood hackerlar çaldıkları paraları bağışlıyorlar.


YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Şirketlerden milyonlarca dolar çaldığı belirtilen Darkside adındaki hacker grubu az rastlanılan bir olaya imza attı. Grup çaldıkları paraların bir kısmını hayır kurumlarına bağışladı.Bir hacker grubu sanal dünyada Robin Hood'luğa soyundu.Kendilerine Darkside adını veren grup iki sivil toplum örgütüne 10'ar bin dolar bağışladı. Grubun şirketlerden milyonlarca dolar çaldığı belirtiliyor.Hackerların paraları bitcoinle bağışladığı ifade edildi.Bağışın yapıldığı sivil toplum örgütlerinden biri olan Children International, parayı iade edeceklerini açıkladı.13 ekim tarihinde açıklama yapan Darkside grubu sadece aşırı karlı şirketleri hedef aldıklarını söyledi.

Şirketlerin bilgi işlem servislerini askıya alan hackerler istenilen fidyenin ödenmesiyle sistemleri yeniden kulanıma açıyor.Açıklamada ayrıca, "Şirketlerin ödedikleri paranın bir kısmının hayır kurumlarına verilmesini adil buluyoruz. Dünyanın ne kadar kötü bir yer olduğunu düşünürseniz düşünün ama birinin hayatını değiştirdiğimizi düşünmekten mutluyuz" ifadeleri kullanıldı.Parayı iade edeceğini açıklayan Children International, Filipinler, Kamboçya, Ekvador, Zambiya gibi ülkelerde çocuklara ve ailelerine yardımlarda bulunuyor.

Bir diğer kurum olan The Water Project, Sahraaltı Afrika'da temiz su kaynaklarının artırılması için çalışıyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Zenginden alıp fakirlere veren adam gibi adam hackerlar da varmış demek. Zaten zenginlerin para neyine afrikada su çıkartma projeleri daha önemli. Gerçekten şu dünyada zenginler paralarının sadece yarısını ortaya koysa belki fakir kalmaz. Dünya devletlerinin bu godomanlığa bir son vermesi lazım, adam parasını yiyemiyor anca istifliyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı ve YaşlıTaşCocuk54

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt