Resimli:Phoenix 2011 Navif1.7 ve Açılmazsa Jaf 2011 ile Yazılm Günc,Opda Sertifikalama & HelloOX2.11

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
Resimli:Phoenix 2011 Navif1.7 ve Açılmazsa Jaf 2011 ile Yazılm Günc,Opda Sertifikalama & HelloOX2.11
ÖNCELİKLE TELEFONU HACKLEMEK İSTİYORSANIZ SADECE BURAYA TIKLAYIP SÖYLENENLERİ YAPMANIZ YETERLİ :)

S60V3 HACKLEMEK İSTİYORSANIZ BUNA TIKLAYIN

SERTİFİKA ALMAK İÇİN DE SİTESİNİ KULLANABİLİRSİNİZ, AMA OVİ DEN MAİL ADRESİ ALMANIZ GEREK.

CİHAZINIZIN OS SÜRÜMÜNÜ (9.1 9.2 9.3 GİBİ) BİLMİYORSANIZ TIKLAYIN

Phoenix ile İngilizce telefonunuza Türkçe yazılım yükleyebilir, Turkcell v.b. yazılımlı telefonu orjinal yazılıma çevirebilir, telefonunuza yeni yazılım güncellemesi yapabilir veya eski bir sürüm yükleyebilirsiniz.

4 ayrı konuyu tek yerde topladım

1 Phoenix ve Navifirm ile İngilizce Telefonunuza Türkçe yazılım yükleyebilir, Turkcell v.b. yazılımlı telefonları orjinal sürüme döndürüp Turkcell logosundan kurtulabilirsiniz.

2 Jaf yazılımı ile eğer Phoenix ile yazılım atarken bir sorun yaşar ve telefonunuzu açılmaz hale getirirseniz Phoenix ile aynı şekilde telefona yeni yazılım atabilirsiniz.

3 Opda Sertifika Alma sitesinden alacağınız sertifika ile sertifikalandıracağınız HelloOx 2.11 ile Symbian lı tüm Nokia model telefonları hackleyerek sertifika sorunu yaşamadan program kurulumu yapabilirsiniz.

4 E72 model telefonunuza sw sine hack dosyalarını gömerek(diğer s60v3 modellere de uygulanabileceğini düşünüyorum ama araştırmak lazım) format da atsanız bir daha sertifika sorunu yaşamayacaksınız :) İsterseni hacklenmiş fw yi direkt indirebilirsiniz.

Öncelikle *#0000# den telefonunuzun RM sürümünü öğrenin.

Gerekli Yazılımlar

NOT : Hiçbir yerde bulamadığınız ve Ovi Suite de görünmeyen en güncel Euro yazılımları indirebilirsiniz :)

1

1-İlk olarak Nokia ile ilgili Ovi Suite, PC Suite, Driver v.s. ne varsa program ekle kaldırdan, veya Your Uninstaller gibi bir kaldırma programıyla, kaldırın.

2-Bilgisayarı kapatıp açın ve önce Phoenix yazılımını ve daha sonra Ovi Suite yazılımını kurun. Ovi Suite kurulunca yeniden başlatmak isteyecektir, bilgisayarı tekrar kapatıp açmanız gerekecek

3-Buradaki Linkten telefonunuzla uyumlu RM-XXX versiyonunu tespit edin.

4-Navfirm programını çalıştırıp, Madde 3 ten tespit ettiğiniz telefonunuzla uyumlu yazılımı seçin, sağ üstten "Mark All" u seçip sağ alttaki "Download From Fire" den yazılımı RM-XXX şeklinde oluşturacağınız klasöre indirin. Not: Buradaki XXX yerine telefonunuzun yazılım numarasını gireceksiniz.

5-Madde 4 deki RM-XXX klasörünü Windows 7 için "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products" Windows XP için "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products" klasörüne kopyalayın.

6-Telefonu PC Suite modunda bilgisayara bağlayın.

7-Phoenix programını çalıştırın ve "File - Open Product" dan telefonunuzla uyumlu RM Sürümünü seçin.

8-Connections kısmı "USB1" "USB2" veya "USB3" den biri olacak (Resimde görüldüğü gibi bende "USB3"). Operating mode "Normal" olacak.

9-Flashing menüsünden "Firmware Update" e tıklayın. Ekranda güncellemek isteğinizin RM-XXX sürümü görünecek, görünmezse "Product Code" a tıklayarak telefonunuzla uyumlu yazılımı seçin (Zaten RM-XXX klasörünü kopyaladığımızdan karşımıza uyumlu yazılım gelecek:) )

11-"Refurbish" e tıklayın ve bekleyin. Yüklenme esnasında cihazı kullanmayın. Kablolara dokunmayın. Sadece yükleme çubuğunun dolmasını ve "cooked firmware"in cihaza yüklenmesini bekleyin. İşlem sırasında 3-4 kez USB takma-çıkarma sesi duyacaksınız, çünkü bu arada PC 1-2 driver yükleyecek. Anormal durumlar dışında bilgisayara dokunmayın.

12-Yükleme bittiğinde cihaz kendini yeniden başlatacaktır. İşlemin başarıyla sonuçlandığına dair çıkan bilgi ekranını ve herşeyi kapatın.

Yeni yazılımınız kullanıma hazırdır, hayırlı olsun:oke:.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Eğer aşağıdaki uyarıyı alır ve işlemi tamamlayamazsanız Jaf programı ile yazılımı güncelleyebilirsiniz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JAF KURULUMU VE KULLANIMI

1- indireceğiniz Jaf programını kuruyoruz. Daha sonra, symbian 3 dahil tüm telefonları içeren Mart'11 tarihli güncel telefon listesini indirip "C:\Program Files\ODEON\JAF" içine atarak orjinaliyle değiştiriyoruz.

2-(Yukarıda Madde 3 ile yaptıysan bunu atla)Buradaki Linkten telefonunuzla uyumlu RM-XXX versiyonunu tespit edin.

3-(Yukarıda Madde 4 ile yaptıysan bunu atla)Navfirm programını çalıştırıp, Madde 2 ten tespit ettiğiniz telefonunuzla uyumlu yazılımı seçin, sağ üstten "Mark All" u seçip sağ alttaki "Download From Fire" den yazılımı RM-XXX şeklinde oluşturacağınız klasöre indirin. Not: Buradaki XXX yerine telefonunuzun yazılım numarasını gireceksiniz.

4-(Yukarıda Madde 5 ile yaptıysan bunu atla)Madde 3 deki RM-XXX klasörünü Windows 7 için "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products" Windows XP için "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products" klasörüne kopyalayın.

5-OGM_JAF_PKEY_Emulator_v_5 programını çalıştırın ve "GO" ya tıklayın. Eğerki Windows 7 kullanıyorsanız ve işletim sistemi hatası alır çalıştıramazsanız :
a-"OGM_JAF_PKEY_Emulator_v_5" dosyasına sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın.
b-"Uyumluluk" menüsü altındaki "Uyumluluk Modu"ndan "Bu Programın Çalışacağı Uyumluluk Modu"nun altından "Windows XP (Service Pack 3)" ü seçin ve "Tamam" diyerek "OGM_JAF_PKEY_Emulator_v_5" programını tekrar çalıştırın.
--NOT--BOX hatası verirse OK deyip geçin.

6-Şimdi JAF programı açılacak. Buradan önce BB5 e tıklayın.

7-BB5 menüsü altında sırasıyla aşağıdaki değişiklikleri yapın. (Telefon Moduna tıklıyoruz OFFLINE yapıyoruz ve sırasıyla Kapalı USB - El ile Flash - Fab Ayarlarını Tıklıyoruz Normal mod işaretli değilse onuda işaretliyoruz ve CRT 308'deki işareti kaldırıyoruz...)

8-En son "INI Seç" e tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir menü gelecek. Buradan telefonunuzun RM kodunuzu seiçn. (Resimde 5800 için RM-356 seçilmiş)

9-Bütün bunları yaptıktan sonra yukardaki yuvarlakların yeşil olduğunu göreceksiniz... Altındaki kutucukta ise telefonunuza atacağınız yazılımın ismini göreceksiniz...

9-DİKKAT---- Telefonumuzu kapalı olarak USB ile bilgisayara bağlıyoruz ----DİKKAT...

Bu işlemlerden sonra FLASH'a tıklıyoruz ve karşımıza çıkan Uyarıya Evet diyerek devam ediyoruz...

10-Ve aşağıda telefon aranıyor yazısını gördükten sonra telefonun açma kapama düğmesine sadece bir kereliğine kısaca basıyoruz...

11-Yazılım yüklenmeye başlıyor işlem bittikten sonra Tamam yazısını görüyoruz...

NOT: Eğer ki bu işlemleri yaparken pc donanım kurulurken hata verirse siz bir daha FLASH'a tıklayın ve kurulumu tekrar çalıştırın....

---------------------------------------------------------------------------------------------

3 HelloOx 2.11 ile artık tüm symbian telefonlar hacklenebilmektedir (E72 dahil:yuru)

1-Eğer sertifikanız yoksa:
a-) " " tıklayarak alttaki resimdeki yönergeleri izleyerek Opda.net e kayıt yaptırın.

b-)Kaydı bitirdikten sonra "Member Login" den kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın

c-)Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdekileri sırasıyla uygulayarak telefonunuz için sertifika isteminde bulunun

d-)Ne kadar süreceği tam belli olmasa da en geç 1 gün sonra sertifikanız hazır olacaktır. Bunu "My Certificate" den kontrol edebilirsiniz. Sertifikanız hazır olduğunda aşağıdaki şekilde görünecektir. Aşağıdaki resimde görülen 2 ve 3 nolu yerlerden hazır olan ".cer" ve "." dosyalarınızı indirip signsis veya benzeri bir program ile kayıt yaptırın.

e-)Fakat şu sıralar opda.net bunları indirmek için illa bağış yapmanı istiyor. Eğer böyle bir istekte bulunursa site üzerinden sertifika yapmanız gerekecek.

f-)Bunun için "Signed Soft" a tıklyarak sertifikalamak istediğiniz telefon modelini "Dosya Seç" ten de sertifikalanacak olan ve indirdiğiniz HelloOx2.11 dosyasını seçin, daha sonra "Submit and Upload" a tıklayarak kısa bir süre bekleyin. Kısa bir süre sonra dosya sertifikalı olarak indirilmeye başlanacaktır.

2-Yukarıdaki madde (f) ile sertifikalandırabilirsiniz. Veya alternatif olarak HelloOx 2.11 i indirip kurun. Opda.net sitesinden aldığınız .cer ve . uzantılı dosyaları aşağıdaki şekilde programa gösterin, kayıt yerini seçin sign deyin.

Not: Aynı işlemi HelloOX2.11 ile indirdiğiniz zip dosyasından çıkan "Pot Sign Tools 1.87" ile de yapabilirsiniz.

3-Sertifikalanan HelloOx 2.11 i ister Ovi Suite ile bilgisayardan isterseniz telefona atarak kurun.

4-Önce HelloOx'i çalıştırıp Hacklendiği uyarısını çıkmasını bekleyin (Eğer ki bu uyarıyı alamaz, ''moving install server'' ekranında takılırsa telefonu kapatıp açın ve programı yeniden çalıştırın) . Bu işlem bitince telefona RomPatcher otomatik olarak kurulacaktır. RomPatcher'ı açın ve InstallServer yamasını aktifleştirin. Artık imzasız uygulamaların hepsini imzalamadan kurabilirsiniz.

İşlemler bittikten sonra isterseniz uygulamayı da silebilirsiniz. Artık telefonunuza sertifika sorunu olmadan her türlü programı kurabilirsiniz. :)

-----------------------------------------------------------------------------------

4E72 MODİFİYELİ HACKLİ FW YÜKLEMEK

GEREKLİ PROGRAMLAR

..................................
2- NFE Core Editor programını çalıştırıp "Open" a tıklıyoruz. Açılan menuden Navifirm ile RM-530 klasörüne indirdiğimiz dosyalardan "rm530_071.004_prd.core.fpsx" ü seçip "Aç" a tıklıyoruz.

3- "Keep the oldCFC32" yi işaretledikten sonra "Unpack" e tıklıyoruz ve gelen uyarı penceresine "Evet" diyoruz.

4-"Unpack Complete" yazısı çıktıktan sonra "ROFS calibration" a tıklıyoruz ve açılan pencerede sağda kalan ve 2B yazan değerlerin tamamını 2C yapıyoruz. En son Apply ye tıklıyoruz. "Calibration...Done! " yazısı çıkınca bu aşama bitmiş oluyor.

5- "Calibration...Done! " yazısı çıkınca "Repack" e tıkla ve "Appli. CRC32 of the file... OK!" uyarısını alınca işlem bitmiştir. "Exit" a basıp bu programdan çıkabiliriz.

6-Nokia Cooker programını çalıştırdığınızda yeni sürüm yükleyin uyarısı alırsanız ve açmazsa bilgisayarın tarihini 30.07.2011 yapıp öyle deneyin.

7-"Open Firmware" ye tıklayıp "RM-530" klasöründeki "rm530_071.004_07.01_German_QW3_prd.rofs2.fpsx" dosyasını işaretleyerek "Aç" diyoruz.

8- indireceğiniz modifiyeli ForCookers klasörünün içindeki 4 adet klasörü mouse ile 22 numaralı yuvarlakla gösterilen bölgeye taşıyoruz. En son da "Save Firmware" e tıklıyoruz. "ALL DONE! *** Firmware repacked: " diye giden bir uyarı çıkacak. İşlem tamamlanmıştır. Phoenix programına geçebiliriz.

9-Telefonu "PC Suite" modunda bilgisayara bağlıyoruz. Modifiyelenmiş RM-530 klasörünü Windows 7 için "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products" Windows XP için "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products" klasörüne kopyalıyoruz. Geri kalan işlemler aynı. Sayfanın başında Phoenix kullanımını anlatmıştım. Aynı şekilde telefonunuza Phoenix ile yazılımı atabilirsiniz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOT: Hafıza kartı şifreniz kayıpsa bilgiler de önemli diilse telefonun kendi dosya yöneticisinden format atıp sıfırlayabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: MAK_3162, DROİDTR, ak42 ve 1 kişi daha

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: downsoon
icecrash

icecrash

Üye
çok güzel bir anlatım elinize sağlık...

• Beğen

lotus35

Üye
emeğin için teş.edrm ben phoenix kurdum fakat codu bir türlü görmedi elbette yukarıdaki anlatılanı yapmadım ama sadece hackli dosyaları phoneix ile yükleyeyim dedim ama olmadı cod bölümünü görmüyor neden

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
Phoenix ile telefonun yazılımını güncellersiniz, hackli dosyaları phoenix ile yüklemekten kastınız nedir tam anlamadım :(

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
TELEFONU HACKLEMEK başka bir amacım yok

O zaman yapmanız gereken sadece en sondaki işlemi yapmak. Yani önce opda'dan sertifika alıp daha sonra linkinden dosyayı indirin ve içinden çıkan programla HelloOx i sertifikalandırıp telefona kurun. Daha sonra RomPatcher'ı açın ve InstallServer yamasını aktifleştirin. Artık imzasız uygulamaların hepsini imzalamadan kurabilirsiniz.

tayphun

Üye
kardeş emeklerin için çok sağol ama ben sana bi soru sorayım yüzdüm yüzdüm kuyruğunda takıldım:)) ya telefona boğa resimli hellox2 programı geliyo onu açınca yükleme yapmaya başlıyo, unpacking diye bi yer geliyo ondan sonra ''moving install server'' diye olan yer de sürekli duruyo bitirmiyo yani yüklemeyi acaba nerede yanlış yapıyorum???

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
kardeş emeklerin için çok sağol ama ben sana bi soru sorayım yüzdüm yüzdüm kuyruğunda takıldım:)) ya telefona boğa resimli hellox2 programı geliyo onu açınca yükleme yapmaya başlıyo, unpacking diye bi yer geliyo ondan sonra ''moving install server'' diye olan yer de sürekli duruyo bitirmiyo yani yüklemeyi acaba nerede yanlış yapıyorum???

Bu durumda telefonu kapatıp açın ve yeniden deneyin:oke:

Galaxy nExUs

Galaxy nExUs

Üye
jaf sürümünde c6 felan yok.bu yeni serileri nasıl bulacam.

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
jaf sürümünde c6 felan yok.bu yeni serileri nasıl bulacam.

Bu linkteki dosyayı indir ve "C:\Program Files\ODEON\JAF" içine at, düzelecektir.

Anasayfaya da linki eklenmiştir.

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Oldukça faydalı bir anlatım ve paylaşım :cool

• Beğen

esatgelmedi

Üye
arkadaşım n8 öldü senin dediğin gibi jaf ile yapmaya çalışıyorum ama kapatma düğmesine basınca telefonu görmüyor ne olur yardım et servisle uğraştırma beni. olursa çok dua edeceğim sana

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım n8 öldü senin dediğin gibi jaf ile yapmaya çalışıyorum ama kapatma düğmesine basınca telefonu görmüyor ne olur yardım et servisle uğraştırma beni. olursa çok dua edeceğim sana

Öncelikle senin telefonu görebilmesi için aşağıdaki dosyayı "C:\Program Files\ODEON\JAF" içine atman lazım.

NOKIA N8 RM-596
0599914 euro2_or_turkey
0599895 euro2_blu_turkey
0599843 euro2_gr_turkey
0599821 euro2_wh_turkey
0599764 euro2_dg_turkey

Navifirm den yukarıda telefonuna uygun olanı RM-596 klasörüne indirip RM-596 klasörünü Windows 7 için "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products" Windows XP için "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products" klasörüne kopyaladıysan ve hala olmadıysa gerçekten servislik olabilir.

Ayrıca Jaf da "AÇMA KAPAMA DÜĞMESİNE BAS" dediğinde sadece bir sefer basıp çekmen lazım, basılı tutarsan olmaz.

tektonik1907

tektonik1907

Üye
.cer ve . dosyalarını indiremeyenler bana özelden opda kullanıcı adınızı ve şifrenizi gönderin bende içinde sizin telefonunuza ait içinde .cer ve . dosyalarını bulunduğu hotfile linkini size geri göndereyim

esatgelmedi

Üye
Öncelikle senin telefonu görebilmesi için aşağıdaki dosyayı "C:\Program Files\ODEON\JAF" içine atman lazım.

NOKIA N8 RM-596
0599914 euro2_or_turkey
0599895 euro2_blu_turkey
0599843 euro2_gr_turkey
0599821 euro2_wh_turkey
0599764 euro2_dg_turkey

Navifirm den yukarıda telefonuna uygun olanı RM-596 klasörüne indirip RM-596 klasörünü Windows 7 için "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products" Windows XP için "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products" klasörüne kopyaladıysan ve hala olmadıysa gerçekten servislik olabilir.

Ayrıca Jaf da "AÇMA KAPAMA DÜĞMESİNE BAS" dediğinde sadece bir sefer basıp çekmen lazım, basılı tutarsan olmaz.

yardımın için çok teşekkür ederim. 2 günlük uğraş bilgisayara format ve dosyaları navifirm ile tekrar yükleme sonucunda halledebildim. :aha: (bir daha flash mı? tövbe)

lafbaz

Üye
kardeş cok saolda en son jafda tel secme yerinde nokia c6 yok :S

downsoon

Üye
    Konu Sahibi

cancanli07

Üye

Bu linkteki dosyayı indir ve "C:\Program Files\ODEON\JAF" içine at, düzelecektir.

Anasayfaya da linki eklenmiştir.

çok teşekkür ederim kardes

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt