[Refresh-FP2] [MOD] Programsız Font Değiştirme [E]

asigsasi

Üye
neyse olmuyorsa uğraşma

Tepkiler: Eduardo58 ve Symbianizer

Buğra60

Üye
Kaç gündür c6-01 üzerinde uğraşıyorum bu font değiştirme olayı için. Yabancı forumlara falan da baktım, sonunda buldum kesin çözümü. Sırasıyla anlatıyorum şimdi yaptıklarımı.

Öncelikle sistem hackli olacak zaten bunu bilmeyen yoktur. Daha sonra;
1)x-plore ile z/resource/fonts klasörüne girip orada .ttf ile biten tüm dosyaların isimlerini bir yere not ediyoruz.
2) Beğendiğimiz herhangi bir fontu (türkçe karakter desteğine dikkat edin tabi) z klasöründeki not aldığımız dosya sayısı kadar kopyalayıp oradaki isimleri veriyoruz sırayla.
3) Yine x-plore ile bu dosyaları c/resource/Fonts klasörüne taşıyoruz. Fonts klasörü yoksa siz oluşturun.
4) Son olarak c/private/10003a16/lfonts klasörünün bir yedeğini alıp lfonts klasörünü siliyoruz. Bu yedeği almanız önemli, çünkü fontu beğenmezseniz c/resource/Fonts klasörünü silip lfonts klasörünü tekrar yerine koymanız gerekiyor.
5) Tüm işlemleri yaptıktan sonra telefonu kapatıp açıyoruz.

Bu kadar, kolay gelsin

Konu Sahibi
Bu anlattığını çok daha önceden yapmıştım olmadı.O yüzden bu yola başvurdum hemde tüm fontları kopyalamak hafıza israfı olur 20 tane font x ort. 350kb =7 mb yer kaplıyor
yine de tşk.

Tepkiler: asigsasi

Buğra60

Üye
Bu anlattığını çok daha önceden yapmıştım olmadı.O yüzden bu yola başvurdum hemde tüm fontları kopyalamak hafıza israfı olur 20 tane font x ort. 350kb =7 mb yer kaplıyor
yine de tşk.

Lfonts klasöründe 4 tane dosya var. Onların da boyutu toplam 300kb. Ayrıca z klasöründe orjinal fontlar her türlü saklanıyor. Yani her türlü yer kaplıyor orjinal fontlar. Ayrıca 7mb çok da önemsenecek bir boyut değil bana göre.

Tepkiler: Symbianizer
    Konu Sahibi
z önemli değil rofs nası olsa
Senin c boyutun 400 500 vardır ben kısa kısa 320 yaptım anca

Tepkiler: Buğra60