Recep İvedik 1 İle Recep İvedik 2 Arasındaki 7 Fark !

Sponsorlu Bağlantılar

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Recep İvedik 1 İle Recep İvedik 2 Arasındaki 7 Fark !
Recep İvedik filminin devam filmi 'Recep İvedik 2'nin
bir önceki filmden farkı ve benzerlikleri neler?

Yönetmenliğini Togan Gökbakar'ın yaptığı,
senaryosunu Şahan Gökbakar ile Serkan Altuniğne'nin yazdığı
'Recep İvedik 2' filminin galası
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı.

İşte Günaydın'ın haberine göre;
yakında vizyona girecek Recep İvedik 2'nin birincisinden farkları...

1- 'Recep İvedik 2'nin yapımcısı Faruk Aksoy filmde konuk oyuncu olarak yer alıyor. Uçaktaki yolcular arasında yer alan Aksoy'un adı, filmin başında 'yapımcı', son jenerikte 'konuk oyuncu' olarak yazıyor.

2- 'Recep İvedik 2' argoda sınırları zorluyor. Bu yüzden ilkinde gelmeyen yaş sınırlaması 'Recep İvedik 2'yi vurdu. Argo sınırlarını aşan filmin ikinci versiyonuna 13 yaş sınırlaması geldi.

3- Şahan Gökbakar bu kez filme aşk karıştırmadı ve filmin afişinde isminin yanına yazılacak bir kadın oyuncuya yer açmadı. İlk filmde esas kadın olarak yaptığı açıklamalarla kendisini kızdıran Fatma Toptaş 'tan sonra, ünlü komedyen kadından uzak kaldı.

4- İlki 97 dakika olan filmin ikinci versiyonu 110 dakika..

5- Halk kahramanı Recep İvedik ilk filmde kendi küçük dünyasında yaşayan ilginç bir karakterken bu kez iş dünyası ve magazin dergilerinin kapaklarını süsleyen popüler ve saygın bir kişiliğe dönüşüyor.

6- İlk filmde bütün hikaye bir otelde geçerken bu kez biraz daha zengin bir prodüksiyon var. Film market, uçak, eczane, reklam ajansı gibi renkli ortamlarda geçiyor.

7- İlk filmde İvedik soyadını sadece bir kahraman taşırken; ikinci versiyonunda İvedik soyadlı bir karakter daha izleyici karşısında. O da kuzen Hakan İvedik.

Silinen Üye 299735

Üye
Recep ivedik 2 de argo vardı ama yinede 1. sinden daha güzeldi:oke:prodiksiyon baya genişti :oke:

Dwyane_Wade

Üye
Filmin İkinci yarısında Gülmekten yanaklarım ağrıdı...Size de gitmenizi tavsiye ederim...:)

CryDaqqeR

CryDaqqeR

Üye
bilgilendirdiğin için sağol

mcanbal4

mcanbal4

Üye
çook iimiş yha sağl

xkadir61

xkadir61

Üye
ama aile içerisinde izlenecek bir film değil bence

Dark_Knight61

Dark_Knight61

Üye
Bilgi İçin Teşekkürler

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bilgi için teşekkürler.

Odysseus

Odysseus

Üye
Recep İvedik, karakter olarak bir utanç tablosu ortaya çıkarmakta. Gerçekten böyle yaratıklar içimizde dolaşıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse ikisini de izledim gülmekten benim de yanaklarım ağrıdı. Hatta ilkine şirket arkadaşlarımla birlikte gitmiştik. Ama 2. film çok fazla argo ve küfür içeriyor. 3. film yapılırsa kesinlikle izlemeyi düşünmüyorum.

Doğan

Üye
teşekkürler Bence recep ivedik 1 daha güzeldi :) ama recep ivedik serisinin devam etmesini istiyorum :)

redragonn

redragonn

Üye
2. film full küfür ama yinede güzeldi masraflardan kaçınmamışlar ama

Üst Alt