İstek Rc Araba Kontrol

Sponsorlu Bağlantılar

TroLL28

TroLL28

Üye
    Konu Sahibi
Rc Araba Kontrol
arkadaşlar c6 01 im var gördüğüm kadarıyla forumda telefondan pc ve televizyon kontrol edilebiliyor bende rc arabamı kontrol etmek istiyorum telefonumdan böyle bir uygulama varsa lütfen linkini verirmisiniz

deepcash

Üye
rc araban için kullanılan kumanda wirelles ile ya da bluetooth ile çalışmıyorsa bu imkansızdır. Bu araçlar hakkında fazla bilgim yok ama bildiğim kadarıyla o araçlar radio frekansı ya da infrared ile çalıştığı için Senin telefonunda bu özelliklerin biri olmalı ancak öyle komut verebilesin araca

• Beğen
Tepkiler: TroLL28
kfahaa

kfahaa

Üye
şakamı yapıyon böyle birşey yapılamaz :)

TroLL28

TroLL28

Üye
    Konu Sahibi
nokia n95 ile adam kontrol ediyo internette var

kcr

Üye
nokia n95 ile adam kontrol ediyo internette var

Link?

bende var kumandası yıkıldı ondan kontrol programı istiyorum

Bahsettiğin kumanda ve arabaların çalışma frekansı 27 mhz. civarı. Fm verici özelliği olan bir telefonun frekans aralığı fm 88-108 mhz'dir. Bluetooth ve wireless'in çalışma frekansı ise fm'inkinden kat kat fazla olan gigahertz'lerdedir. Bu donanımlardan herhangi birini rc kumandanın frekansına indirgemek için bir yazılım ve bu yazılım için de işletim sistemini frekans değişikliğine izin verecek hale getirmek gerekir ki bu imkansız olmasa da ona yakındır. Şayet mümkün olsaydı öyle bir programın şimdiye kadar bir değil birkaç versiyonu mutlaka çıkardı.

TroLL28

TroLL28

Üye
    Konu Sahibi
Link?

Bahsettiğin kumanda ve arabaların çalışma frekansı 27 mhz. civarı. Fm verici özelliği olan bir telefonun frekans aralığı fm 88-108 mhz'dir. Bluetooth ve wireless'in çalışma frekansı ise fm'inkinden kat kat fazla olan gigahertz'lerdedir. Bu donanımlardan herhangi birini rc kumandanın frekansına indirgemek için bir yazılım ve bu yazılım için de işletim sistemini frekans değişikliğine izin verecek hale getirmek gerekir ki bu imkansız olmasa da ona yakındır. Şayet mümkün olsaydı öyle bir programın şimdiye kadar bir değil birkaç versiyonu mutlaka çıkardı.
zaten belliydi adam n95 le kullanıyodu yani düşük model düşük frekan

fk555897

fk555897

Üye
Bluetooth veya Wi-Fi ile kontrol edilebilen bir rc olsaydı belki olabilir ama şimdilik mümkün değil.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
kontrol etmenin yolu var.araba üzerine 88-108 mhz ile çalışan bi radyo alıcısı entegre etmek.ayrıca bide telefon için gerekli pro var tabi.uzun iş yani...