Ram Tercihi Ram - Cpu İlişkisi

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar . 2013 yılından bu yana kullanmakta olduğumuz sisteme Crucial Bx500 ssd olarak en temel bir güncelleme yapmıştım.

Bunun devamında ram almayı düşündüm lakin fiyatların fazlalığı dolar artması gibi sebeplerle alamıyorum / almıyorum.

Sorumuza gelecek olursak.
Anakartım asus ph8 -61 mlx 2.0 olup kendileri overclockla ddr3 2133-2400 mhz ram'leri destekleyebiliyor.

İşlemcim ise i5-3470 sitesinde yazana göre ddr3 1333/1600 mhz ram destekler yazıyor.

Ben 2133 ddr3 ram alsam boşuna mı almış olurum . İşlemcinin deateklediği frekansın üstüne çıkabilir miyim ?

• Beğen
Tepkiler: mebater, Silinen Üye 777448 ve TheNightMare.
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Sistemin desteklediğinden fazla mHz değerli RAM almak sadece para israfı oluyor maalesef.

• Beğen
Tepkiler: mebater, MAERKEK ve M.F.E

M.F.E

Üye
İşlemciden dolayı maximum 1600 mHz almalısınız.

• Beğen
Tepkiler: mebater ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Ddr3 bellek çok zaruri değilse alınmaması gerekir. İşlemcinin desteklediği sınırlarda bellek kullanmak daha doğrudur, muhtemelen 1333-1600 mhz bellek vardır üzerinde.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 777448 ve MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
OC Yapsan Bile Yiyecek Mi Anakart ve İşlemci? İntelin Sitesinden Max Bus Hızına Bakmak Gerek. Fuzuli Masrafa Gerek Yok Bence

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Anakartın sitesinde
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

İ5-3470 3. Nesil ise destekliyormuş diyor.

Ekli dosyalar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
PALA.

PALA.

Üye
8+8 mi yapayım 1333 mhz .
1600 mhz 1866 mhz mi 8+8 mi yapayım .

Bu konunun sonucu belli çok pahalı alamadım olacak
Bellekleri tek tek ele alırsan kaç parçalı olduğuda önemlidir. Şuan sisteminde takılı olan 8 gb belleğin özelliklerini detaylı araştır, benzer özellikte bir 8 gb bellek tak. Ama 1333 ile 1600 arasında fazla fark olacağını sanmam. Ayrıca bu belleklere overclock vb. yapmakta iyi bir fikir değil.
8+8 1333 veya 8+8 1600 olabilir. Yada elindekiler ile bir bilgisayarcıya gidip 8+2 olanın üste para ver, takas yap o şekilde olur, çok bir masraf olamaz.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Bellekleri tek tek ele alırsan kaç parçalı olduğuda önemlidir. Şuan sisteminde takılı olan 8 gb belleğin özelliklerini detaylı araştır, benzer özellikte bir 8 gb bellek tak. Ama 1333 ile 1600 arasında fazla fark olacağını sanmam. Ayrıca bu belleklere overclock vb. yapmakta iyi bir fikir değil.
8+8 1333 veya 8+8 1600 olabilir. Yada elindekiler ile bir bilgisayarcıya gidip 8+2 olanın üste para ver, takas yap o şekilde olur, çok bir masraf olamaz.
Elimdekiler 8+2 1333 mhz . Bit pazarına gitsem ucuza denk getirir miyim acaba ?

Takas yöntemini düşünebilirim de lakin 2 gb rami kim ne yapacak ?

PALA.

PALA.

Üye
Elimdekiler 8+2 1333 mhz . Bit pazarına gitsem ucuza denk getirir miyim acaba ?

Takas yöntemini düşünebilirim de lakin 2 gb rami kim ne yapacak ?
Belli olmaz 2 gb destekleyen anakatlar var adam arayıpta bulamadığı olur. Pazar konusunu gez bak ama üste para vermen gerekir.
Aynı marka ve aynı özellikte 8+8 ram en verimli şekilde çalışır.

• Beğen