Ram ile ilgili bir sorum var

Sponsorlu Bağlantılar

AssassinmasteR

AssassinmasteR

Üye
    Konu Sahibi
Ram ile ilgili bir sorum var
Arkadaşlar benim kasamda şu an takılı bir adet veritech 2 gb 800 mhz ram var yanına bi tane daha kingston 2 gb 800 mhz ram almayı düşünüyorum. İki adet sorum olacak sizlere;
Birincisi ramlarin cl değerleri farklı olsa sorun yaratırmı
İkincisi Kendi kullandığım ramın cl değerini nereden öğrenebilirim
şimdiden teşekkürler

blsm_mr

Üye
o kadar pcyle uğraştım cl değeri diye bişey duymadım :D tabi ki iki ram takılı olacaksa mhz değerlerinin aynı olması senin lehine olacaktır :)

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
o kadar pcyle uğraştım cl değeri diye bişey duymadım :D tabi ki iki ram takılı olacaksa mhz değerlerinin aynı olması senin lehine olacaktır :)
Bellekteki gecikme süresi. Ne kadar düşük olursa bellek o kadar hızlı oluyor. @AssassinmasteR cl değerini aida 64 programıyla öğrenebilirsin. Sana özelden link olarak atacağım programı. Ardından aşağıda eklediğim resimlere bakarsan faydalanabilirsin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: blsm_mr
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ve alacağın rami eski raminin aynısından almanı tavsiye ederim. Farklı cl değerleri sorun yaratabilir. Ama en önemlisi voltaj değerleri.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
cl değeri farklı olsa bile diğeride yavaş olana göre çalışacaktır.
çalışmasında bir sorun olmaz ama şans işidir. işin ters gider ramler uyumsuz çıkabilir :oke:

AssassinmasteR

AssassinmasteR

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar çok sağolun ayın 15 inde almayı düşünüyorum ram ı baktım ikisininde cl değerleri voltajları mhz leri aynı tam uyumlu inşallah bu sene idare edecek kadar ramım olacak. :)

furkankaya559758

Üye
Cl değerleri aynı olsa daha iyi olur.

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye

Üst Alt