Rahim Kanserine Doğal Tedavi | Rahim Kanserine Karşı Kahve


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
First Lady

First Lady

Emekli Yönetici
rahim kanserini önlemek rahim kanserine karşı ne yapılmalı, rahim kanserine doğal çözüm, rahim kanserine karşı kahve, kahve rahim kanserine iyimi geliyor, rahim kanserine doğal çözüm nedir, rahim kanserini önleme

Rahim kanseri birçok kadının hayatını sona erdiriyor. Kadınların en büyük korkularından biri haline gelen rahim kanseri, çok kahve tüketen kişilerin sorunu olmaktan çıkıyor. ABD'de yapılan bir araştırmaya göre; günlük kahve tüketimi fazla olan kadınların rahim kanserine yakalanma riskinin çok düşük olduğu kanısına varıldı.Rahim Kanserine Karşı Kahve İçin

Günlük kahve tüketimi 4 bardak olan kadınların, günlük kahve tüketimi 1 bardak olan kadınlara göre rahim kanserine yakalanma riskleri çok çok düşük.

Yaklaşık 67 bin Amerikalı katılımcının yer aldığı araştırmayı yürüten uzmanlardan Edward Giovannucci, kahvenin insülin seviyesini düşürdüğünü ve vücutta dolaşan serbest östrojeni azalttığını kaydetti.

Daha önce yapılan çalışmalar da, insülin seviyesindeki artış ve östrojene uzun süre maruz kalmanın rahim kanserine yakalanma riskini arttırdığını ortaya koymuştu.

Kahve tüketiminin söz konusu riski azalttığının saptandığını ancak bulguların henüz olgunlaşmakta olduğunu belirten uzmanlar, özellikle kafeinin etkilerine karşı duyarlı kimselerin kahve tüketimini arttırmalarının ise önerilmediğini söyledi.

Kahve içmekten hoşlanan kadınların bu alışkanlıklarına devam etmelerini öneren uzmanlar, kanserden korunmak için alınması gereken en temel önlemlerin dengeli beslenme ve bol egzersiz olduğunu da hatırlattı.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt