Rabbi'ni geç bulmuş birinin hikayesi...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
Rabbi'ni geç bulmuş birinin hikayesi...

En deli dolu çağlarını Zina ile geçirmiş , Rabbi'ni geç bulmuş biriydim.
Kainatın güzelliklerini yeni yeni fark ediyor , İmanın esaslarını yeni yeni öğreniyordum. Birgün Kapanmaktan mevzu açıldı gittiğim sohbette. Ayetler ve hadisler fazlası ile ikna etmişti beni lakin çevrem kesinlikle karşı çıkardı bu duruma , biliyordum. Nefsimde hazır değildi daha. Sohbet çıkışı uzun uzun düşündüm bu mevzuyu. Hayır diyordu İçimdeki ses. Daha gençtim hem… Bu düşüncelerle yolda yürürken ayağım taşa takıldı , düştüm.

'' Offf , Allah Kahretsin , üstüm battı ,Misafirliğe gidecektim..'' diye söylenirken sokağı döner dönmez kulaklarımda deprem etkisi. Aman Ya Rabb o ne kazaydı. Off’umu Şükre döndürdüm. Beni orada oyalatan Rabbe Hamd olsun dedim . Tokat gibi İndi yüreğime Gencim düşüncesi. Çünkü o kazada 12 yaşında bir çocuk Hayata veda etti.
Ne babası gitti yanında ne de annesi.

1 hafta sonra..

Çok heyecanlıydım. Yarın sevdiceğimin yanına gidecektim ve ilk defa Başörtüsü takacaktım. Sevinecekti , mutlu olacak bana tebessüm edecekti yani ben öyle sanıyordum. Fazla hiddetlendi. Nefs'imi zaten ikna etmem zordu , şimdi bide bu engel çıktı karşıma , Şeytan ! Ahh Şeytan bu senin Yar’imin üzerinde Oyunundu. Pes etmem dedim , bıraktı beni.. Sildi birlikte geçen dört senemizi..

Ağladım çok ağladım ama biliyordum İmtihandaydım.

2 sene sonra..

Artık Namaz kılmaya da başlamıştım. Aile'm tarafından bir baskı vardı açılmam için , İbadetlerimi yerine getirmemem için ama Yılmayacaktım. Çünkü gittiği sohbetlerde Ashab hayatlarını da öğrenmiştim. Öğrenmiş ve İmrenmiştim. Musab gibi paradan , puldan , anadan vazgeçerdim de RABBi terk etmezdim. Toprağa karışacak , güzelliğini yitirecek şu bedeni RABB nasıl istiyorsa , sahibi nasıl istiyorsa öyle giydirirdim. Her uzv'um madem Secde'de ''Allah'' Demek istiyor , vazgeçmezdim, vazgeçemezdim.

3 sene sonra..

Artık Özgür sayılırdım Eş'imin yanında. Rahmani Sebebler vasıtası ile tanışmış , ailem istemese de evlenmiştim. Vee Tarif edilemez bir duyguydu Balayımız. Herkes hani niyetinin Umre olduğunu söyler de Marmaris’e , Fethiye’ye gider ya ! Biz öyle yapmadık. Evlilik sonrası ilk ziyaret ettiğimiz Ekber olan Rabb'di. Giderken pek yanmıyordum aslında şimdiki gibi. Daha önceleri duymuştum , ilk edilen Dua kabullük bulur azze ve celle olan Allah'ın katında diye. Türlü türlü fikirlerle girdim Harem’e. Başımı yerden ilk kaldırışım ve Kabe'yi ilk görüşüm...

Ben ne Dua edecektim ? Burası Cennet miydi ? Ben burayı görmekle şereflendim ya Allah'a sevgili miydim ?

Ahh Ravza… Gül kokulu Ravza.
Hz Muhammed sav senin bağrında mı şimdi ? Ben hiç böyle yanmadım ki..

4 sene sonra..

Onunla karşılaştım. İçler acısı bir hali vardı. Başımı öne eğip hızlıca uzaklaşmak istedim o sokaktan. Seslendi ;

''Bir dakika , emin ol rahatsız etmek değil niyetim.''

Ve gözlerimden yaş damlamasına , Hamd'ıma vesile olacak şu konuşma geçti aramızda ;

- Sen , sen beni seviyorsun değil mi
-Ben evlendim , duymadın sanırım.
- Yok , yok o manada demedim. Kardeş olarak seviyorsun ve bana Dua ediyorsun değil mi ?
-Evet , elhamdülillah.
-Peki sen umreye veya Hacca gittin mi ?
- Evet geçen sene gittim Hamd olsun. Hayırdır ?

Dizlerinin bağı çözülmüştü. Yere çöktü ve hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı. Affet ya Rab , Affet Ya Rab diyordu. Şaşkınlıkla izliyordum olanları.

-Hayırdır ne oluyor ?
- Sana benden vazgeçip başörtüsünü seçtin diye kin doluydum. Eş'inle aranı bozacak , benden vazgeçtiğine pişman edecektim. Birgün , nasıl anlatılır ki.. Seni gördüm , Kabe'deydin Bembeyaz bir cilbab vardı üzerinde. Ağlaya ağlaya bana Dua ediyordun. Rabbim kötü biri değil , ona gerçekleri göster diyordun. Sonra , sonra arş-ı ala titriyordu , yeryüzü meleklerin Aminleri ile sarsılıyordu. Herkes tepkisizdi sanırım , Sadece ben duyuyordum. Cennet’in kapısında buluyordum sonra kendimi. Bir melek tutuyordu elimi.

Bak şuraya bak ! İyi bak Geceleri efkar dağıttığın , rahatladığım dediğin yerlere benziyor mu hiç ? Şu altından ırmaklar akan köşkler var mı Meyhanelerde ? diyordu.

Sonra , sonra ayağımda pranga… Dur diyordum sürüklüyordu beni azab meleği. Kilometrelerce Uzaktaydım ama hissediyordum ateşi. Derken biri dürttü beni. Kardeş dedi otobüs son durağına geldi..

Gözümden bir damla yaş aktı. Evet , evet hatırlamıştım. İlk ettiğim Dua onaydı Beytullah'ta.. Ne kadar Haram’da dolaşmış olsakta birlikte , Uyanmıştık ikimizde.
Eski yarim , DUA kardeşim…

Alıntıdır...

• Beğen
Tepkiler: oztas47, OttomaN TigeR ve 1STayTRue35

Tropikal_Meyve

Tropikal_Meyve

Üye
allah iman etmeyenleri inşallah gözlerini acarda etraftaki güzellikleri kimin yarattıgını anlarlar

• Beğen
Tepkiler: Tuba
xclark

xclark

Üye
çok güzel ellerinize sağlık...nedense sonradan müslüman olanlar daha bir sıkı sarılıyorlar Allaha bizde neden böyle gevşeklik var herşeyi biliyorum havası anlayamıyorum doğrusu...

• Beğen
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
çok güzel ellerinize sağlık...nedense sonradan müslüman olanlar daha bir sıkı sarılıyorlar Allaha bizde neden böyle gevşeklik var herşeyi biliyorum havası anlayamıyorum doğrusu...

Teşekkür ederim..Ben şuna bağlıyorum dediğiniz olayı :

Anne ve babanın çocukla dini bilgileri daha az paylaşmasına veriyorum...çünkü müslümanım tamam diyor sadece öyle büyüyor...Dini bilgi eksikliğinden daha Peygamber efendimizin Kabri Şerif-i nerde onu bile bilmeyenler görüyorum...

Sonradan İman edenler ise araştırarak öğreniyorlar...
O yüzden çocuklara dini eğitim üstünde şekilli öğretmek gerek yani önce kendimiz bilinçleneceğiz sonra çocuk zaten bizi örnek alarak büyür...İşte o zaman hiç gevşeklik olmaz....

Unutmayalım ki çocuklar boş bir kaset gibidir...Gördüklerini ve duyduklarını kaydederler...

• Beğen
Tepkiler: Tropikal_Meyve ve OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Allah razı olsun çok güzel bir hikaye.

• Beğen
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
yüreğine sağlık :)

• Beğen
xclark

xclark

Üye
Himm anlıyorum, çok doğru bir tespit zira 15 16 yaşlarındaki çocuklara,hepsi olmasada aralarında bazılarına sorduğumuzda henüz kelime'i şehadeti bilmeyen küçük arkadaşlarımız var gerçi bu durum bazı büyüklerde de var ama neyse,Allah hepimizi hidayete ulaştırsın...

• Beğen
doctorrr

doctorrr

Üye
Cat Stevens da müzisyenliğin zirvesinde bir uyuşturucu partisinde müslüman olmuş..vay be...

- - - Eklendi - - -

şu anki ismi Yusuf İslam...

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve Tuba
MasteLaa

MasteLaa

Üye
Çok güzel ellerine sağlık .. Allah inşallah herkese hidayet verir..

• Beğen
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:oke: Çok iyi tanırım kendisini. :tebessüm:

• Beğen
doctorrr

doctorrr

Üye
"E=ynsemrekose;4814792]Cat Stevens da müzisyenliğin zirvesinde bir uyuşturucu partisinde müslüman olmuş..vay be...

- - - Eklendi - - -

" :oke: Çok iyi tanırım kendisini. :tebessüm:
[/QUOTE]
doğruyum demi gökçen abi çok uçarı bir adammış :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
Allah razı olsun çok güzel bir hikaye.
Amin cümlemizden İnşaallah...

[ENGİN];4814778' Alıntı:
yüreğine sağlık :)
Sağolasın :)

Himm anlıyorum, çok doğru bir tespit zira 15 16 yaşlarındaki çocuklara,hepsi olmasada aralarında bazılarına sorduğumuzda henüz kelime'i şehadeti bilmeyen küçük arkadaşlarımız var gerçi bu durum bazı büyüklerde de var ama neyse,Allah hepimizi hidayete ulaştırsın...

Büyüklerde küçükdü ailesi bir bilgi paylaşmadıysa bilgi sahibi olamaz...

Ben diyorum ki bilgi paylaşmakla çoğalır :)Cahiliye devri gibi olmayalım cahiliye devri gibi yaşamayalım dedelerimizin bilgisi dedelerimizin ibadetleri bizi kurtarmaz herkes kendi ibadeti ile sorumludur ve Dini bilgiyi aileden alamayanlar var ise araştırılıp öğrenme aklını Rabbim bize veriyor...

Cat Stevens da müzisyenliğin zirvesinde bir uyuşturucu partisinde müslüman olmuş..vay be...

- - - Eklendi - - -

Evet :oke:

Çok güzel ellerine sağlık .. Allah inşallah herkese hidayet verir..

İnşaallah...

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Tropikal_Meyve

Tropikal_Meyve

Üye

Teşekkür ederim..Ben şuna bağlıyorum dediğiniz olayı :

Anne ve babanın çocukla dini bilgileri daha az paylaşmasına veriyorum...çünkü müslümanım tamam diyor sadece öyle büyüyor...Dini bilgi eksikliğinden daha Peygamber efendimizin Kabri Şerif-i nerde onu bile bilmeyenler görüyorum...

Sonradan İman edenler ise araştırarak öğreniyorlar...
O yüzden çocuklara dini eğitim üstünde şekilli öğretmek gerek yani önce kendimiz bilinçleneceğiz sonra çocuk zaten bizi örnek alarak büyür...İşte o zaman hiç gevşeklik olmaz....

Unutmayalım ki çocuklar boş bir kaset gibidir...Gördüklerini ve duyduklarını kaydederler...

gerçekten çok doğru. sonradan iman edenler meraklı oldukları için araştırıp öğreniyor fakat biz nerdeyse hiç interneti dini öğrenmek için açmıyoruz bile.

• Beğen

55lim

Üye
Allah razı olsun çok güzel

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt