PWNAĞETOOL 4.1 win ve mac dosyaları jailbreak anlatımı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
PWNAĞETOOL 4.1 win ve mac dosyaları jailbreak anlatımı
PwnageTool 4.1 programı ile hazırlanacak olan iOS 4.1 custom firmware ile iPhone 4 / 3GS / 3G için alternatif jailbreak programını sizlerle bu konudan paylaşmıştık. Ve ilgili konularda da açıklamasını yaptığımız üzere bu program sadece Mac işletim sisteminde çalıştığını da belirtmiştik. Tabi windows kullanıcıları PwnageTool 4.1 programını kullanamayacak olsa da bu program ile hazırlanmış olan iOS 4.1 sürümünü yazımızın devamında bulabilecek ve iTunes üzerinden kurabilecekler.
Limera1n iOS 4.1 jailbreak ile Greenposi0n iOS 4.1 jailbreak dışında kullanılabilecek olan ve Limera1n exploiti tabanlı PwnageTool jailbreak üçüncü bir yöntem olarak aşağıda adım adım anlatacağımız şekilde cihazlarınıza kurulabilir.

Adım 1: iOS 4.1 custom firmware dosyalarından yazımızın sonundaki linklerden cihazınıza uygun olanı seçip indirin.

Adım 2: Ekte verilen IPSW dosyalarını tek bir ".ipsw" dosyası yapmak için Mac OS X kullanıcıları BetterZip uygulamasını, Windows kullanıcıları da HJSplit programını kullanabilirler.

Adım 3: iTunes programını çalıştırın ve cihazınızı DFU moduna alın.

10 saniye açma/kapama düğmesi ve menü tuşuna basılı tutun.
Süre sonunda açma/kapama düğmesinden elinizi çekip 10 saniye daha menü tuşuna basmaya devam edin.
Böylelikle cihazınız DFU moduna girmiş olacaktır.
Adım 4: Şimdi cihazınıza indirmiş olduğunuz IPSW dosyası ile custom firmware'i yükleyebileceksiniz. Bunun için iTunes'te "restore" butonuna klavyenizin shift tuşuna bastıktan sonratıkladığınızda indirilen firmware dosyasını gösteriyoruz.

Adım 5: restore sonrasında cihazınız jailbreakli ve aktive edilmiş bir halde kullanımınıza sunulmuş olacaktır. Unutmayın, bu yöntem ile cihazınızın sim kilidi aktif olmaz, jailbreak sonrası cihazınıza yüklenmiş olan Cydia üzerinden unlock uygulamasını yükleyebilir ve cihazınızın sim kilidini kaldırabilirsiniz. Yeni baseband'ler için şu anda unlock uygulaması yoktur ki daha önceki jailbreak anlatımlarında bu konulara çok kere değinilmişti.

iPhone 4 Custom Firmware, Active Edilmiş [Part 1, Part 2, Part 3]
iPhone 3GS Custom Firmware, Active Edilmiş [Part 1, Part 2]
iPhone 3G Custom Firmware, Active Edilmiş [Part 1, Part 2]

--------------- Ekleme ---------------

İPHONE 4
PART-1

PART-2

PART-3

İPHONE 3GS

PART-1

PART-2

İPHONE 3G

PART-1

PART-2

etame

Üye
iphone firmware 4.1 bilgisayarami yukluyorum ama bu dosyayi ne yaptiysam tek ipsw adi altinda acamiyorum.hjsplit demissin ama onunla da yapamadim bi yardimci olurmusun?
Simdiden tesekkurler

hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz model versiyon ne bunları yazın yardımcı olalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt