Putin, Bulgaristanı ziyaret edecek

 • 3 Kasım 2010
 • 576 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Borisov gazetecilere yaptığı açıklamada, meslektaşı Putin ile tekrar bir telefon görüşmesi yaptığını belirterek, "Rusya’yı neden unuttuk?" diye sordu.
  Putin’in ziyaretini özellikle, mesai yoğunluğunun daha az olacağı hafta sonuna denk getirdiklerini kaydeden Borisov , "Böylece görüşme için çok daha uzun zamanımız olacak. Başta Belene Nükleer Enerji Santralı ve Güney Akım olmak üzere, enerji projeleri ile ticari ilişkilerimizi masaya yatıracağız" dedi.
  Geçmişte Bulgaristan’ın Rusya’ya en çok şarap ihraç eden ülke olduğunu anımsatan Borisov, "Eskiden Rusya’ya şarap, sigara, gıda, ketçap, domates, mayonez, hafif sanayi ürünleri gibi birçok ihracat kalemimiz vardı. Şimdi ise Ruslar Fransız şarapları içerken bizim ürünlerimizi unuttular" diye konuştu.
  Rusya’nın Bulgaristan için "doğal bir pazar" olduğunu belirten Borisov, "Bu pazarı neden unuttuk? Ruslar mesela yılda milyonlarca şişe maden suyu tüketiyor. Bunu neden bizden almasınlar" dedi.
  Vladimir Putin’in Bulgaristan ziyareti merakla beklenirken, Borisov ile Putin’in son 10 günde iki kez telefonla görüşmesi dikkat çekti.
  AA
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 01:24