PSU Sistemi Yavaşlatır mı ?

 • 6 Kasım 2010
 • 4922 Okunma
 • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar yeni bir ekran kartı aldım ATI HD serisi 512MB'lık bir ekran kartı aldım sistem şu şekilde:
  -------------------------------------------------------------------------
  P4 HT işlemci 3.00 GHZ
  Ram 1,25
  Ekran Kartı: Atı HD serisi 512MB'lık ekran kartı sistem 8x lik slot olduğu için bulmam zor oldu tek seçenek bu ve ekran kartının kutusunda min psu 350w yazıyordu minimum seviyeyi kurtarıyor ama bilgisayar herşeyde kasıyor. Örnek CS'de kasıyor en kolay bilgisayar bile çalıştırıyor oysa ki

  Lütfen net birşey söyleyin ona göre PSU yükselticeğim bir kaç kişiye sordum doğrudur PSU'dan kaynaklanıyor dedi fakat sizinde bir görüşlerinizi alayım dedim. :hmmm

  Bilgisayar arkadaşımın olduğu için ekran kartının modelini şuan tam hatırlıyamıyorum :ah

  Kısa ve öz söylemek gerekirse PSU'nun düşük olması işlemciyi etkiler mi ?
   


  Yazan: alemburda
 2. Bi kere 350 watt sandığın PSU muhtemelen 230 Watt tır :) Bu konuda anlaşalım. Ardından da sistemi yavaşlatma konusuna geçelim PSU sistemi yavaşlatmaz sadece sisteme yetersiz geldiği yerde patlar ( bozulma anlamında ) ve yenisini alman gerekir. Söylediğin sistem ise 500 600 watt lık PSU isteyecek bi sistem değil sorunu farklı yerlerde ara bence...
  PSU işlemciyi etkiler evet çok çekirdekli işlemcilerde var 5 voltun stabil gelmemesinden kaynaklı performans düşüklüğü problemi ama bu seni bağlayan bir konu değil. Yani inan ki yok öyle bi PC :)
   
 3. o sisteme en az 450w güç kaynağı gerekir
   
 4. Yok 1200 Watt abartma allah aşkına... q9650 işlemci 4 GB ram Zotac 9600 GT 1 GB 256 bit ekran kartı var sistemimde bana kaç watt tavsiye edersin 1200 mü :)
   
 5. sadece ekran kartı istiyor zaten :ehe ama arkadaşlar çok yüksek uçmuş yaa.. 300w bile yeter o sisteme de.. Hani şöyle kreysis (:d:) tarzı oyunlar olursa bu 350yi gerçekten ister ama normal çalışmada kesinlikle psu olamaz.. bir ikincisi psu üzerinde yazan rakam cihazın en üst düzeyde çıkış rakamıdır ama bunuda çoğu kişi yalnış algılıyoo..
  Adam bilip bilmeden '' yaw o 150 verir bee'' :ehe:ehe bu nedir yaa :nono: 350watt çıkışı olan bi psu nun ısınmadan verebileceği standart rakam 300-320 arası bişeydir.. ve bunu normal bi pc hatta anormal (ışıklı-mışıklı) bi pc bile hayli hayli kaldırır..
  CemOrhun arkadaşa katılıyorum, sorunu farklı yerlerde aramalısın..
  :oke:
   
 6. Neden yapıyor o zaman bilgisayarda antivirüs programı dahi yok kasmasın diye opera ile nette geziyoruz ve facebook videolarında hafif donma yapıyor düşünün ne derece vahim deepfreeze ile idare ediyoruz şimdilik, ekran kartını takarken slottan gelen güç dışında birde harici güç girdik. Şöyle bir psu düşünüyorum nasıl sizce :
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Detaylı Bilgi:
  Hepsiburada.com : High Power Element 500W Aktif PFC 12cm Fanlı Power Supply (HPC-500-H12S) | Bilgisayar
   
 7. Bir bilgisayardaki sorunun nerden kaynaklandığını hele bi de uzaktan nokta atışı ile bilmek mümkün değil öncelikle bunu söyleyeyim...
  Bence elindeki PSU idare eder seni bunu yineliyorum ama illa değiştirip kaliteli bir Power kullanayım diyorsan benim tavisiyem (500-600 watt aralığı için)
  VATAN COMPUTER - OCZ - OCZ550FTY-EU FATAL1TY 550W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - Güç Kaynağı
  Tabii ki karar ve seçim senin ...

  Not: Fikir olarak şunu ifade edeyim. sanırım sisteminde 1 GB + 256 MB lık iki ram takılı 256 MB lık ram i çıkarıp yerine bulabilirsen diğerinin aynısı ya da aynı frekanslı bir 1 GB ram alman sisteminde belirgin bi rahatlama sağlar ve Power a vereceğinden de daha az masraf ettirir :)
   
 8. Grafik ağırlıklı sayfalarda kasıyor hemen CPU %89 %100 oluyor ama ram çok az artıyor. :hmmm
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 20:56