Proxy nedir? Neden kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Webmaster

Webmaster

Üye
    Konu Sahibi
Proxy nedir? Neden kullanılır?
Merhaba arkadaşlar, Hem sahip olduğum proxy siteleri olsun hemde internette son zamanlarda karşılaştığımız engelleri aşmamıza yarayan proxy kavramını ve detaylarını ele alacağım.öncelikle;*Proxy nedir?*İnternet erişimine sahip başka bir makinaya, aracı bir site yada program ile size ait IP numaranız gözükmeden gezinmenizi sağlar. Çoğunlukla sizin gezdiğiniz web sayfalarını ön belleğe alır ve hızınızı artırmak amacıyla kullanır. Proxy; kelime anlamı olarak "Vekil" ya da " elçi" anlamına gelmektedir.*Neden kullanılır?*Günümüzde özellikle okullar, devlet daireleri yada özel şirketler çalışma verimi ayakta tutabilmek için İnternette bir çok siteyi kara listeye alarak erişimi kısıtlamakta, en güzel örneği olarak kendime ait Gizlen.net proxy,web proxy ( ) yaklaşık 4ay önce M.E.B tarafından kara listeye alındı ve tanıdığım öğretmen abilerim bana iletmişlerdi, bende alternatif site adresleri ilettim. Eminim ki onlarda zamanla kara listeye alınacaktır ancak bu süre zarfında birçok site açılacaktır da. Proxy sitesi kullanarak istediğin siteye bağlanır ve arkanda iz bırakmazsın.*Proxy siteleri?*Proxy de şöyle bir kavram vardır. Asla Türkiye ziyaretçisine yabancı lokasyonlu makinadan hizmet sunma, aynı şey Yabancı hite sahip site sahipleri içinde geçerlidir. Bu sebebten ötürü kendinize ait proxy sitelerinizi Lokasyon/Ziyaretçi önemine göre ayırın ve bunun yararını zamanla görüceksiniz.Bunun dışında çoğu ziyareçti download sitelerinden proxy kullanarak dosya indirmek istiyorlar. Özellikle kendi loglarıma bakınca Yasal olmayan içeriği inanılmaz bir talep var, ancak bu talepleri benim gibi bireysel site sahiplerinin karşılaması zor. Günlük 2000tekile sahip bir proxy sitesinde her kullanıcı 5MB dosya indirse, günlük 10GB Trafik demektir. Bu şekilde artar grafikler size ağır maliyetlere yol açabilir. Bence en iyi çözüm dosya indirmede bir dosya boyut sınırı koymaktır.*Proxy programları*Paylaşmış olduğum programlar sayesinde, başka hiç bir şeye ihtiyaç duymadan IP adresinizi gizleyebileceksiniz. Programlar uygun proxy serverlarını otomatik kullanarak size güvenli bir internetin kapılarını aralıyor.Anonimity 4 Proxy 2.8 ( üzerinde güvenli bir şekilde dolaşmanız için proxy'leri tarar,kontrol eder ve size geçerli olanları sunarak kullanır.. 1.08 MbAnonymous Proxy Country Toolbar 1.0 ( Proxy Country Toolbar proxy server ile Internet Explorer üzerinden seçtiğiniz ülkede bulunan proxyleri kullanın.. 824 KbHide IP Platinum 3.1 ( gizliliğinizden şüphe duyuyor musunuz? IP adresinizi gizlemek ister misiniz? Hide IP Platinum ile bunu sağlayabilirsiniz. 790 KbMulti Proxy 1.2 ( web siteleri arasında anonim bir şekilde sörf edebileceğiniz ücretsiz bir program... 167 Kb*Proxy listeleri?*Bu listelerde dikkat edilmesi gereken nokta, güncel olmasıdır. Güncel olması hem hız hemde güvenlik açısından önemlidir. Vermiş olduğum kaynaklardan güncel proxy IP lerini bulabilir, bunları tarayıcınıza elle girerek IP adresinizi değiştirebilirsiniz.Proxy Lists. Sorted by type. List #1 ( List Free: Proxies in country United States - domain .us. AliveProxy WEB SSL VPN Anonymous Secured Internet Access Services ( web linkleri?*Bilindik adresleri paylaştım. Öncelik benimkilerde :)Gizlen.net proxy,web proxy ( anonymouse surf ( is here to help you beat internet filtering! ( ( Gizlen / Orçun(yararlı bir makale olduğundan mümkünse konunun sabitlenmesini veya makale kısmı varsa(göremedim) taşınmasını rica ediyorum.)

• Beğen
Tepkiler: Burak
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt