Prostat kanserini ameliyatsız yok ediyorlar!

 • 18 Eylül 2013
 • 373 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Prostat kanserine karşı geliştirilen ve Türkiye'de de uygulanmaya başlayan Robotik HIFU tedavisi hastalara 1 günde tedavi imkanı sağlıyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  HIFU teknolojisi dünyada en çok kullanılan "Ses Ötesi Dalgaları" ile kanserli hücreleri yakan tedavi yöntemi. HIFU olarak adlandırılan bu yöntem; yüksek yoğunluklu ultrason dalgalarının vücut dışından prostata iletilmesiyle yayılmamış prostat kanserlerini tedavi edebiliyor. Tedavi, ultrason enerjisinin iletildiği dokuda ısı artışı sağlayarak hedef bölgedeki hücrelerin tahrip olmasına ve kanserin robotik yolla kansız ve bıçaksız olarak yok edilmesi olanak sağlıyor.

  En büyük avantajı tekrarlanabilir olması

  Diğer tedavilere göre HIFU'nun en büyük avantajlarından bir tanesi tekrarlanabilir olması. Yani gerektiğinde herhangi bir nedenle tedavi tamamlanamazsa alternatif tedavilere geçiş imkanı sağlayabiliyor. HIFU tedavisi tek bir oturumda sonuçlandırılabildiği gibi gerektiğinde birden fazla oturum ile tekrarı yapılabiliyor.

  Kesisiz ve ameliyatsız bir işlem

  HIFU fokal bir tedavi olduğu için hasta bıçaksız ve kesisiz bir işlem uygulanıyor. Ses dalgaları prostat kanseri olan hücrelere vucudun hiç bir yerini kesmeden iletiliyor ve kanserli hücreler yakılarak yok ediliyor. Üstelik bunu yaparken de ne kanserli hücrelerin olduğu dokulara zarar veriyor ne de etrafında ki organlara zarar vermiyor.

  Çok daha az ağrı ve kısa sürede iyileşme

  HIFU prostat kanseri tedavisi ses ötesi dalgaları teknolojisini kullandığı için hastaya çok az ağrı hissettiriyor. Kesi olmadığı için kısa bir sürede iyileşme imkanı sağlanıyor.

  1 günlük bir tedavi

  Hasta tedavi olduktan sonra hastaneden yürüyerek çıkabiliyor. Normal günlük hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.

  Çoğu hasta bilmiyor

  Çoğu hasta tarafından bilinmeyen ve haberdar olunmayan ses ötesi dalgaları ile prostat kanseri tedavisi HIFU, Türkiye'de belirli merkezlerde uygulanmaya başlandı. Sonuçlar oldukça olumlu.

  Cinsel ereksiyon problemi çok az

  Diğer tedavilere göre cinsel ereksiyonda problem riski çok az. HIFU iİktidarsızlık problemi az olan bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.  TEDAVİ MERKEZLERİ

  Daha detaylı bilgi için Ses Ötesi Dalgaları ile Prostat Kanseri Tedavisi HIFU Resmi sitesini ziyaret ediniz.

  www.hifutedavisi.com
   


  Yazan: cybokron

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
23/01/2019 - 16:23