Proje "Maxi CTRL(CONTROL)" basliyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Teom@n

Teom@n

Üye
    Konu Sahibi
Proje "Maxi CTRL(CONTROL)" basliyor!
Sevgili arkadaslar,

HAZAN EDITION™ isimli calismamda kullandigim Hazan Control Center™ isimli MiniCMD tabanli sistemi burada paylasmak istiyorum.
Ben bu sistemi temel olarak bazi CFW'lerde kullanilan MiniCMD tabanli sistemlerden ornekledim, eklemeler yaptim ve bir yere kadar getirdim(zamanim el verdigince).
Burada paylasacagim sistemi MiniCMD bilgisi olan her arkadasimizin da katilimiyla daha fonksiyonel ve zengin ozellikli hale getirilebilir.

Gonul isterdi ki Phyton, C++, yada QT bilgisi ile hazirlanabilse. Bu konularda bilgisi olan arkadaslarimiz yardimlarini esirgemezlerse guzel bir calisma ortaya cikacagina eminim.

Benim vermis oldugum fonksiyon isimlerini genel ismine yakisir sekilde yeniden belirleyebiliriz. Ben asagidaki gibi simdilik isimlendirdim.

***Firstboot>>>>>>>>Maxi Boot™
***Visualmatic>>>>>>Maxi Visual™
***Effectmatic>>>>>>Maxi Effect™
***Mifmatic>>>>>>>>Maxi Mif™
***MenuMatic>>>>>>Maxi Menu™
***Cpumatic>>>>>>>Maxi Cpu™
***Foldermatic>>>>>Maxi Folder™
***Belle Ghost>>>>>>Maxi Ghost™

Elimdeki calismalari zamanla, firsat buldukca burada paylasmaya devam edecegim.

MaxiCTRL™ Fonksiyonlari;

=======================================================================

(+)---[[[Firstboot™]]] - (Maxiboot.max isimli dosyayi arzunuza gore duzenlemeniz gerekli.)
|
|---->Flashladiktan sonra otomatik olarak kurulum yapar (uygulamalar, tasinacak/kopyalanacak dosyalar, guncellemeler, vs.)
|
(+)---[[[Visualmatic™]]]
|
|
|---->[Effectmatic™] - (Effect degistirici)
|*****(E:/MaxiCTRL/Effects icine dilediginiz efekti koyabilirsiniz. on tanimli olarak zoom efekti yuklu)
|
|---->[Mifmatic™] - (Mif degistirici)
|*****(Iki MIF paketi dahil, arzunuza gore diger mif paketlerini degistirerek kullanabilirsiniz.)
|*****(E:/MaxiCTRL/Mif1 and E:/MaxiCTRL/Mif2)

------------------------------------------------------------------------

(+)---[[[Menumatic™]]]
|
|
|---->[Cpumatic™] - (Cpu-Gpu mod degistirici)
|*****(stok mod haricinde 1/2 adet belki daha fazla CPU-GPU modu.)
|
|---->[Menumatic™] - (Menu stili degistirici)
|*****(4*5 - 3*4)
|
|---->[Foldermatic™] - (Menu klasor gorunumu degistirici)
|
|*****(E:/MaxiCTRL/Folder1 and E:/MaxiCTRL/Folder2)

-------------------------------------------------------------------------

(+)---[[[Belle Ghost™]]] (Ghost klasoru altinda ilgili dosyalari arzunuza gore duzenleyebilirsiniz.)
|
|
|---->[Backup™] - (Backup all data) (MiniCMD komut dosyasini kendi tercihlerinize gore duzenleyebilir ve gelistirebilirsiniz)
|
|---->[Restore™] - (Restore all data)

***Bu calismama ilham veren ve altyapisini ornekledigim "G.L" isimli ustaya tesekkur ederim.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Mr. SaLÇa

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
python hakkında ileri düzey olmasa da idare edecek kadar yardım edebilirim

• Beğen
Tepkiler: Teom@n
Teom@n

Teom@n

Üye
    Konu Sahibi
python hakkında ileri düzey olmasa da idare edecek kadar yardım edebilirim

Tesekkur ederim ustam:oke:. Ben elimden geldigince Turkceye cevirdim kullandigim dosyalari. Birazdan paylasacagim. Phytona uyarlayabilir miyiz bir bakarsin.

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
Anil-D

Anil-D

Üye
abi c6 01 uyarmı bu modlar

Anil-D

Anil-D

Üye
ne zaman bitcek bu proje?

Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
çalışmalarınız için teşekkür ederim :good:

Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
bilgim olsa kesinlikle yardım ederdim ama :bilmm:

Anil-D

Anil-D

Üye
abi ben avkon yapabilirim okadar o da az cok o rarın icindekileri nereye atıcaz

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Qt Olarak Ne Gibi Bir Çalışma Yapabiliriz Buna Ayrıyetten :)

hizan

hizan

Üye
teşekkürler.

Teom@n

Teom@n

Üye
    Konu Sahibi
bilgim olsa kesinlikle yardım ederdim ama :bilmm:

Deneyerek yardimci olursun ;)

- - - Eklendi - - -

abi ben avkon yapabilirim okadar o da az cok o rarın icindekileri nereye atıcaz

Hedefimiz oncelikli olarak Kontrol sistemini kusursuzlastirmaya calismak ;) Dileyen istedigi mif paketleriyle kullanabilir.

- - - Eklendi - - -

Qt Olarak Ne Gibi Bir Çalışma Yapabiliriz Buna Ayrıyetten :)

MiniCMD ile kullanildigi icin kisitli imkanlar mevcut. QT ile daha esnek ve fonksiyonel olacagina eminim. Arayuzu de cok daha guzel olacaktir.

- - - Eklendi - - -

Rica ederim :oke:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
MiniCMD ile kullanildigi icin kisitli imkanlar mevcut. QT ile daha esnek ve fonksiyonel olacagina eminim. Arayuzu de cok daha guzel olacaktir.

Qt İle MiniCMD İle Yapılan Tüm İşlemleri Aslında Çok Daha Hızlı Ve Basit Yapılabilir, Ama Ben Tam Olarak Qt İle Geliştirilerken Ne Yapacağımızı Anlamadım ?
Çünkü Sadece Tasarım Veya Görünüm Verilirse O Zaman Geri Kalan İşi Yine MiniCMD ye Yüklenebilir..

Teom@n

Teom@n

Üye
    Konu Sahibi

Qt İle MiniCMD İle Yapılan Tüm İşlemleri Aslında Çok Daha Hızlı Ve Basit Yapılabilir, Ama Ben Tam Olarak Qt İle Geliştirilerken Ne Yapacağımızı Anlamadım ?
Çünkü Sadece Tasarım Veya Görünüm Verilirse O Zaman Geri Kalan İşi Yine MiniCMD ye Yüklenebilir..

Muhtemelen oyle olacak. Mesela MiniCMD ile islem yaparken arka plana atamiyorsun. QT ile harmanlayacagiz anlasilan, fakat QT bilen babayigit / babayigitler lazim :D Phyton da olur.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin

Muhtemelen oyle olacak. Mesela MiniCMD ile islem yaparken arka plana atamiyorsun. QT ile harmanlayacagiz anlasilan, fakat QT bilen babayigit / babayigitler lazim :D Phyton da olur.

Qt İle Yapabildiği Tüm İşlemleri Yaparız Ama Arkaplanda Process Olarak Çalışacağı İçin Yine Bizi Arkaplanda Sıkıntıya Sokabilir, Fakat Hiç Denemedim, Elimde Birçok Proje Var Sırası İle Oviye Göndereyim, Bununlada Uğraşabilirim

• Beğen
Tepkiler: Teom@n
Teom@n

Teom@n

Üye
    Konu Sahibi

Qt İle Yapabildiği Tüm İşlemleri Yaparız Ama Arkaplanda Process Olarak Çalışacağı İçin Yine Bizi Arkaplanda Sıkıntıya Sokabilir, Fakat Hiç Denemedim, Elimde Birçok Proje Var Sırası İle Oviye Göndereyim, Bununlada Uğraşabilirim

MiniCMD nin destekledigi tum komutlari QT ile yaptirabilirsek guzel olur. (silme, tasima, kopyalama, vs.)

QT'yi tam olarak bilmedigim icin yanlis cumle kurmak istemem, bu tip islemler icin .exe ihtiyacini nasil karsiliyorsun?

- - - Eklendi - - -

Arka planda calismak zorunda degil fakat normal calisan bir uygulamayi nasil arka plana atiyorsan MiniCMD de bu pek mumkun olmuyor.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin

Arka planda calismak zorunda degil fakat normal calisan bir uygulamayi nasil arka plana atiyorsan MiniCMD de bu pek mumkun olmuyor.

Symbian da Kullanılan Bir Kod Bulmuştum Bununla Arkaplana Uygulama Atılabiliyor. Bu Uygulamada Da İşe Yarayacağına Eminim Çünkü C++ Kodu :)

MiniCMD nin destekledigi tum komutlari QT ile yaptirabilirsek guzel olur. (silme, tasima, kopyalama, vs.)

QT'yi tam olarak bilmedigim icin yanlis cumle kurmak istemem, bu tip islemler icin .exe ihtiyacini nasil karsiliyorsun?

Denemedim O Yüzden İşlemler Nasıl Tam Kestiremiyorum. Mağazada Olan AppNet Uygulamamda Kullandığım İki Satır Kod Vardı
islemLer.execute("AppMngr");
islemLer.execute("AppMngr2");
Yani Uygulama Dosyasını Programıma Gömmeye Gerek Kalmadan Telefonda Olan (.exe) leri Araştırıp Doğru Olanı Buluyor.

Mesela Bu Sadece Çalıştırmak İçin Ama Direkt Olarak Ekrana Atıyor.

Teom@n

Teom@n

Üye
    Konu Sahibi

Symbian da Kullanılan Bir Kod Bulmuştum Bununla Arkaplana Uygulama Atılabiliyor. Bu Uygulamada Da İşe Yarayacağına Eminim Çünkü C++ Kodu :)

Denemedim O Yüzden İşlemler Nasıl Tam Kestiremiyorum. Mağazada Olan AppNet Uygulamamda Kullandığım İki Satır Kod Vardı

Yani Uygulama Dosyasını Programıma Gömmeye Gerek Kalmadan Telefonda Olan (.exe) leri Araştırıp Doğru Olanı Buluyor.

Mesela Bu Sadece Çalıştırmak İçin Ama Direkt Olarak Ekrana Atıyor.

Nasipse guzel birseyler cikacak gibi (senin gibi arkadas sayimiz arttikca :))

Benim amacim tek duze komut karmasasindan kurtarmak, Yani daha esnek bir programla bir cok islemi rahatca ve guzel bir arayuzde yapabilmek hos olurdu.

Üst Alt