Programlama ile uğraşan / bu alanda çalışan varsa içeri

Sponsorlu Bağlantılar

ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
Programlama ile uğraşan / bu alanda çalışan varsa içeri
Yazılıma merakım var c++ dilini başlangıç seviyesinde biliyorum daha sonra konsol ekranından sıkıldım ve şuan c# konsol ekranında c# öğreniyorum daha sonra C# Form a geçiş yapacağım form da kendimi geliştirsem ileride işime yarar mı ? Tabii ki yarar fakat diğer alanlara ve programlama dillerine göre ne kadar ? Son yıllarda mobil programcılığın geliştiğinin farkındayım C# öğrenmek hata mı şuan ?

_ardaa

_ardaa

Üye
Dil öğrenmek her zaman iyidir, her dilin kendi çalışma alanı var, önce bir yol haritası çiz ona göre dile yönel derim ben,
ve birde çok dağılmadan desktop, web yada mobil vs gibi bir herhangi bir bölümde uzmanlaşman senin yararına olur bence.

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221

furkanx18

Üye
Öncelikle hangi alana yöneleceğinizi seçmek sizin için yararlı olur. Web tasarım için atıyorum php html css jquery gibi diller varken mobil programlamada java,kotlin gibi diller var. Buradan bi yol izleyebilirsiniz. Bu arada java sadece mobil prog. degil evinizde kullandıgnız elektronik aletlerin içerisinde bile var ve çok geniş bir alana sahip. Java öğrenmeyi tavsiye ederim. c ,c++ gibi diller temeli öğrenmek sizin tercihiniz :)

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
C# sadece console ve formdan ibaret değil
ASP.Net ile Web sitesi geliştirme olsun
Xamarin ile Cross platform Mobil uygulama yapma olsun
Unity ile oyun yazma olsun
hepsinde C# ve .NET Freamworkü kullanabilirsin

Yurt dışında Javascript ve Python para ediyor
Türkiyede ise Microsoft biraz daha baskın durumda C#, ASP, MVC falan bilmek işine yarayabilir

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve ByEmre221
ibrahimfirat

ibrahimfirat

Üye
C# bence şuan en proglama dilidir. web dersleri için buraya bakabilirsiniz

• Beğen
ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi