Programlama için yeterli bir masaüstü bilgisayar önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
Programlama için yeterli bir masaüstü bilgisayar önerisi
Evet arkadaşlar bana toplama bilgisayar önerisi gerekiyor, programlama yapacağım için orta-güçlü arasında olmasını istiyorum. Parçalara kasa ve monitör hariç olsun lütfen.
Teşekkürler :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bütçe

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
2000-2500 Tl arasında :)

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
eğer çizim programları kullanılmayacaksa yani 3d render işlemleri olmayacaksa işlemciyi güçlü tutmak ekran kartını da daha makul seçmek yerinde olacaktır. yani i7 işlemci 16gb ddr4 ram ve orta seviye bi ekran kartı ile bütçenize uygun çok rahat toplanır gibime geliyor. ama işin içine 3d çizimler de girecekse o zaman ekran kartını da şişirmek gerekir o zaman bütçeyi aşabiliriz, ince hesaplar devreye girer artık :)

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
_ardaa

_ardaa

Üye
Hangi dil ve ide kullanacaksın ona göre de değişir, ama bir i5 6500 8gb ddr4 ram ve 700-800tl arası bir ekran kartı şart minimum.

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
eğer çizim programları kullanılmayacaksa yani 3d render işlemleri olmayacaksa işlemciyi güçlü tutmak ekran kartını da daha makul seçmek yerinde olacaktır. yani i7 işlemci 16gb ddr4 ram ve orta seviye bi ekran kartı ile bütçenize uygun çok rahat toplanır gibime geliyor. ama işin içine 3d çizimler de girecekse o zaman ekran kartını da şişirmek gerekir o zaman bütçeyi aşabiliriz, ince hesaplar devreye girer artık :)

Hangi dil ve ide kullanacaksın ona göre de değişir, ama bir i5 6500 8gb ddr4 ram ve 700-800tl arası bir ekran kartı şart minimum.

Çizim şeklinde değil tabi, Visaul Studio, Android Studio, Qt gibi uygulamalar kullanılacak :)
C++, C#, J# dilleri kullanılacak.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Evet arkadaşlar bana toplama bilgisayar önerisi gerekiyor, programlama yapacağım için orta-güçlü arasında olmasını istiyorum. Parçalara kasa ve monitör hariç olsun lütfen.
Teşekkürler :)

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Hangi siteden yaptın acaba bu toplamayı parçalar güzel sadece RAM biraz fazla kalıyor anakart 2133 RAM 2666 :hmmm

sinerji.gen.tr Ancak şu an fiyatlarda ayar oluyor galiba. Anakart ve ekran kartları görünmüyor. Anakart-Ram arasındaki farkı kafana takma. Kullanacağınız yazılımlar bellek yediği için yüksek tuttum ve bence ideal :)

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
sinerji.gen.tr Ancak şu an fiyatlarda ayar oluyor galiba. Anakart ve ekran kartları görünmüyor. Anakart-Ram arasındaki farkı kafana takma. Kullanacağınız yazılımlar bellek yediği için yüksek tuttum ve bence ideal :)
Bu sisteme ekran kartı olarak GTX 1050 2GB modelinden alsam neler yapabilirim :)

hakanmaxicep2515

Üye
Bendeki de toplama bilgisayar fakat unun özellikleri çok iyi duruyor

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Bu sisteme ekran kartı olarak GTX 1050 2GB modelinden alsam neler yapabilirim :)
Neler yapamazsın ki, mükemmel olur. :)

Kusura bakma akşam işteydim dönemedim, sonra da bu kısmı unutmuşum.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@Mesut Aktaş
Programlama da Telefon emulator'u da kullanılacak ise...
1- İşlemci SLAT(Second Level Address Translation) destekli olmalı
2- BIOS ayarlarında Sanallaştırma(VİRTUALİZATİON) seçeneği olmalı

Üst Alt