Pozitif Enerji Yaymanın 11 Sırrı.

 • 28 Eylül 2012
 • 683 Okunma
 • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 1- Gülümseyin: Gülmek sizi ve çevrenizdekileri pozitif bir moda sokar. Kötü hissediyor bile olsanız 30 saniyeliğine de olsa gülümsemeyi deneyin ve yaratacağı farkı görün.


  2- İltifatlarınız samimi olsun: İltifat ve komplimanlarınızda içten olun, abartıya kaçmayın. Kişinin görünümü ya da herkesçe bilinen özellikleri yerine pek bilinmeyen yönlerini öğrenin. Mesela soul müziğe olan ilgisini… Ve iltifat edecekseniz bunun hakkında güzel şeyler söyleyerek takdirinizi sunun.


  3- Sarılın: Sarılmak da gülmek gibi basit ama etkisi büyük sihirli davranışlardandır. Yakınlık ve samimiyet derecesine göre sarılmaktan, kucaklaşmaktan çekinmeyin.


  4- Cesaretlendirin: Dünyada cesaret kırıcı yeterince şey var zaten. Haberler, gazeteler, konu-komşu, eş-dost kötü haberler verip durmuyorlar mı? Yüksek potansiyeli olan çok kişi, sırf cesaret kırıcı şeylerden dolayı başarısızlığa uğramakta. Bu nedenle çevrenizdeki kişilere destek olun, cesaretlerini kırmayın, hayallerine saygı duyun.


  5- Pozitif duygular geliştirin: Duygular bulaşıcıdır. Pozitif düşünceyi bulaştırmak için de pozitif ve iyimser yaklaşım geliştirin. Gülümsemek yanında yaşama değer verin, olumlu hatıralarınızı hatırlayın, gündeminizde onlar olsun. Böylece pozitif duygu ve düşünceye doğru sıçrayış gerçekleştirirsiniz.


  6- Hızlı ve pratik çözümler getirin: Bazen karşınızdaki kişinin cesarete değil de pratik çözüm yollarına ihtiyacı vardır. Bir kağıt mendil, bir bardak su ya da serinlemek için bir yelpaze olabilir ihtiyacı… Belki de arabadan inerken dengesini yitirmemek için elinizi tutmak istiyor. Bu tür pratik yardımlarda uyanık ve istekli olun.


  7- Dinleyin: Bazen yardım falan değildir karşınızdaki kişinin istediği... Sadece konuşmaya ve birilerinin kendisini dinlemesine ihtiyacı vardır. Bu tür durumlarda yargılamadan ve sorgulamadan sadece dinleyin.


  8- Perspektifinizi paylaşın: Bazen pireyi deve yaparız. Bazen de ciddi konuları hafife alırız. Karşınızdaki kişinin bu hataya düştüğünü görürseniz kendi görüşünüzü paylaşın. Böylece muhatabınızın kendisini çok üzen durumun aslında gülüp geçilecek bir şey olduğunu görmesini sağlarsınız.


  9- Bunalım şarkılar dinlemeyin: Dinlediğimiz müzik ruhsal durumumuz üzerinde son derece etkilidir. Sizi depresifleştiren, bol acılı, bunalım şarkılar yerine canlandıran, mutlu eden şarkılar tercih edin. Bu şarkıları çevrenizle de paylaşın.


  10- Küçük nezaket kurallarını es geçmeyin: Kapıdan içeri girerken önceliği yanınızdaki kişiye verin, çerez, bisküvi gibi şeyler yiyorsanız ikram edin, otobüste yaşlı ya da ihtiyaç halinde olanlara yer verin, kapıdan geçtikten sonra hemen ardınızda birinin olduğunu fark ederseniz kapıyı tutun (hızla içeri dalıp kapının yüzüne kapanmasını önleyin). Bunlar küçük ama ince şeylerdir; dikkat ettiğiniz takdirde nezaketinizle muhatabınızı memnun etmekle kalmaz, büyülersiniz.


  11-Pozitifi başkalarına bulaştırın: Bir arkadaşınız size pozitif bir şey söyledi ya da böyle bir eylemde bulunduysa size geçen bu pozitif ruh halini siz de başkalarına bulaştırın. Güzel bir şey söyleyin, bir jest yapın ki pozitif zincir hızla büyüsün çevrenizde.
   


  Yazan: 1STayTRue35
  AnqeLofHate ve tguzel7 bunu beğendi.
 2. Teşekkürler
   
 3. Güzel,teşekkürler:)nerden buluyorsun böyle yazıları?pdr okuyorum benim böyle yazılar okumaya ihtiyacım var baya :)
   
  1STayTRue35 bunu beğendi.
 4. elimden geldiği kadar paylaşmaya çalışacağım:oke:
   
 5. +İçimizde ki kötülükleri salalım.Salalım.
  -Hocam salıyormuyuz kesin?
  +Salıyoruzzz,içimizde ki kötükleri salalım.
  :D
  O yer aklıma geldide:D
   
  1STayTRue35 bunu beğendi.
 6. :ehe
   
 7. 9. Maddeye katılmıyorum :D
   
 8. herkesin görüşü farklı fakat bu maddede yazılanı yaparsanız daha iyi olur diyor. tabi herkesin tercihi farklı olabilir bu konuda.:)
   
  tguzel7 ve AnqeLofHate bunu beğendi.
 9. Bence 9.madde doğru :) insan dinledikçe daha da bunalıyo :)
   
  1STayTRue35 bunu beğendi.
 10. ya belki burda size gösteremiyo olabilirim ama kendi yaşamimda insanlar beni pozitif gerçekten dolu dolu, neşeli, hayatı seven biri olarak tanır emin olun diğer madelerin hepsini uyguluyorum da ama 9. Maddede söylenen şeyi yapmıyorum ama pozitifliğimden birşey eksilmiyo :)
   
  1STayTRue35 bunu beğendi.
 11. haklı olabilirsin hocam zaten buradan bir kaç tanesini uygulamak bile bazı insanlara yetebilir. bu bi genelleme yani tüm insanlar için:)
   
  tguzel7 bunu beğendi.
 12. guzel
   
 13. Evet o da var :)
   
 14. bir tanede bendn olsn aldğnz her nefesi her davransı sorgulayn
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/02/2019 - 05:16