Tavsiye POWEBANK SORUNUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

Sponsorlu Bağlantılar

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
POWEBANK SORUNUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ
Selamın aleyküm. Arkadaşlar gm5 plus telefonumu değiştirmedim. Seneye değiştirmeye karar verdim. Gittim Xiaomi 10.000 mah powerbank aldım.
Ancak arkadaşlar çok çok çok yavaş sarj oluyor. Bazen görmüyor telefonu oraya buraya çevirmem gerekiyor.+Arkadaşın a5 de denedik %30 sarjı 1.5 saatte %100 yaptı benimki %61 di 45 dk felan civarı durdu suan %66 yani bu sorunun nedeni ney ? Usb-type c kullanıyorum dönüştürücü ondanmıdır acaba başka yolu varmı bunu sarj etmenin yardımcı olurmusunuz ?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şu Standart Tek Çıkışı Olanımı Diyorsun? Kaç Amper Çıkış Veriyorduki? Ondan Almiştim Geri İade Etmiştim

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Ya 1 Usb 1 Usb2.0 geldi. A5 felan samsunglari kendi sarj aletinden daha hizli ediyor :) Ama gm5 plusi bir edemedi allahin cezasi. Ara kablo kullandim usb type c. Ancak işe yaramiyo. Hepsuburadada vardir 10.000 mahlik aldim cozumu ne bunun

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ya 1 Usb 1 Usb2.0 geldi. A5 felan samsunglari kendi sarj aletinden daha hizli ediyor :) Ama gm5 plusi bir edemedi allahin cezasi. Ara kablo kullandim usb type c. Ancak işe yaramiyo. Hepsuburadada vardir 10.000 mahlik aldim cozumu ne bunun

Resim yada Link Atarmısın?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

Bu Arada Aleykumselam Unuttum Pardon.Usb Çıkışı: DC 5.1V / 2.1 a Bu Normal Bir Değer Yani Her Telefonu Hızlı Şarj Yapar Diyebileceğimiz Bir Sistem.
Sana Söyle Örnek Vereyim Bu Tarz Yavaş Şarjlarda Genelde Üreticinin Önerdiği Kablolar DIşında Gerçekleşiyorsa Kullanılıyorsa Telefon Güvenlik İçin Yavaş Şarj Moduna Geçiyor.
Mesela Note 4 Orjinal Şarj Aleti 9Volt 2 Amper Mi Ne Sanırım.Orjinal Şarj Aletini Kullan Farklı Kablo Tak Ona Cihaz Yavaş Şarj Oluyor.Bana Sorarsan Senin Sorunun Kablodan Kaynaklanan Bişey.Orjinal Şarj Aletinin Değerleri Ne 5 Volt 2 Amperden Yüksek Bişey Galiba?

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Hocam Output:5V-2.5A/9V-2A/12V-1.5A yaziyor

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Bu Arada Aleykumselam Unuttum Pardon.Usb Çıkışı: DC 5.1V / 2.1 a Bu Normal Bir Değer Yani Her Telefonu Hızlı Şarj Yapar Diyebileceğimiz Bir Sistem.
Sana Söyle Örnek Vereyim Bu Tarz Yavaş Şarjlarda Genelde Üreticinin Önerdiği Kablolar DIşında Gerçekleşiyorsa Kullanılıyorsa Telefon Güvenlik İçin Yavaş Şarj Moduna Geçiyor.
Mesela Note 4 Orjinal Şarj Aleti 9Volt 2 Amper Mi Ne Sanırım.Orjinal Şarj Aletini Kullan Farklı Kablo Tak Ona Cihaz Yavaş Şarj Oluyor.Bana Sorarsan Senin Sorunun Kablodan Kaynaklanan Bişey.Orjinal Şarj Aletinin Değerleri Ne 5 Volt 2 Amperden Yüksek Bişey Galiba?

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Ampere uygulaması ile akım değerini kontrol et, en azından ne kadar akım ile şarj olduğunu öğrenebilirsin.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

Büyük İhtimall Bu Saydığın 3 Değerden 9 İle 12 Volt Hızlı Şarj İçin Gerekli Olan Çıkışlardır.Sen Taşınabilir Şarj Aleti İle Max 5 Volt 2 Amper Çıkış Alıyorsun Haliyle Kablo vsdede Düşüyor Telefonda Şarj Aleti Yabancı Diye Hızlı Şarja Girmiyor.
Bildiğim Kadarıylada Hızlı Şarj İçin Şarj Aleti İle Telefon Arasında İletişim Kuruluyor yani Şarj Aletindede YAzılım Var Diye Bliyorum Ama KEsin Bişey Söyleyemeyeceğim.
Ampere uygulaması ile akım değerini kontrol et, en azından ne kadar akım ile şarj olduğunu öğrenebilirsin.
Bu Tarz Şeyler Varsada Güzelmiş Çözüm Olacaktır :)

• Beğen
Tepkiler: berfo98
berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Xiaomi nin kablosunu kullandim usb type c ile yine yavas sarj oluyor. Normal gm5plusun ara kabloyu kullandim oda yavas sarj ediyor. A5 deli gibi sarj oluyor. :/

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Büyük İhtimall Bu Saydığın 3 Değerden 9 İle 12 Volt Hızlı Şarj İçin Gerekli Olan Çıkışlardır.Sen Taşınabilir Şarj Aleti İle Max 5 Volt 2 Amper Çıkış Alıyorsun Haliyle Kablo vsdede Düşüyor Telefonda Şarj Aleti Yabancı Diye Hızlı Şarja Girmiyor.
Bildiğim Kadarıylada Hızlı Şarj İçin Şarj Aleti İle Telefon Arasında İletişim Kuruluyor yani Şarj Aletindede YAzılım Var Diye Bliyorum Ama KEsin Bişey Söyleyemeyeceğim.

Bu Tarz Şeyler Varsada Güzelmiş Çözüm Olacaktır :)
Xiaomi nin kablosunu kullandim usb type c ile yine yavas sarj oluyor. Normal gm5plusun ara kabloyu kullandim oda yavas sarj ediyor. A5 deli gibi sarj oluyor. :/

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

A5 in Hızlı Şarjı 5 Volt 2 Amper Olabilir.Yapıcak Bişey Yok.Ya Kablo Değişecek yada TElefon :D Denemek Gerek.Haline Şükret Sonynin Bazı Modelleri 4.5 Saatte Filan Doluyor Kendi Ev Şarj Aleti İle Düşün Yani :D

Bir Daha Alırsan yada Çevrenden İsteyen Olursa Bunu Öner Bence

Hem Kılıf Filan Veriyor Hemde Ledi Filan Var.Çift Çıkışı Saymakla Bitmez Artıları.Ben 70 TLye Filan Almiştim Sanırım Xiaomi Ucuz Ama Tek Çıkış Filan İyi Olmuyor Kaldıkı Kasa Kaliteside Berbat.Yataktan Düşürdüm Cihazin Parçaları Çıktı Yerinden Bildiğin Pili Dişari Fırladı.Aldığım Gibi Topladım İade Ettim Kargo Parasınıda KEndim Ödedim Yeterki Çıksın Dedim Elimden :)
Daha Büyüğü Dersen O Zaman Bunu Öneririm

20 Amper 85 TLye Almiştim Gayet Güzel Ağır ve Büyük Ama Hakkını Veriyor Diyebilirim Çift Çıkışıda Var 2x5 Volt 2 Amper.

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Çift çıkış benim için çok önemli değil hocam teşekkür ederim. :) Şöyle birşey keşfettim :D ya şimdi telefona taktım usb-typc ondan sonra xiaomiyi bagladım neyse ampere programını denedim hem powerbank hemde sarj aletinde 4.1 -3.7 voltaj arası alıyorum ancak sunu gordum xiaomi bağlı oluyor bildirim ledi yanıyor yani telefonu sarjda gosteriyor ancak güç bağlı değil diye bir uyarı geldi alttan sonra kablolarla oynadım felan evirdim çevirdim güç bağlı deyince sarj olmaya başladı. Ama güç bağlı değilken hala bildirim ledi yanıyordu yani telefonda görünüyordu. Ama kabloyla oynadım evirdim çevirdim bi dik tuttum :D güç bağlı yazdı zar zor. Hala çözemedim ben yani.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Çift çıkış benim için çok önemli değil hocam teşekkür ederim. :) Şöyle birşey keşfettim :D ya şimdi telefona taktım usb-typc ondan sonra xiaomiyi bagladım neyse ampere programını denedim hem powerbank hemde sarj aletinde 4.1 -3.7 voltaj arası alıyorum ancak sunu gordum xiaomi bağlı oluyor bildirim ledi yanıyor yani telefonu sarjda gosteriyor ancak güç bağlı değil diye bir uyarı geldi alttan sonra kablolarla oynadım felan evirdim çevirdim güç bağlı deyince sarj olmaya başladı. Ama güç bağlı değilken hala bildirim ledi yanıyordu yani telefonda görünüyordu. Ama kabloyla oynadım evirdim çevirdim bi dik tuttum :D güç bağlı yazdı zar zor. Hala çözemedim ben yani.
Taşınabilir Şarj Aleti İşi Biraz Tuhaf.Mesela Bir Telefonu Bağla Telefonu Kapat Şarj Aleti Şarjı KEsebiliyor.Şarj Edilebilecek Bişey Yok Diyor Kendisnii Kapatıp Bekleme Moduna Giriyordur.yada Telefon Şarjdayken Güç Tuşuna Basarsan Şarjı KEsebilir.Senin Sorun Bence Kablo ve Taşınabilir Şarj Aletinin Çıkış Gücüyle Alakalı Bence. :)

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Bence a5 de hızlı sarj özelligi yok diye biliyorum yanlıs olmasın. Xiaominin kablosuyla hızlı sarj oldu baya. Büyük ihtimal benim powerbankle uyuştular. Benim telefon gm5plus hem 3.0 kullanıyor hem hızlı sarj var cart curt. Sorunludur allah bilir :D neyse artık sorun olmaz zaten bu yaz değiştiricem ama takipteyim hala bu sorunu çözeceğim :D

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bence a5 de hızlı sarj özelligi yok diye biliyorum yanlıs olmasın. Xiaominin kablosuyla hızlı sarj oldu baya. Büyük ihtimal benim powerbankle uyuştular. Benim telefon gm5plus hem 3.0 kullanıyor hem hızlı sarj var cart curt. Sorunludur allah bilir :D neyse artık sorun olmaz zaten bu yaz değiştiricem ama takipteyim hala bu sorunu çözeceğim :D
Oda Olabilir :)

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Bu powebankların ömrü varmı ?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bu powebankların ömrü varmı ?
Sanırım 500 Kez Dolunca Bitiyorlarmıydı Neydi.Yani Var.Bildiğim Kadarıyla Ortalama 500-1000 Tam ŞArj Arasından Sonra Bitiyorlardıda Tam Bilmiyorum.Haliyle İçindeki Pil Belirli Bİr Zamandan Sonra Bitiyorlar Ölüyorlar

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Anladım eywallah hocam bu gidişle usb 2.0 lara dönüş yapcam 3.0 dan hayır gelmedi :d

• Beğen

Üst Alt