[Port][4.2.2] GlassROM v1 [Tavsiye Edilir]

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
[Port][4.2.2] GlassROM v1 [Tavsiye Edilir]
Evet arkadaşlar bir süredir üzerinde çalışmış olduğum bir rom vardı bayağı uğraştırdı beni ama değdiğine inanıyorum.Rom performans ve pil olarak iyi seviyede boş ram miktarı 500-600 arası değişmektedir.Oyun performansı iyi düzeydedir.Romda emeği geçen arkadaşları kurulum ekranında yazdım sizlerde göreceksiniz.Romda aşağıda yazacağım bir kaç hata dışında gözle görülür hata yoktur o sebeple fix vermeyi düşünmüyorum.Yaklaşık 4-5 gündür rom test ediliyor.Romda ingilizce olan yerler mevcut ufak tefek fakat herkesin anlayacağı şekilde kelimeler ve cümleler bunlar.Umarım beğenirsiniz gerçekten çok sorunlu bir romdu fakat adam ettiğimi düşünüyorum.

İNDİRME LİNKİ=>

ROM KURULUMU:
Dosyayı indirin hafıza kartına atın ardından cwm girin

Wipe data facory reset
advanced/wipe dalvik cache
sonra romu kurun

v1 Yapılan Değişiklikler ve Rom Özellikleri:

• Antutu sonucu 13.500-13.800 arası almaktadır.
  • Nenamark2 Sonucu 44-47 fps arası almaktadır.Bu sonuçlar cihazdan cihaza farklılık gösterir.
  • Dokunmatik sapıtması yoktur.
  • Geç şarz olma sorunu yoktur.
  • Romda fastboot özelliği mevcut(Ayarlar(Erişilebilirlik en altta hızlı ön yükleme aktif hale getiriniz)
  • Rom için özel logo.bin tasarlandı açılışta göreceksiniz.[Ozan Parlak'a teşekkürler]
  • Şimdiye kadar görmediğiniz farklı bir temaya sahip bir klavye(Google Klavye fakat farklı temada)
  • Açılış ve kapanış animasyonları eklendi.
  • Müzik çalar olarak google play music eklendi.
  • Galeri ve kamera uygulaması stok romdan alındı.
  • Modem dosyası stok romdan alındı bu sayede şebeke çekim gücü ve indirme hızı oldukça iyi seviyede.
  • Market ve FM Radyo çalışmıyordu fakat bu sorun giderildi ve çalışır hale getirildi.
  • Build.prop düzenlenerek marketteki tüm oyun&uygulamalar ile uyumlu hale getirildi.
  • Gereksiz uygulamalar temizlendi.
  • Romda nova launcher mevcut ram kullanımı oldukça az.
  • Boş ram miktarı arttırıldı 500-600mb arası boş ram mevcut.
  • Ses kısma tuşuyla ekran uyandırabilme.
  • Viper4android eklendi(Gelişmiş bir EQ)
  • Xposed Eklendi(Modüller kısmından gravitybox yazarak indirebilirsiniz sorunsuz çalışmaktadır)
  • Ve daha fazlası mevcut hatırladıklarım bu kadar :)

Bilinen Hatalar:

• İlk açılışta sistem arayüzü durduruldu tarzında bir hata veriyor sadece ilk açılışta mevcut birdaha karşınıza çıkmıyor.
  • Kamerayı veya galeride bir resim açtığınızda ahizenin yanındaki yakınlık sensörü çalışıyor(hiçbir zararı yoktur kamerayı yada galeriden çıkış yaptığınızda kapanıyor.
  • Telefon her açılışta android yeni sürüme geçiriliyor yazıyor fakat hiçbir zararı yok yada gecikme yapmıyor sadece öyle yazı geliyor ekrana ve normal olarak açılıyor.
  • Eğer fastboot özelliğini aktif hale getirmezseniz alarm çaldığında alarmı kapatamıyorsunuz.O sebeple size tavsiyem AYARLAR/ERİŞİLEBİLİRLİK/HIZLI ÖN YÜKLEME aktif hale getirmeniz.
  • Telefon kapalıyken şarj ederseniz ekran sönmüyor şarz oluyor normal olarak pil %100 olduğunda yüzde görünüyor ve ekran kapanıyor.

GÖRSELLER

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mkahya, muslumcu46, Kerim. ve 3 diğerleri

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
Eline sağlık müdür, test başarılı :)

• Beğen
Tepkiler: Buğra
polat_karaduman

polat_karaduman

Üye
Efsane olur bu ROM

• Beğen
Alper1045

Alper1045

Üye
Emeğin için teşekkürler.

• Beğen
emre.koc

emre.koc

Üye
Deneyelim: )

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Yorumlarinizi bekliyorum cok yakinda tamamen farkli bir rom daha gelecek inşallah :)

Emin5276

Emin5276

Üye
Ellerine sağlık mübarek;)

• Beğen
emre.koc

emre.koc

Üye
tamamdır hocam :)

• Beğen
metehansys

metehansys

Üye
Bildirim çubuğu daha güzel olabilirdi. Bide ayarlara girdiğimizde arka plan siyah olsa daha iyi olabilirmiş. Onun harici herşey super :)

• Beğen
Tepkiler: ahmetqlr, Jotumuye ve Buğra
tridentw-t8

tridentw-t8

Üye
Hocam elinize sağlık forumdaki tüm romlari denedim bu rom çok basarili olmus

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Rica ederim arkadaşlar şuan 2 adet rom uzerinde daha calisiyorum birisi saf bir rom olacak aosp yani herkesin istedigi sorunsuz boyutu kucuk 250mb civari.
Digeri ise lewa,miui gibi farkli bir OS rom olacak gorseli guzel

tridentw-t8

tridentw-t8

Üye
Valla sabirsizlikla bekliyoruz hocam

• Beğen
emre.koc

emre.koc

Üye
Aynen sabirsizlikla bekliyoruz hocam

• Beğen
metehansys

metehansys

Üye
Bu romda ses baya bi azaldi hocam :)

• Beğen
Tepkiler: ahmetqlr ve Jotumuye
smh60

smh60

Üye
Hocam bu roma güncelleme gelecekmi acaba :)

kolombo_449

Üye
hocam ROM için teşekkürler güzel bir ROM yalnız benim sıkıntım şebeke çekiminde... bazen hiç çekmiyor herhangi bir sorun mu var acaba... elinize emeğinize sağlık bu arada

Üst Alt