Polisi hayrete düşüren Korsan düzenek !!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Polisi hayrete düşüren Korsan düzenek !!!

Erzincan'da korsan CD kopyalayan iki işyerine yapılan baskında akılara durgunluk veren bir sistemle çok sayıda VCD-DVD film ile bilgisayar oyunlarının kopyalanıp satıldığı ortaya çıktı.

Harici hard diskler içine kayıt edilen çok sayıda filmin, VHS video kayıt cihazları içine gizlendiği ve kablosuz modem üzerinden kurulan özel bir ağ ile kayıtların CD'ye kopyalanarak müşterilere satıldığı belirlendi.
Edinilen bilgiye göre Erzincan Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü ekipleri, Ordu Caddesi Vakıflar İşhanı ve Fevzipaşa Caddesi Fevzipaşa İşhanı'nda bulunan iki iş yerine baskın düzenledi. İşyerinde bulunan harici hard diskler içerisindeki, telif hakları korunan çok sayıda VCD-DVD film, bilgisayar ve Play Station oyununun akıllara durgunluk veren bir yöntemle gizlendiği ortaya çıktı.
Yapılan araştırma sonucu telif hakları korunan çok sayıda VCD ve DVD'nin harici hard diskler içine kaydedilip VHS video kayıt cihazları içine gizlendiği belirlendi. Hard disklerdeki film ve oyunların, müşterilerin talebi üzerine kablosuz ağla bağlantı kurularak CD'lere yazıldığı tespit edildi. İşyeri sahiplerinin bu yöntemle kullandıkları bilgisayarda hiçbir yasadışı veri bulundurmadıkları ve olası polis baskınlarından korundukları öğrenildi.
Polisi bile hayretler içinde bırakan düzeneğin ortaya çıkarılması ile birlikte 12 adet harici hard disk, 3 adet bilgisayar kasası, 80'i ***** içerikli olmak üzere 170 adet kopyalanmış CD'ye el konulduğu öğrenildi.
Konuyla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Şüpheliler hakkında 5846 Sayılı Fikri ve Sınai Hakları Kanunu'na ve TCK' nun 226. Maddesi'ne (müstehcenlik) göre işlem yapıldığı belirtildi.

• Beğen
Tepkiler: huri$

maxibrk

maxibrk

Üye
Serbest bırakılmış :@peh! Niye yakalandılar ki o zaman

onuralpap

onuralpap

Üye
Serbest bırakılmış :@peh! Niye yakalandılar ki o zaman
Suçun cezası olmazsa olacağı budur.Zaten adamda biliryordur tutuklanmayacağını.Yakında neler görürüz bilmem artık

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kızıyorsunuz adamlara ama gidip 5 liraya da oyun alıyonuz :ehe

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
kızıyorsunuz adamlara ama gidip 5 liraya da oyun alıyonuz :ehe
ewet sana hak veriyorum bu heberlere tepki gosteriyoz yok sudur budur ama gidip korsan cd alıyoz mp3 indırıyoz birkişi cıksın desinki benim pc de birtane bile mp3 muzik yok ee mp3 dekorsana girer

dada21

dada21

Üye
:kop::kop::kop:

huri$

huri$

Üye
kolayi var orjinalini biraz makul fiyat yapsinlar bak korsana ragbet eden olurmu hem kaliteli oyun cd dvd kim kullnamak istemezki
bu yaz ku$adasinda tatile gittik gece pazarlarinda birtane orjinal oyun cd dvd satan yer yoktu onlardan kimsenin haberi yokmu vaaar polisler devriyede hep saticilarla kanka olmuslar oturup beraber cay iciyolar
birtane kitap aldim korsan cikti hemde orjinal fiyatina aldim :@ ne denir bilmiyorum cok uzuluyorum bu gidi$ata

Odysseus

Odysseus

Üye
Türkiye'de Bilişim suçlarına yeterince ağırlık verilmiyor. Yasalardaki açıklar, bu insanların serbest kalmasına neden oluyor.

greenmile

greenmile

Üye
evet hangimiz gidip orjinalini alıyoruz ki hemen indiriyoruz adamlarada çokta kızmamak gerek...

EroL

EroL

Emekli Yönetici
bi cd kaç para bilmiyorum ama en son aldığımda 5 liraydı. ben neden 5 lira verim ki 1,5 lira ya satılırken. ama 3 lira olsa orjinali, o zaman orjinal alırım. fiyatlar çok yüksek

rafi1994

rafi1994

Üye
kolayi var orjinalini biraz makul fiyat yapsinlar bak korsana ragbet eden olurmu hem kaliteli oyun cd dvd kim kullnamak istemezki
bu yaz ku$adasinda tatile gittik gece pazarlarinda birtane orjinal oyun cd dvd satan yer yoktu onlardan kimsenin haberi yokmu vaaar polisler devriyede hep saticilarla kanka olmuslar oturup beraber cay iciyolar
birtane kitap aldim korsan cikti hemde orjinal fiyatina aldim :@ ne denir bilmiyorum cok uzuluyorum bu gidi$ata
Bencede orjinal dvd yi ucuz yapsalar hiçbiri olmaz Ben herzaman 5 liralık dvd nin 10 liraya orjinali olunca orjinalı alırım oda bazen bulunca ama bizim polisler bu suçlularla bizden yakın arkadaş kendiside gidip korsan alıyo bir polis gösterinki hiç korsan cd/dvd almamış
:hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt