Podolski: "Arsenal benim için en iyisiydi"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Podolski: "Arsenal benim için en iyisiydi"
Gelecek sezon Arsenal'de forma giyeceği resmi olarak açıklanan Köln'ün forvet oyuncusu Lukas Podolski, Londra ekibinin kendisi için en iyi kulüp olduğunu belirtti.

Goal.com'a yaptığı açıklamada Arsenal'i neden seçtiğini açıklayan Podolski, "Arsenal'i seçme nedenim Köln ile aynı renklere sahip olması. Elbette şaka yapıyorum. Başka takımlardan da teklif aldım. Köln'den ayrıldığımda üst düzey bir kulüpte oynamak istedim. Arsenal'e bakacak olursanız, çok iyi bir teknik direktörleri var. Takım içerisinde çok güzel bir ortam var ve olumsuz bir şey duymanızın imkanı yok." diye konuştu.

Arsenal'in etkili bir futbol sergilediğini ifade eden 26 yaşındaki oyuncu, "Takım olarak çok güzel oynuyorlar. Çok iyi taraftarları ve çok iyi bir stadyumları var. Bana öyle geliyor ki bu Arsenal benim için en doğru kulüptü. Aksi takdirde bu kararı vermezdim." dedi.

Kariyerini geliştirmek için Köln'den ayrılma vaktinin geldiğini vurgulayan forvet, "Artık kariyerimde değişikliğe gitmem lazımdı. Köln'de devam etmem kariyerimi olumsuz anlamda etkilerdi. Arsenal'e gelmem ise bunu olumlu yana çevirdi. Çok fazla teklif aldığım için oldukça fazla düşündüm ve Arsenal'in kendim için en iyisi olduğuna karar verdim." şeklinde konuştu.

Köln alt yapısında yetişen yıldız oyuncu, yetiştiği şehrin dışında sadece Bayern Münih'te forma giymişti. Alman Milli Takımı'nın formasını 95 kez sırtına geçiren isim için Arsenal, Köln'e 10.6 milyon pound ödeyecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...