PKK ' ya Katılacak Kızını İhbar Etti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
PKK ' ya Katılacak Kızını İhbar Etti
Terör örgütü PKK/Kongra-Gel’e katılmak üzere

Aydın’dan yola çıkan bir kız,

babasının ihbarı sonucu örgüte katılamadan

Diyarbakır’da yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; 12 Eylül 2009 tarihinde Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat eden S.K., kızı Y.K’nın terör örgütüne katılmak üzere evden ayrıldığını beyan ederek, güvenlik güçlerinden kızını bulup evine geri getirmelerini istedi.

Babanın ihbarı üzerine olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan güvenlik güçleri, Y.K’yı Diyarbakır ilinde terör örgütüne katılamadan yakalamayı başardı. Gözaltına alınarak karakola götürülen Y.K. ifadesinde, DTP İl Teşkilatı’ndan tanıdığı olan şüpheli M.S’nin kendisini terör örgütü PKK/Kongre-Gel’in kırsaldaki katılmak üzere 11 Eylül 2009 Cuma günü Diyarbakır iline gönderdiğini beyan etti. Y.K., kendisini Diyarbakır’da A.A. isimli şahsın karşıladığını ifade etti.
Y.K’nin ifadesi üzerinde soruşturmayı genişleten güvenlik güçleri, Y.K’yi Aydın’dan Diyarbakır’a gönderen M.S. isimli şüpheliyi 17 Eylül 2009 Parşembe günü yakalarken, olayda adı karışan diğer şüpheli A.S’nin yakalanması içinde geniş çaplı araştırma başlatıldı.

Gözaltına alınan M.S., ifadesinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edildi. Çıkarıldığı adli makamlarca sorgulanan M.S., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Berlin Boleyn

EroL

EroL

Emekli Yönetici
o baba napsın şimdi, kendi canı canını almaya dağa çıkıyor, ya canından geçecek, yada canından.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
İşte tüm sorun burada.herşey ailede bitiyor.Aile sahip çıksa ve kötü şeyler yapmasının önüne geçse ne pkk olurdu ne de başka bi örgüt.
Desteğin kesilmesi lazım,Kızın babasını kutluyorum..Bir yandan da üzülüyorum acaba şimdi napacak

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Helal olsun o babaya ... Ama kıznı o noktaya kadar gelmesini engellemedeği için kınıyorum :)

EroL

EroL

Emekli Yönetici
kızını o noktaya gelmesini engelleyemezki, bu senin içnde varsa sana naparlarsa yapsınlar sen amacına ulaşırsın. mesela benim babam benim alkol sigara kullanmamı istermiydi, ama akadaş ortamı ve merak beni bunları kullanmaya itti. yine bu kızında akadaş çevresi bunun bu şekilde olmasını sağlamıştır diy düşünüyorum. ama baba en doğrusunu yapmış, bu haberim herkes tarafından görülüp imrenilmesi lazım

ArslanArif

ArslanArif

Üye
Öyle babanın ellerinden öperim

ısland

Üye
ne diye katılmaya çalışıor otur evinde ben şahsen grur duyuyorum türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktann ondan onrada malatyalı olmaktan

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Hem aileden hem de edindiği arkadaş çevresinden kaynaklanır.

catalfleg

catalfleg

Üye
Babayı tekbirk ederim doğru olanı yapmış..

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Helal olsun valla

Penelope

Penelope

Üye
Zor bir karar helal olsun babaya

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
İşte tüm sorun burada.herşey ailede bitiyor.Aile sahip çıksa ve kötü şeyler yapmasının önüne geçse ne pkk olurdu ne de başka bi örgüt.
Desteğin kesilmesi lazım,Kızın babasını kutluyorum..Bir yandan da üzülüyorum acaba şimdi napacak

Sorunun başı aile değil devletin ta kendisidir.teröristler kim yine tc vatandaşı.Hangi platformda devlet insanları memnun edebiliyor nerden baksan elinde kalıyor Vatandaşın cebinden ülke geçindiriliyor .Mesela bir örnek vergiler.Vergi bukadar uçuk olmasa kaçakçılık bu kadar ilerler mi?.Hayır.Son günlerde yaşananlar PKK lılar Kahramanlar gibi karşılandı alayına kutlamalar yapıldı.Sorarım size bu durumdayken PKK katılmak isteyen artar mı azalır mı?
ve yine sorarım size askere gitmek isteyen artar mı azalır mı?
Şahsen bu durumda ben bu devlete askerlik yapmak istemiyorum.Gider Başka bir müslüman topraklarında askerlik görevimi yaparım ama Türkiye de askerlik falan yapmam Ben ölecegim öldürmekle/etkisiz hale getirilmesi gerekenler kahraman olacak devlet baba kusura bakmasın ama devletin babalığı bitti.:bann:

New Life

New Life

Üye
dürüst adammış

zalim24

zalim24

Üye
Babaya helal olsun. Kızını kurtarmış, Herşey aliede bitmiyor. Çevre faktörü çok etkiliyor. arkadaş çevresi hele de. gençlerimize sahip çıkalım. zamanında doğruyu ve yanlışı öretelimki böyle bir durumla bir daha karşılaşmayalım.

alcatraz1907

alcatraz1907

Üye
helal olsun valla

Berlin Boleyn

benim babamda aynısını yapardı ama ben kızın yaptığını yapmazdım tabi...

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
:hmmm

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
katılıyorum..aileler maalesef çocuklarıyla ilgilenmiyor..en önemli eğitim ailede verilir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...