Piranha Business 9.0 Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

xxx209xxx

Üye
    Konu Sahibi
Piranha Business 9.0 Yardım
Arkadaşlar Piranha Business 9.0 tabletim var deseni çok sayıda yanlış girdim kullanıcı adı ve şifre istiyor ama ben kullanıcı adı ve şifreyi unuttum.. :aha::vur

Ne yapmam gerekiyor şimdiden yardımlarınız için teşekkürler... :tşk:

badb0y06

Üye
rom yükle dicemde garanti dışına çıkıyor diye biliyorum

xxx209xxx

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl yükleniyor ki çıksın garanti dışına bir şey olmaz |-)

vatan150

vatan150

Üye
S.aleyküm ben yardımcı olurum kardes

- - - Eklendi - - -

kapakli511

kapakli511

Üye
format at

badb0y06

Üye

buraya bi bak, örneğin 4.1 jelly bean yüklüceksen onu indir

daha sonra livesuit var bu sayfada onu indir, winrarlı sanırım veya exe dosyası neyse onu yükle, livesuit adında klasör olacak ona gir

LiveSuitPack_version_1.07_2011026 isimli dosyayı bul çalıştır izin falan isterse evet de yükle bi şekilde

sistemin 32bit ise drvinstaller_X86 isimli dosyayı yükle en son

LiveSuit isimli dosyayı çalıştır bazı sorular soracak sana en sona gelince seçiceğin yer gelecek, buraya indirdiğin örneğin bendeki BUSINESS TAB 7 P423-P426-P433(4.1.1).img isimli klasörü seçiceksin, benim tablet 7 gidip bu dosyayı arama, indirdiğin jelly bean rom yani

en son bi ekran gelecek kutu gibi, şimdi tabletinin home tuşuna basılı tutacaksın, ters çevir tableti ev resmi var (reset yazıyor bende) tam bu arada pcye usb bağlıyacaksın (tuşa basılı tutarken artık yanında birimi olur tekmi halledersin bilemem) pc monitöre yazı gelecek ok veya evet artık neyse 2soru soracak 2sinede evet de hem format atıcak hem rom yüklücek, bende böyle oldu şu an vaktim yok yapamazsan yardım ederim

xxx209xxx

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

A.S çok minnettar olurum kardeş :tşk:

buraya bi bak, örneğin 4.1 jelly bean yüklüceksen onu indir

daha sonra livesuit var bu sayfada onu indir, winrarlı sanırım veya exe dosyası neyse onu yükle, livesuit adında klasör olacak ona gir

LiveSuitPack_version_1.07_2011026 isimli dosyayı bul çalıştır izin falan isterse evet de yükle bi şekilde

sistemin 32bit ise drvinstaller_X86 isimli dosyayı yükle en son

LiveSuit isimli dosyayı çalıştır bazı sorular soracak sana en sona gelince seçiceğin yer gelecek, buraya indirdiğin örneğin bendeki BUSINESS TAB 7 P423-P426-P433(4.1.1).img isimli klasörü seçiceksin, benim tablet 7 gidip bu dosyayı arama, indirdiğin jelly bean rom yani

en son bi ekran gelecek kutu gibi, şimdi tabletinin home tuşuna basılı tutacaksın, ters çevir tableti ev resmi var (reset yazıyor bende) tam bu arada pcye usb bağlıyacaksın (tuşa basılı tutarken artık yanında birimi olur tekmi halledersin bilemem) pc monitöre yazı gelecek ok veya evet artık neyse 2soru soracak 2sinede evet de hem format atıcak hem rom yüklücek, bende böyle oldu şu an vaktim yok yapamazsan yardım ederim

Denedim ama bilgisayar tableti kapalı iken okumuyor sürücü bulunamadı diyor :vur

custave

custave

Üye
Arkadaşlar Piranha Business 9.0 tabletim var deseni çok sayıda yanlış girdim kullanıcı adı ve şifre istiyor ama ben kullanıcı adı ve şifreyi unuttum.. :aha::vur

Ne yapmam gerekiyor şimdiden yardımlarınız için teşekkürler... :tşk:

Piranha tabletlerde desen kilidi unutulduğunda aşağıdaki işlemlerle probleminizi giderebilirsiniz.

ÖNEMLİ!
Piranha android tabletlerde hard reset yapılabilmesi için cihaza yeniden yazılım yüklenmesi gerekir. Bunun nedeni bu tabletlerde Android Recovery modunun olmamasından kaynaklanmaktadır.
Bu işlemler sonrasında tüm veriler silinecektir.
Bu işlemler ortalama 45 dakika sürmektedir. Desen kilidi kullanıcı hatası olarak geçmektedir ve garanti kapsamında ücretsiz olarak yapılmamaktadır. Üretimden kaynaklanan hatalar garanti kapsamına girer.

1- İlk önce Teknolojiyi Seviyorum™ - Piranha Bilişim Teknolojileri adresinden tabletler kısmına giriş yapalım.

2- Tabletler sayfasında, kullanılan tabletin üzerine tıklayarak özelliklerinin anlatıldığı kısmı açalım.

3- Alttaki ekran görüntüsünde anlatıldığı gibi önce “Destek” sonra “Yazılım” kısımlarına tıklayalım.

4- Yazılım kısmından “Live Suit” ve en son sürüme ait “ROM” dosyalarını bilgisayarımıza indirelim. Bazı cihazlarda Live Suit yerine Rk Batch Tool yazılımıyla yükleme yapılıyor. Hepsinin genel mantığı aynıdır.

5- İndirdiğimiz bu dosyaları klasöre çıkartalım.

6- Şimdi cihazımızı yükleme modunda bilgisayara bağlayacağız.
Download moda nasıl alabilirim?
Business serisi (AllWinner A10, A13) tek çekirdekli işlemciye sahip tabletler için;
1. Cihazı kapatın.
2. Cihazın Home (bazı modellerde ses +) tuşunu basılı tutarak cihazı bilgisayara bağlayın.
3. Home tuşunu veya ses + tuşunu sürücüler yüklenene kadar basılı tutmaya devam edin. Sürücüler yüklendikten sonra 20 sn içerisinde download moda geçmiş olacaksınız. Sürücüler yüklenmezse ve aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt ibaresi varsa, indirdiğiniz Live Suitklasöründeki Usb Driver klasöründen tanıtabilirsiniz.

Ultra serisi (RK3066) çift çekirdekli işlemciye sahip tabletler için;
1. Cihazı kapatın.
2. Cİhazın ses (+) tuşunu basılı tutarak bilgisayara bağlayın.
3. Ses (+) tuşunu sürücüler yüklenene kadar basılı tutmaya devam edin. Sürücüler yüklendikten sonra 20 sn içerisinde download moda geçmiş olacaksınız. Sürücüler yüklenmezse ve aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt ibaresi varsa, indirdiğiniz Live Suit klasöründeki Usb Driver klasöründen tanıtabilirsiniz.

7- Cihazımızı download modunda bilgisayara bağlayıp driverları tanıttıktan sonra Live Suit klasöründekiLive Suit uygulamasını açın. Bazı cihazlarda Rk Batch Tool olarak geçebilir, fakat mantık aynıdır.

8- Uygulama açıldıktan sonra Select Img kısmına tıklayarak indirilen ROM dosyasını seçelim. Daha sonra SysUpdate kısmına tıklayarak yükleme işlemini başlatalım. Bu aşamadan sonra cihazınızın kablosunu çekmeyin ve cihazınıza müdahale etmeyin.(Alıntı)

badb0y06

Üye
Eğer pc görmüyorsa 2 sorunun var

1.si aşşada

Bilgisayarınızda Aygıt Yöneticisi ni açın, Bilinmeyen Aygıt a çift tıklayın

Açılan pencereden Sürücü Güncelleştir seçeneğine tıklayın

Açılan pencereden Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayın

Açılan pencereden Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver seçeneğine
tıklayın

Açılan pencereden Tüm Aygıtları Göster seçeneğine sonrada İleri seçeneğine tıklayın

Açılan pencereden Disketi Var seçeneğine tıklayın

Açılan pencereden Gözat seçeneğine tıklayın

Açılan pencereden LiveSuit klasörünü bulun, LiveSuit klasöründe yer alan Usb Driver
klasörüne girin, usbdrv.imf dosyasını çift tıklayın tıklayın

Açılan pencereden Tamam seçeneğine tıklayın

Açılan pencereden İleri seçeneğini tıklayın

Açılan uyarı penceresinden Bu Sürücü Yazılımını Yinede Yükle seçeneğine tıklayın

Sürücü yüklemesini bekleyin

Sürücü yazılımı yüklendikten sonra Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri altında USB
Device(VID_1f3a_PID_efe8) görünecek

2.si reset (veya home tabletin arkasında ev resmi olacak gidip yanlış tuşa basma, bende bide reset yazıyo)

hepsi bittikten sonra(videodaki gibi) bu tuşa basılı tut 15-20saniye ekrana küçük bi kutu gelecek(bak burayı iyi oku tuşa basılı tutarken tableti usb ile pcye bağlıyacaksın veya başkası bağlasın sen hiç tuştan elini çekmiyeceksin 15-20saniye, çekersen başlamaz)

birisi format öbürü yükleyeceğin rom için soru soruyo 2sinede evet dersin

eğer hala monitöre kutu içinde yazı gelmiyorsa anlattıklarımın birini eksik yapıyorsundur

Üst Alt