Pilotlara La Source uyarısı geldi

Burak

Üye
    Konu Sahibi
Formula 1 pilotları, Belçika Grand Prix'nin açılış turunda, La Source'un kaçış alanını suistimal ederek pozisyon kazanmaya çalışmaları halinde cezalandırılacakları konusunda uyarıldı.
Geçtiğimiz yıl Kimi Raikkonen'in gösterdiği gibi, ilk virajı dışarıdan geniş bir şekilde alarak Eau Rouge'a daha büyük bir ivmeyle girilmesi öndeki araçların sollamaya yardımcı oluyor.

FIA yarış direktörü Charlie Whiting ve yarış hakemleri heyetine yer alan Nigel Mansell yarıştan önce yaptıkları açıklamada, pist dışındaki bu alanı bu maksatla kullandığına hükmedilen pilotların bu hareketlerinin cezasız kalmayacağını net bir şekilde dile getirdi.

Bu arada pilotları bu tür hareketlerden kaçındırmak için La Source'un çıkışına ilave suni çim eklendi. Buna rağmen hala bu alan pilotlara avantaj sağlayabilecek durumda.

Lewis Hamilton konuya ilişkin açıklamasında, tüm pilotların Whiting ve Mansell'in uyarısını dikkate almasasını umduğunu belirterek, "Nigel Mansell, limitlerimizde kalmamız ve adil olmamız gerektiğini söyledi. Hepimiz de bu beyaz çizgiler arasında kalmamız gerektiğini biliyoruz. Umarım herkes bu konuda adil olur" dedi.
(alıntıdır)
 
  • Beğen
Tepkiler: OğuzcanAbi
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt