Haber Pil Tasarrufu Güncellemesindeki Detay: WP8.1 build 14203

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Pil Tasarrufu Güncellemesindeki Detay: WP8.1 build 14203
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Microsoft dün Pil Tasarrufu uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı.

Uygulamanın mağazadaki sürüm değişikliği bilgilerinde WP8.1 build 14203’e atıfta bulunuluyor. Ancak bildiğiniz gibi şu an kullanılmakta olan Developer Preview sürümü WP8.1 build 14192. Bu da demek oluyor ki yeni bir sistem güncellemesi gelmek üzere….

Yeni gelecek olan bu güncelleme ile Pil Tasarrufu uygulamasına gerçek zamanlı canlı kare geliyor ki bu da Windows Phone’da bir ilk olacak. Yani yaşanan değişimler anında canlı kareye yansıyacak. Bu güncellemenin getireceği bir başka yenilik ise; kullanıcılara Pil Tasarrufu uygulamasını Bildirim+Eylemler menüsü altındaki Hızlı Ayarlar menüsüne ekleme imkanı sunması.

Pil Tasarrufu v1.0.14201.0 Değişiklikleri

· Ön ve arkaplan ölçümleri: Ön ve arkaplan ölçüm çubukları artık telefonun bir uygulamayı kullanıyorken veya kullanmıyorken ne kadar güç tükettiğini de gösteriyor.

· Zaman filtreleri: Artık pil kullanımını çeşitli zaman aralıklarında görüntüleyebiliyorsunuz.

· Pil tasarrufu tam olarak ne yapıyor?: Ayar sayfası bunu gösterecek şekilde yeniden yapılandırıldı.

· Gerçek zamanlı canlı kare: Eğer pil tasarrufu uygulamasını başlat ekranına sabitlerseniz, canlı kare artık gerçek zamanlı güncellenecektir! (WP8.1 build 8.1.14203 veya üstü sürüm gerektirir)

· Hızlı ayarlar: Pil tasarrufunu artık hızlı ayarlar menüsüne ekleyebilir ve oradan ulaşabilirsiniz. (WP8.1 build 8.1.14203 veya üstü sürüm gerektirir)

· Sonraki değişikliğe kadar açık: Kullanıcılara bir sonraki değişikliğe kadar pil tasarrufunu açık tutma imkanı getirildi.

· Gelişmiş batarya kullanım ölçeklemesi: Kullanım verileri cihazın pil kapasitesine göre ölçeklenerek daha detaylı hale getirildi.

Developer Preview için yeni bir güncelleme gelip gelmeyeceği ya da pil tasarrufu uygulamasının sürüm değişikliği bilgilerinde atıfta bulunulan 14203 güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı konusunda henüz resmi ağızdan açıklanmış herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak çok yakın bir zamanda yayınlanacağı konusunda tahmin yürütebiliriz. Anlaşılan bu güncelleme ile birlikte Hızlı Ayarlar menüsüne farklı ayar kısayolları atama imkanı da gelecek. Mobil Veri de bunlardan biri olabilir mi? ;)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Sensation, emz, erhanercan ve 3 diğerleri

luckysleven

luckysleven

Üye
Olsun tabi .. Insanlar kacti kacacak wp den.. Ms sag gosterip sol vursun bunca zaman wp ye sans tanidik karsiligini versin artik. Kimse wp den duvara projeksiyon ile video yansitmasini beklemiyor. Istenilenler basit istersen yaparsin Ms hadi gorelim seni..

ERsin YAvuz

ERsin YAvuz

Üye
gel artık lumia denim :zzz:

skynet

Üye
Kasımı yarıladık hala denimden bir ses çıkmadı :P:

• Beğen
Tepkiler: versino2
Rainesto

Rainesto

Üye
Cihaz merkezine girdim şimdi güncelleme için yeniden başlatın dedi başlattım şarjım %99 dan %60a düştü

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
serinaga

serinaga

Üye
Teşekkürler Paylaşım İçin Özgür, böyle güzel haberler iştahımızı kabartıyor, sürekli güncelleme denetleme zamanı başladı :oley

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Benim pil tasarrufundaki yanlış yüzde görüntülemesini birkaç saattir takip ediyorum. Sanırım saat yerine gün, dakika yerine de saat yazıyor. Tahmini kalan süre: 16 gün 34 saat diyor. Doğrusu tahminimce 16 saat 34 dakika olmalı. :) Güncelleme ile düzeleceğini umuyorum.

• Beğen
og1907

og1907

Üye
:ah
Benim pil tasarrufundaki yanlış yüzde görüntülemesini birkaç saattir takip ediyorum. Sanırım saat yerine gün, dakika yerine de saat yazıyor. Tahmini kalan süre: 16 gün 34 saat diyor. Doğrusu tahminimce 16 saat 34 dakika olmalı. :) Güncelleme ile düzeleceğini umuyorum.
Bende 18 gün 24 saat yazıyor pil tasarruf sapıttı

• Beğen
Tepkiler: Serhan
papakudioflu

papakudioflu

Admin
14203 Windows Phone 8.1 Update 2 sürüm numarası olabilir. :hmmm

• Beğen
wpfurkan

wpfurkan

Üye
14203 Windows Phone 8.1 Update 2 sürüm numarası olabilir. :hmmm
Yenilikler yine az veya sıfır ama bekleme süresi hat safhada. Yine Microsoft klasiği. Wp10 pfd şimdi gerçekten nisanda mı gelecek yoksa Ocak veya Şubat olabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: hitafnalsa
dücane

dücane

Üye
Haber icin tesekkürler, ama ben kac aydir zaten gercek zamanli pil göstergesi kullaniyorum. Bir arkadas bir saat uygulamasi yapmisti, uygulamayi telefonu unlock yaparak yükledim. Ve saatin alt kösesinde pil göstergesi de var ve ikiside gercek zamanli. Saat neyse de ama Pil de 100% gercek zamanli...Aninda gösteriyor

dakamon

dakamon

Üye
Ya bide hala daha bu pil kullanım detayları androidteki kadar gelişmiş değil. Ekranın batarya kullanımına etkisi yok hala.

Serhan

Serhan

Üye
Güncellemeden sonra benimki kafayı yedi son şarjdan geçen süre 18 gün 42 saat diyor , kalan tahmini süre 11 gün 57 saat diyor şarj şuan %75.
Aslında doğru olabilir ben bayadır şarjı full bitirmeden şarj ediyorum :hmmm
Yeni gelecek olan bu güncelleme ile Pil Tasarrufu uygulamasına gerçek zamanlı canlı kare geliyor ki bu da Windows Phone’da bir ilk olacak. Yani yaşanan değişimler anında canlı kareye yansıyacak. Bu güncellemenin getireceği bir başka yenilik ise; kullanıcılara Pil Tasarrufu uygulamasını Bildirim+Eylemler menüsü altındaki Hızlı Ayarlar menüsüne ekleme imkanı sunması.
Ben bunların hiçbirisini beceremedim olmuyor ,?????????

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Güncellemeden sonra benimki kafayı yedi son şarjdan geçen süre 18 gün 42 saat diyor , kalan tahmini süre 11 gün 57 saat diyor şarj şuan %75.
Aslında doğru olabilir ben bayadır şarjı fu ll bitirmeden şarj ediyorum :hmmm

Ben bunların hiçbirisini beceremedim olmuyor ,?????????
zaten gelecek olan build14203 yapıya ait sürüm ve üzerinde çalışacak, zaten bu detaydan yola çıkarak yeni bir sistem güncellemesi geleceği ön görüldü -ki o güncellemeden sonra bu özellikler aktif olacak

• Beğen
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Windows Centralde yazıyı okudum ve adam gizliden bügün gelebilir dedi:)
Güncellemeler her 3 veya 4 haftada bir perşembe günlerinde geliyormuş ve en son pfd güncellemesi 3 hafta önce perşembe günü gelmiş. Ayrıca bugün Windows 10 için büyük bir güncelleme gelmiş bile.
Uzun lafın kısası bugün veya haftaya perşembe günü gelir demiş adam. Ve zaman farkı yüzünden yine akşam saatlerinde güncelleme gösterebilir telefonlarımız ;)

BaySerkan

BaySerkan

Üye
Telefon Dizel araba gibi oldu Şarj'ı kokluyor mübarek şu an yeni şardan çektim 17 gün 31 saat kalan süre yazıyor..:bud:

• Beğen
Tepkiler: Rainesto, emz, kahraman333333 ve 3 diğerleri
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
durum senin dediğine geliyor cidden;

elinde 1520 ya da 1320si olan arkadaşlar şarjı %100 yaptıktan sonra bi bakın bakalım 1 güne 1 hafta mı diyecek acaba? :kıskıs:
şimdi arkadaşın 1320sinden baktım, 1gün önce şarj etmiş, yine 1gün küsür yazıyor, ama 9saat kalmış ona da 9 gün diyor :)
yani "gün=gün", "saat=gün", "dakika=saat" :)
1günden fazla olduğunda saati de doğru yazıyor, sorun 24saatten aşağı dilimlerde meydana geliyor

• Beğen

Üst Alt