Piksel Master Teknolojisi ve Asus Zenfone Serisi

 • 1 Ağustos 2014
 • 1560 Okunma
 • 6 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >

  Merhaba arkadaşlar bugünkü yazımızın konusu Asus Zenfone serisi ve Asus’un telefonlarında kullandığı kamera teknolojisi üzerine olacak. Yazımıza başlamadan önce ilk olarak Piksel Master teknolojisinden ve Low Light modunun ne olduğundan bahsedelim. Piksel Master Asus’un kameradan daha verimli fotoğraflar elde edilmesini sağlayan teknoloji diyebiliriz kısaca. Low Light modu ise akşam veya ışığın az olduğu ortamlarda daha net fotoğraflar çekmenize olanak sağlayan kameraya entegre edilmiş özel bir mod. Şimdi kısaca bahsettiğim bu özellikler dışında yazımızın devamında diğer bütün özellikleri anlatmaya çalışacağım. Yazımız ön inceleme aşamasında olduğu için amacımız Türkiye’ye gelecek olan ürünleri kullanıcıların gözünde bilgi sahibi yapmaktır. Kullanılan görseller yabancı forumlardan alınmıştır. Yurtdışındaki kullanıcıların deneyimleriyle Asus Zenfone serisi hakkında daha net bilgilere sahip olmaya çalışacağız. Bu yazımız daha çok serinin kamera performansı üzerine olacak. Hazırsanız yazımızın devamına göz atıp kameranın ne gibi marifetleri olduğuna bakalım.

  Asus Zenfone serisinde olan kameralar şöyle sıralanıyor: Zenfone 4’te 5 megapiksel kamera, Zenfone 5’te 8 megapiksel kamera ve son olarak Zenfone 6’da ise 13 megapiksel kamera bulunuyor. Kameraların çözünürlükleri farklı olsa da Asus her telefona ZenUI arayüzüyle beraber aynı kamera teknolojisini kullanmış. Bu da giriş seviyesi kullanıcılar için Zenfone 4’te kaliteli fotoğraflar çekmek anlamına geliyorken diğer 8 ve 13 megapikselli telefonların rakiplerine oranla daha net ve profesyonel fotoğraflar çekmeyi sağlıyor. Mesela aşağıdaki görselden gece çekiminde normal ve Low Light moduyla çekilmiş fotoğraflara bakabilirsiniz. Aradaki fark hemen göze çarpıyor. Low Light modu ile çekilen fotoğraf ışık olmayan ortamda daha iyi sonuçlar verdiği görülüyor.

  Telefonlarda Bulunan Fotoğraf Çekme Modları
  < Resmi açmak için tıklayın >

  < Resmi açmak için tıklayın >

  < Resmi açmak için tıklayın >

  < Resmi açmak için tıklayın >

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Seriye entegre edilen kamera teknolojisi sayesinde birden fazla kamera modu bulunuyor. Yukarıda belirttiklerimiz sadece bu modlardan birkaçı. Aşağıda Kameranın sahip olduğu modlarla çekilmiş fotoğraflara bakabilirsiniz.

  Gördüğünüz gibi serinin ilk telefonu olan Zenfone 4’te bile böylesine güzel kareler yakalamak mümkün oluyor.

  Örnek olarak solda normal modla çekilmiş bir fotoğraf ve sağda Low Light modu ile çekilmiş fotoğraf görülüyor. Fark ortada..
  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: turan3068
 2. Kardeşim asus çalışanı felan mısın birkaç gündür asusun reklamlarını yapar tarzda forumda asus paylaşımları yapıyorsun. Eğer öyleyse söyle bilelim. Soracak birkaç sorum var çünkü :)[DOUBLEPOST=1406845633,1406845555][/DOUBLEPOST]Bana göre asus telefonlarla Türkiye pazarına giriyor bunu anlıyorum paylaşımlarından eğer yetkili birisi isen. Fanıysan başka tabi.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 3. Asus yetkilisi değilim ama her türlü soruyu sorabilirsiniz. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
   
 4. Baya güzel çekiyormuş kamerası. Asus'tan bu kadar iyi kamera beklemezdim.
   
  iPhone ile gönderdi
 5. ne zaman gelecek asus belli mi
   
  turan3068 bunu beğendi.
 6. ağustos ayında diyorlar
   
  dayannight bunu beğendi.
 7. bu bana sony miydi emin değilim flash modellerini deniyorlardı flasşlı ve flaşsız resimler vardı onu hatırlattı burada da buna durulmuş gibi telefon resmi ekledinmi bilmiyorum üstteki ilk resim gözükmüyor bende telefonun tipini ve kamera özelliklerini merak ettim f değerleri falan
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/12/2018 - 22:18