Phoenix + NaviFirm ile Sürüm Yükseltme ve Türkçeleştirme Anlatımı ( C7 DE DENENMİŞTİR ! )

Sponsorlu Bağlantılar

lanoire

Üye
    Konu Sahibi
Phoenix + NaviFirm ile Sürüm Yükseltme ve Türkçeleştirme Anlatımı ( C7 DE DENENMİŞTİR ! )

Bu anlatım ile:

• Cihazınız ingilizceyse, cihazınızı hem Türkçe yapabilir hem de (eğer eski sürümdeyseniz) ara 1 sürüme ya da son sürüme yükseltebilirsiniz.
  • Sürümünüzü koruyup sadece Türkçeleştirme yapabilirsiniz.
  • Cihazınız zaten Türkçe ürün kodlu ise bulunduğunuz sürümü tekrar atabilir ya da istediğiniz üst sürüme yükseltebilirsiniz.
  • Cihazınız son sürümü görmüyorsa son sürüme yükseltebilirsiniz.
  • NSU ile sürüm atma sonrası cihazınız ingilizceye döndüyse ve TR ürün kodu girdiğiniz halde zaten son sürümde olduğunuz için tekrar sürüm yüklemiyorsa bu anlatımla cihazınızı yeniden Türkçeleştirebilirsiniz.
(Sürüm düşürme yapılamamaktadır.)

A-) Gerekli dosyalar: Dosyanın üzerine tıklayarak indirebilirsiniz.
Yazılım Kiti:

Image resized to : 97 % of its original size [ 513 x 398 ]

B-) Kurulum & Düzenleme:
1-) Phoenix v2009.34.7.40015'e çift tıklayıp kurulumu başlatın ve sürekli "İleri(Next)" deyin. (Sorarsa) Driver yükleme sorusuna her zaman güven deyip izin verin.
2-) NaviFirm v0.1' açıp bekleyin. (Cihazların listelenmesi uzun sürebilir.) İlk sütundan kendi cihazınızı bulun. (Cihazınızın RM'sini öğrenmek için bekleme ekranında *#0000# yapın.)
3-) İlgili sürümü seçin. (Sürümlerin listelenmesi uzun sürebilir.)
4-) İlgili (TURKEY-Türkçe) ürün kodunu seçin. (Kodların listelenmesi uzun sürebilir.)

5-) Son sütunun üstündeki All'a tıklayıp tüm dosyaları seçip indir deyin. Gelen ekrandan "Yeni Klasör Oluştur"a tıklayıp klasör ismine RM-xxx (RM-386, RM-484 ya da cihazın RM'si neyse arada - olacak şekilde o ismi) verin.
6-) RM-xxx klasörünü "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\" dizinine atın.
7-) Phoenix işlemine geçmeden önce bilgisayarınızı mutlaka ama mutlaka yeniden başlatın. Açıldığında virüs yazılımınızı kapatın/deaktif edin. USB ile cihaz arasındaki bağlantıyı kesebilecek/kontrol edebilecek ne varsa kapatın. İşlem sonunda dahili hafıza sıfırlanacağı için PC Suite ile cihazın yedeğini alın. Flash sonrası karttaki/yığın hafızadaki sistem dosyalarının 0 cihazın kafasını karıştırmaması ve "Yükleniyor..." sorununa yol açmaması için hafıza kartındaki kişisel dosyalarınızın yedeğini alın ve karta format atın. Yedek ve format işlemleri bittiğinde sağ alt taraftaki taskbar'dan PC Suite yazılımına sağ tıklayıp çıkış yapın. Cihazı "Genel" konumuna getirin. Flash sırasında hiç1 şekilde cihazı kullanmayın.

C-) Phoenix:
1-) Phoenix'i açın. Sol üstteki menüden "File -> Scan Product" deyin.

2-) Yazılımın cihazınızı tanımasını bekleyin. Cihaz tespit edildiğinde resimdeki gibi yeni 1 bar çıkacaktır.

3-) Yine menüden "Flashing -> Firm Update" deyin.

4-) Ekranda güncellemek/hacklemek istediğiniz sürüm belirecektir. Herşey hazırsa "Refurbish" diyerek flashlama işlemini başlatın.

5-) Yüklenme esnasında cihazı kullanmayın. Kablolara dokunmayın. Sadece yükleme çubuğunun dolmasını ve "cooked firmware"in cihaza yüklenmesini bekleyin. İşlem sırasında 3-4 kez USB takma-çıkarma sesi duyacaksınız ve PC 1-2 driver yükleyecek. Anormal durumlar dışında bilgisayara dokunmayın.

6-) Yükleme bittiğinde cihaz kendini yeniden başlatacaktır. İşlemin başarıyla sonuçlandığına dair çıkan bilgi ekranını ve herşeyi kapatın.

Yeni sürümünüz ya da Türkçe cihazınız hayırlı olsun.

NOT : Arkadaşlar bizzat denedım c7'de türkçe yaptım işlemi yaparken dikkatle okuyunuz !

• Beğen
Tepkiler: spillover ve esqalsiz

erdal3413

erdal3413

Üye
Merhaba bende nokia e6-00 var yut dışından getirdim türkçeye çevire bilir miyim bu programla acaba

lanoire

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba bende nokia e6-00 var yut dışından getirdim türkçeye çevire bilir miyim bu programla acaba

çevirebilirsin kardeşim telefonun hangı renk ıse onu seçip türkçe dil desteğine erişebilrsin :)

erdal3413

erdal3413

Üye
çevirebilirsin kardeşim telefonun hangı renk ıse onu seçip türkçe dil desteğine erişebilrsin :)

kardeş kusura bakmada ben e6-00 ı bulamadım E6 yokmu bu sürümde en soldaki sütüna dikkatlice baktım bulamadım ne dersin bu işe...

Krofessional

Bu konu hakında en az 10 konu açıldı ve navifirmin yenisi 1.7 phoenixte 2012 3 yıl önceyi verme direk kopyalamışsın zaten

erdal3413

erdal3413

Üye
Kardeş çok teşekkür ederim işe yaradı sonu senin dediğin gibi olmadı hata verdi resete falan bastım telefon test moduna geçti bende kablodan çıkardım teli yeniden açtık baktım tel türkçe olmuş teşekkür ederim. Allah razı olsun

tugay__25

tugay__25

Üye
kardeş n8 siyah nediye geçiyor rengi

lanoire

Üye
    Konu Sahibi
esqalsiz

esqalsiz

Üye
slm bu işlem c6-01 de geçerli mi?

arifmu

Üye
Yani ancak bu kadar güzel izah edilir.C7 de deneyip en kıs azamanda bilgi vereceğim.
teşekkürler hocam.++++++++++++
BU KONU SABİTLENSE İYİ OYCAK ÇOK KİSİNİN İSİNE YARICAK.

----------Eklendi 16.03.2012 @ 00:36:10 ---------- Yazıldı 15.03.2012 @ 23:13:51 ----------

The mode setting request failed. There were problems in communication with the product. Check that the product is connected properly and that the connection has been established.

HRESULT 0x80042007 (-2147213305)

DTL Messaging: Data send failed. DTL Back-End error code = 0x8400A4AD. Could not send data to the driver, reason: 0x8400441A. Common USB DCM: Device was not connected, check that the cable is properly plugged and the device's power is on.Extended driver error info: ().

.
Connection: Driver message send failed;MTI32=0x8004201d
PNMsgIO: Message send timeout, no OnSent event;MTI32=0x80042007

CMtcFN::TryReadProductMode, failed;MTCFN=0x80042007
CMtcFN::RefreshMode, failed;MTCFN=0x80042007

ŞEKLİNDE BİR KAÇ KEZ NORMAL MODDA HATA VERDİ
BUNUN SEBEBİ USB BAĞLANTISI DÜZĞÜN OLMADIĞINDAN
BİLGİNİZ OLSUN
HALEN DEVAM EDİYOR SU ANA KADAR NORMAL SEKİLDE...

• Beğen
Tepkiler: de12vil

arifmu

Üye
emeği geçerlere tş.ler
süper çalışıyo kuruldu

gediz12

Üye
Merhaba ben daha önceden bu programlarla sürüm yüklemiştim şimdi yeni sürüm yükliyim dedim telefon kilit görüntü yok telefonumun modeli n8 RM-596 25.7 Countrey Variant Turkey TR Dark Grey sürümünü indirdim Phoenix den yükledim hata verdi ve telefon kitlendi usb hiç bir şekilde telefonu da göremiyor yardımcı olurmusunuz?

Üst Alt