Phıladelphia'da Türk Festivali Coşkusu


x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu SahibiABD'de Philadelphia'daki 5'inci Türk Kültür Festivali başladı. Festival için Türkiye'den gelen Davut Güloğlu ile Türkiye ve ABD'de yerleşik müzisyenler ile folklor ekiplerinin gösterileri festival alanını 'kırmızı-beyaz'a boyayan katılımcıları coşturdu.


New York Başkonsolosu Levent Bilgen, Amerikan Ulusal Marşı ile İstiklal Marşı'nın okunması ardından başlayan 5'inci Philadelphia Türk Festivali'nde, açılış konuşmasını yaptı. Başkonsolos Bilgen, "Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ve buna bağlı Türk dernekleri, sizlerin, çocuklarınızın burada iyi eğitimler almaları, kendilerine iyi gelecekler kazandırabilmeleri için adım adım, ister ekonomik olsun, ister sosyal olsun, ister kültürel olsun programlar gerçekleştiriyorlar. Sizlerin bu programlarda bir araya gelmeniz çok önemli. Ekmek derdine düştüğünüz zaman, bir araya gelmek gerçekten çok önemli" diye konuştu. Bilgen, ABD'de yaşayan Türk toplumununun hızla gelişip, güçlendiğini ekledi.


Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Ali Çınar da konuşmasında "Birlik beraberliğimizi bugün Türk Bayraklarımız altında, yapmak bizleri gururlandırıyor. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, bir çok derneği çatısı altında toplayan, sizlerle 24 saat 7 gün iletişime açık, kapıları açık bir federasyon olarak hizmete devam etmektedir" dedi.


Festivale katılanları coşturan Karadenizli sanatçı Davut Güloğlu'nun, "Şeytan'ın bacağını kırdım, uçak korkumu yenerek ABD'ye geldim" sözleri izleyicilerden büyük alkış topladı. Güloğlu "Ülkeden çok uzaktasınız, en güzeli birbirinize daha iyi tutunmak. Birbirinize sarılın, dedikoduları hep bir tarafa atın. Sizin buradaki birlik beraberliğinizi ben içten alkışlıyorum, inşallah her zaman böyle bir bütün olursunuz. Bu birlik, bütünlükten güç doğar. İşte buradaki güç gibi" dedi.
 
comando_legend

comando_legend

Üye
Türklerin en çok olduğu bi yer zaten
 

Benzer Konular

Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
303
Haydar
bydexer
Cevap
0
Görüntüleme
470
bydexer
Mehmet
Cevap
0
Görüntüleme
405
Mehmet
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
2K
Doğuş Pertez
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt