Pfdk , Fenerbahçeye Ceza Yağdırdı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
    Konu Sahibi
Pfdk , Fenerbahçeye Ceza Yağdırdı
<span style="color:#FF0000">F.Bahçe&#39;ye rekor ceza</span>

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe&#39;ye, Fortis Türkiye Kupası final maçı sonrası kupa törenine katılmaması nedeniyle 250 bin YTL, maç sırasında yapılan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 5 bin YTL, çıkan saha olayları nedeniyle de 10 bin YTL olmak üzere toplam 265 bin YTL para cezası verdi.

PFDK ayrıca Fenerbahçe&#39;ye Kayseri Erciyesspor maçında izin almadan pankart taşıması nedeniyle 2 bin 500 YTL para cezası verdi.

Kurul, Beşiktaş&#39;a yine Fortis Türkiye Kupası finalinde taraftarların yaptığı çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 10 bin YTL, çıkan saha olayları nedeniyle de 20 bin YTL olmak üzere toplam 30 bin YTL para cezası verdi.
Kurulun verdiği diğer kararlar ise şöyle:
5 bin YTL: Bursaspor
3 bin YTL: İnegölspor ve Samsunspor
2500 YTL: Antalyaspor
2 maç oynamama cezası: Erdal Ergörmüş (Siirtspor)

jeacona

jeacona

Üye
zaten kupayı kaldıramadık bi de federasyon tekme atıyor bize........

perfectlover

Üye
Fenerbahçe&#39;ye kupa törenine ç&#305;kmamas&#305; sebebiyle bir ceza verilece&#287;ini biliyordum ama bu kadar a&#287;&#305;r bir ceza (250 bin YTL) beklemiyordum. Bu kadar ac&#305;mas&#305;z olan PFDK, bakal&#305;m Denizlispor&#39;a ne ceza verecek?

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
    Konu Sahibi
bence denizliye saha kapama veya seyircisiz oynama + para cezası verilir&#33;

yitik savaşçı

Üye
Fenerbahçe 250.000 YTLlik cezayı federasyonu tanımadığı için almıştır. Kazandığında seramoniye katılacaksın; kaybettiğinde stadı terkedeceksin. Düşünsenize dün akşam Arsenal&#39;in seramoniye katılmadığını...

Salihyet

Salihyet

Üye
arsenalle fenerbahçenin durumları çok farklı Arsenal tek takımla maç yaptı Fenerbahçe 16

hasisa

hasisa

Üye
<div class='quotetop'>(SalihPlus &#064; May 18 2006, 05&#58;40 PM) [post=337418]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
arsenalle fenerbahçenin durumları çok farklı Arsenal tek takımla maç yaptı Fenerbahçe 16
[/b][/quote]

düzeltiyorum 17

Salihyet

Salihyet

Üye
<div class='quotetop'>(hasisa &#064; May 18 2006, 06&#58;54 PM) [post=337432]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(SalihPlus &#064; May 18 2006, 05&#58;40 PM) [post=337418]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

düzeltiyorum 17
[/b][/quote]
Seni spor konularında gördümya ölsemde gam yemem şaka bi yana artık saymaktan yoruldum adamın zaten sağlık sorunları varmış 2 ay dinlensin zamanla herşey düzelir.

yitik savaşçı

Üye
Kupa, Türkiye Kupası olduğundan sayıyı 2. Lig&#39;teki ekipleri de ekleyerek arttırabilirsiniz...

perfectlover

Üye
<div class='quotetop'>(yitik savaşçı &#064; May 18 2006, 06&#58;28 PM) [post=337412]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Fenerbahçe 250.000 YTLlik cezayı federasyonu tanımadığı için almıştır. Kazandığında seramoniye katılacaksın; kaybettiğinde stadı terkedeceksin. Düşünsenize dün akşam Arsenal&#39;in seramoniye katılmadığını...
[/b][/quote]
Fenerbahçe, Federasyonu gayet iyi tanımaktadır. Ama ne federasyon ne de PFDK, Fenerbahçe&#39;yi tanımaktadır. Günü gelince tüm bunlar (Bu ceza, Galatasaray&#39;a seyircisiz oynama cezasının verilemeyişi, Deniz Barış olayı, ligin ikinci haftasındaki Diyarbakırspor maçının seyircisiz oynanması vs.) federasyonumuzun önüne konulacak ve kendilerinden bunların hesabını vermeleri istenecektir.

yitik savaşçı

Üye
Farkında mısın bilemiyorum ama; bir Fenerbahçe taraftarı olarak "federasyondan hesap sorulacak" derken dahi kulübü federasyondan üstün tutuyorsun.

Salihyet

Salihyet

Üye
Ne yazıkki fenerbahçe şike yapmadığı için bu tür yaptırımlarla önümüze cam kırıkları bırakılıyor. seneye şamipyon olacağız aziz başkan olsada olmasada yeterki destek verelim ne güzel paraya pula ihtiyacımız yok elle kolla gol de atmıyoruz bilekle maç kazanıyoruz ama yaranamıyoruz. ne acı

yitik savaşçı

Üye
"Fenerbahçe şike yapmadığı için..." derken dahi diğer kulüpleri töhmet altında bırakıyorsunuz.

perfectlover

Üye
<div class='quotetop'>(yitik savaşçı &#064; May 18 2006, 07&#58;35 PM) [post=337453]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Farkında mısın bilemiyorum ama; bir Fenerbahçe taraftarı olarak "federasyondan hesap sorulacak" derken dahi kulübü federasyondan üstün tutuyorsun.
[/b][/quote]
İyi de ben onu kasdetmedim ki. Bu yazdıklarım "bunlar da dahil" anlamında. Hesap sorulacak dememin nedeni ise M.Ali Şahin tarafından federasyon hakkında yaptırılan soruşturmadan dolayı.

yitik savaşçı

Üye
Haluk Ulusoy&#39;un ilk döneminde Spor Bakanı yine elinde dolu belge olduğunu iddia etmişti ancak hiç bir sonuç çıkmadı. Ben de Haluk Ulusoy&#39;un özellikle milli takımın sağladığı başarıyı sahiplenmesinden hoşlanmıyorum. Ama iddialar nedense kanıtlanamıyor.

perfectlover

Üye
Kanıtlanamıyor değil. O dönem sırf milli takımımızın başarısı için bunlar hasır altı edildi. Bugün bunları pek fazla kişi gündeme getirmiyor. Çünkü o zaman "4 sene önce neredeydiniz?" diye sorulacak kendilerine. Hiç kimse böyle bir yükün altına girmeye cesaret etmez.

yitik savaşçı

Üye
Haklı olabilirsin ama şunu da belirtmek istiyorum... Siyaset ancak çıkarı olduğunda futbola el uzatıyor. Şu son küme düşme kaldırılsın olayında olduğu gibi... Siyasilerin hiç bir gayretini ciddi bulmadığımı da eklemeliyim. Futbol federasyonunu temizleyecek kişiler yine futbolun içinde yer alan insanlardır bana göre...

perfectlover

Üye
Evet haklısın. Bir "Şike Tahkik Araştırma Komisyonu" kurulmuştu mecliste. Ne oldu? Sonuç? Sıfır. Siyasetçilerin bu işlere girmesi hatalı zaten. Ama benim bahsettiğim Başbakanlık Teftiş Kurulu raporu. Bu rapor siyasetçiler tarafından hazırlanmadı. Mercedesler, Macaristan&#39;a gönderilen teşvikler de inceleniyor. İşte ben bunlara binaen yazmıştım o mesajı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt