Pcye Format Atcağım NTFS Seçeneği Olur mu?

Sponsorlu Bağlantılar

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Pcye Format Atcağım NTFS Seçeneği Olur mu?
Merhabalar Windows 10 İso Dosyasını İndirdim Rufus Denen Programıda İndirdim. Benim Pc UEFİ Deil Eski = Bios. İso Dosyasını Seçtim Fat32 Olmuyor.NTFS Oluyor Format Atarken Bi Sıkıntı Olurmu Bunn Yüzünden?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sıkıntı olmaz hatta ntfs dosya tipi fat32 den daha iyi diye biliyorum . Biraz araştırırsanız .
Format atmadan önce önemli dosyaları yedekleyip . Disk dosya türünü ntfs seçeneğini öyle yapın

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Windows XP ile başlayan ve XP'den sonraki tüm işletim sistemlerinde kullanılan dosya formatı NTFS ile sistemi formatlamakta hiçbir sıkıntı çıkmaz merak etme. Ayrıca fat32 dosya sistemi Windows 98'te kullanılıyordu. Güvenle sistemi formatlayıp Windows 10 kurabilirsin. Ancak sana tavsiyem madem bilgisayarın eski Windows 10 işkencesine katlanacağına Windows 7 kur. Windows 10'dan eski bilgisayarda tam verim alamazsın. Windows 10'un birçok özelliğinden mahrum kalırsın ki bu da sistemi boşuna kurman demektir.

kralberk13

kralberk13

Üye
win 10 kurmuştum hoşuma gitmedi 7 geri döndüm 8.1 bile denedim

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Windows 10 yeni bir bilgisayarın yoksa zaten işine yaramadığı gibi sisteme de boşuna yük bindirmek demektir.

kralberk13

kralberk13

Üye
boşuna birde o kadar internet harcıyacan yazık ayrıc zaman kaybı yükle win 7 ultimate keyfine bak
win 7 candır

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Peki Son Bir Soru Daha Sorcağım Hocam.
Ben Windows10 Kullanıyorum Bilgisayara Format Atcağım Yha.
Windows 8 Mi
Windows 10 Mu Yapayım ? PC Hızlı Olmasını Oyunlarda Kasmamasını İyi performans göstermesini istiyorum hangisi daha iyi?
  1. Windows 8
  2. Windows 10

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Peki Son Bir Soru Daha Sorcağım Hocam.
Ben Windows10 Kullanıyorum Bilgisayara Format Atcağım Yha.
Windows 8 Mi
Windows 10 Mu Yapayım ? PC Hızlı Olmasını Oyunlarda Kasmamasını İyi performans göstermesini istiyorum hangisi daha iyi?
  1. Windows 8
  2. Windows 10
Ramin 4 gb ise yukarıdaki iki sistemde sana fayda sağlamaz. Windows 8 ve 10 yeni bilgisayarlarda daha iyi performans sağlıyor. Windows 7 şu anda yukarıdaki iki sistemden de daha iyi ve kararlı çalışıyor. Windows 10 7'den belki biraz hızlı olabilir ancak bir süre sonra yukarıdaki iki sistem de canını sıkmaya başlar. Yeni bir bilgisayarın varsa Windows 10 kur. Ancak dediğim gibi eski bir bilgisayarın varsa hiç bulaşma. Ayrıca aşağıdaki konudan da sistemine nasıl bakman gerektiğini öğrenebilirsin. Dün ben hazırladım. Bana sistemini tam yazar mısın?

Diğer Windows İşletim Sistemleri - Windows Bakım ve Temizlik Önerileri Detaylı Anlatım

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Ramin 4 gb ise yukarıdaki iki sistemde sana fayda sağlamaz. Windows 8 ve 10 yeni bilgisayarlarda daha iyi performans sağlıyor. Windows 7 şu anda yukarıdaki iki sistemden de daha iyi ve kararlı çalışıyor. Windows 10 7'den belki biraz hızlı olabilir ancak bir süre sonra yukarıdaki iki sistem de canını sıkmaya başlar. Yeni bir bilgisayarın varsa Windows 10 kur. Ancak dediğim gibi eski bir bilgisayarın varsa hiç bulaşma. Ayrıca aşağıdaki konudan da sistemine nasıl bakman gerektiğini öğrenebilirsin. Dün ben hazırladım. Bana sistemini tam yazar mısın?

Diğer Windows İşletim Sistemleri - Windows Bakım ve Temizlik Önerileri Detaylı Anlatım
Hocam Pekala! Windows 7 Kuracağım . Fakat Ben Hangi Yerden İndireceğimi bilmiyorum. 64Bit Türkçe Dil Bulabilirmisiniz? Özelden Yada Burdan Atsanız Linkini?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hocam Pekala! Windows 7 Kuracağım . Fakat Ben Hangi Yerden İndireceğimi bilmiyorum. 64Bit Türkçe Dil Bulabilirmisiniz? Özelden Yada Burdan Atsanız Linkini?
O ünlem işaretinin sebebi nedir bilmiyorum. İnternette az araştır bir sürü bulursun ancak sana tavsiyem torrentten indirmen. Çünkü internetteki Windows 7'lerin hepsi ile oynanmış oluyor ve düzgün çalışmıyorlar. Ben torrentten ingilizce çekip sonra onu türkçeleştiriyorum.

franklinda

franklinda

Üye
UEFİ olmayan bioslar güncelleme ile bu desteğe çoğu zaman kavuşmuyor ve windows 10 kurulumu içinde bu gerekiyor büyük oranda daha önce hiç kurmadıysan büyük ihtimal destek vermeyecektir şayet kurulu isede çok hantal kalacaktır windows 7 iyi bir alternatif yinede bir denemek istiyorsan windows 10 sistem uyumluluğunu microsoftun sitesi üzerinden test etmeni öyle karar vermeni öneririm :)

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Çok düşünelecek bir şey yok ortada eski bilgisayarlara Windows 10 kurmak demek sistemde oluşacak olan bütün sorunları kabul etmek demektir. Windows 10 diye kasmaya inan gerek yok. Windows 10 öyle çok ağım şağım bir sistem değil hatta şu kadarını söyleyeyim Windows 7 10'dan çok çok daha iyi bir işletim sistemi. Windows 10 yeni bilgisayarın olmadığı sürece başına iş açmaktan başka hiçbir işine yaramayacaktır.

Üst Alt