Pc Kasılıyor Yardım Lütfen...!

• 2 Ağustos 2014
  • 495 Okunma
  • 17 Cevap

1. Arkadaşlar Mrb 2 ay önce 2. el bilgisayar kasası aldım bilgisayar aldıgım gunden beri kasılıyor bilgisayarın teknık ozellıklerini size sunacagım bu ozellıklerdeki kasa ıcın kasılma normalmi yoksa donanımsal bir sorunmu var yardımlarınızı bekliyorum pc virüs taraması yaptım sıkıntı yok windows yazılımları güncel kasa içini temizledim iyice işlemci ile fan arasındakı termal macunu ıyıce sildim oyle taktım fanı o yuzden olabılırmı fanlar cok gurultulu çalısıyo birde

Sorunlarım:
    fanlar hızlı ve gürültülü
    Kasılmalar arasıra donmalar
    bilgisayarımdan performans alamıyorum yani

< Resmi açmak için tıklayın >

Yazan: panzehir2
  2. Normaldir :oke: Pc bilinçsizce toplanmış. Bir kere ev kullanıcıları intel işlemci kullanmamalı bence, senin işlemcin orta düzey (yani idare eder) ramlerin az öncelikle, buna karşın ekran kartın dandik yani ekran kartı alınırken gb a dikkat edilmiş sadece, marka vs. Hiç dikkat edilmemiş. Kısacası bazı parçaları orta düzey alıp, bazı parçalardan kısılmış, bu da pc de darboğaz yapar ;)

Mobil cihaz ile gönderdi
    panzehir2 bunu beğendi.
  3. Ekran Kartını Filan Sonradan Aldım ben Aynı Dediğiniz gibi OLdu Pcden fazla anlamam ben 1gb ekran kartı ıyı olur dıye aldık ama frekans hızı dusuk olunca boyle oluyor ıste ceton sonradan düştü prefesör

Bilişim Profesörü bunu beğendi.
  4. bence alakası yok 512 ekran kartlı 2 gb ramlı ekran kartının markası yok galiba pc fırtına gibi sadece yeni nesil oyunlarda sıkıntı çıkarıyor.. ben advanced system care ve aynı üreticiden driverboster kullanıyorum pro sürümleri nette var bir bak istersen işe yarıyabilir olmadı bir virüs taramasına sok

5. Hocam, sizin işlemci ne peki :hmmm

Mobil cihaz ile gönderdi
  6. işlemci şu intel core i3 falan yazan yermi :)

7. Evet :D Sizde bir denge var hocam her parça orta düzeyde seçilmiş ;)

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. olabilir valla toplama değil direk almıştım pc leri ama yinede arkadaş bir denesin bence advanced system care yi belki işe
    yarar bende işe yaramıştı :)

9. fanlar anakarta direkt 3 veya 4pinli ile bağlanmışsa sistem sıcaklığına göre ses yapıp anırabilir arkadaki fanı speedfan ile kısıyorum

10. yanı ben bunu ucuz topladım zaten assasins creedleri mw3 leri black opsları falan oynadım bunla :D

11. valla bende zamanında masaüstüne 1100 lira vermiştim şimdi para etmez sanırım :)

12. Ben 500 e topladim :D bu ozellikleri ona fore dusun iste :D

Nexus ile gönderdi
  13. iyi toplamışsın valla bende gta san adreas ve cod 2 yi bile kasıyor

14. Nasil abi bende asassins creed revulation falan kasmiyor black ops kasmiyor revize et kasiyosa :D

Nexus ile gönderdi
  15. Arkadaslar bana ram Ile Ekran karti onersenizde onu alsam iyi bisey olsun butcem 2 milyar oyunlari iyi oynayim

HTC ile gönderdi
  16. 2 milyar bütçen varsa biz sana direkt yeni pc yaparız, rahat rahat 10 yıl kullanırsın :D
    ---
    İstersen toplayayım sana yeni bir kasa, 2000 TL lik ;)

Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
24/10/2018 - 02:08