Satılık / Takas pasaport hakkı dolandırıcılık

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teknomar1996

Üye
Yani sizde su başlıkları bir okuyun artık

teknomar1996

Üye
Şu anda savcılık işlemleri tamamdır. Dokümanlar teslim edilmiş olup kayıt işlemleri tamamdır.

Umarım herkes için örnek olur.
Ya hocam bu adminler hala ben yaptım sanıyor işlemi. Siz bir mesaj daha atsanız. Arkadaşlar boşuna admin olmuş bence.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Büyük geçmiş olsun. Bu tarz durumlarda bir şey almadan etmeden önce lütfen referans isteyin.
@Ozan @Doğuş Pertez konuyla ilgilenir misiniz?
Ayrıca bu tarz durumların önüne geçmek için bu kategori kısmı için Referans sistemi gelse iyi olur. Alışveriş kısmı için profilde sattığı ürünler ve referansları gibi.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332
Sekonet

Sekonet

Üye
Merhabalar ,
Maxicep kurucu kadrosu ve yönetim ekibi dahil hiç kimse bu tür bir şekilde sizlerden maddi talepte bulunarak bir işlem sağlamaz. Kesinlikle ama kesinlikle ismimizi kullanarak yapılan herhangi bir WhatsApp , Skype , Facebook vb. platformlardaki forumla alakalı beyan veya ticari mesajlara itimat etmeyiniz.

Önemli Üyeler - MaxiCep tıklayıp kadromuzu görebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Büyük geçmiş olsun. Bu tarz durumlarda bir şey almadan etmeden önce lütfen referans isteyin.
@Ozan @Doğuş Pertez konuyla ilgilenir misiniz?
Ayrıca bu tarz durumların önüne geçmek için bu kategori kısmı için Referans sistemi gelse iyi olur. Alışveriş kısmı için profilde sattığı ürünler ve referansları gibi.
Gereken çalışmalar zaten yapılmıştır siz konuyu yeni gördünüz. Bununla ilgili gereken düzenlemeler yapılmıştır.

Ozan

Ozan

Admin
Evet mağdur taraf lehine aksiyonlar aldık ve gerekirse tekrar alacağız, ayrıca 2.el forumundaki pasaport ve imei konuları ile ilgili hem otomatik hem manuel denetimler getirdik bu olaylar yaşanıp rahatsızlıklar oluştuğu zamanlar.

• Beğen
Tepkiler: teknomar1996 ve Mesut Aktaş
Symbianist

Symbianist

Üye
Aslında yapılabilir mi bilmiyorum ama n11, gittigidiyor, sahibinden get gibi güvenli bir sistem kurulsa olabilir. Vatandaş satın alır para sistemde bekler. İşlem gerçekleşince de hesaba aktarılır. Ben bir araştırayım belki sahibindende veya gitttigidiyorda böyle bir ilan bölümü vardır.

teknomar1996

Üye
zaten şahsın kimlik bilgilerine ulaştık. babasının adına kullandığı hatlar. ilk önce babası ifadeye çağrılacak savcılık tarafından hat sahibi olduğu için. Şah İsmail Kaya'nın oğlu Mahsun Baran Kaya'dır. Ankara/Keçiören'de ikamet etmektedir.

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Wandeta

Wandeta

Üye
Mahsun Baran Kaya adam google ünlü yav ismini yazsan her taraftan çıkıyor

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Gereken çalışmalar zaten yapılmıştır siz konuyu yeni gördünüz. Bununla ilgili gereken düzenlemeler yapılmıştır.
Mesut, gereken düzenleme vb görmedim. Eğer öyleyse neden konuya cevap verilmedi? ''Biz bu tarz şeyler için şunu şunu yapıyoruz'' diye? Buradaki son yazan arkadaşa yetkili kimse cevap vermemiş ben de yardımcı olmak adına Adminleri etiketledim. Lütfen rica ediyorum her şeye atlamazsan sevinirim.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Mesut, gereken düzenleme vb görmedim. Eğer öyleyse neden konuya cevap verilmedi? ''Biz bu tarz şeyler için şunu şunu yapıyoruz'' diye? Buradaki son yazan arkadaşa yetkili kimse cevap vermemiş ben de yardımcı olmak adına Adminleri etiketledim. Lütfen rica ediyorum her şeye atlamazsan sevinirim.
Ben yetkili olduğum kategorinin muhatabı olduğum için özel mesaj ile konu sahibine gereken bilgi paylaşımı yapılmıştır. Buradaki konunun da gereken çalışmaların yapılması ve bir netice alınıncaya kadar bekletilmiştir. Yetkili arkadaşların ve bende dahil site sahibi @Ozan adminimize yanlış veya eksik davranışları için gereken şikayet yapılabilmektedir.
Öncelikle forum içerisinde bir kategoride yetkili bir yönetici için "atlamak" gibi bir tabirde içi boş bir yaftalama olduğunu sanıyorum okuyanlarda anlayacaklardır.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Ben yetkili olduğum kategorinin muhatabı olduğum için özel mesaj ile konu sahibine gereken bilgi paylaşımı yapılmıştır. Buradaki konunun da gereken çalışmaların yapılması ve bir netice alınıncaya kadar bekletilmiştir. Yetkili arkadaşların ve bende dahil site sahibi @Ozan adminimize yanlış veya eksik davranışları için gereken şikayet yapılabilmektedir.
Öncelikle forum içerisinde bir kategoride yetkili bir yönetici için "atlamak" gibi bir tabirde içi boş bir yaftalama olduğunu sanıyorum okuyanlarda anlayacaklardır.

O zaman yukarıda ''biz çalışamları başlattık, siz yeni gördünüz' falan demeyeceksin. Biz ne bilelim özelden adama yazdığını?
Ayrıca bunu geçtim bu gibi ciddi bir durum varken neden gönderi olarak yazmıyorsunuz ki? Nerden bilelim çalışma başlattığınızı??
İçi boş değil, bir bilgi veriyorsanız ortaya söyleyeceksiniz. Biz arkadaşa yardımda bulunup, sonra gelip kişiye özelden yazdık ve biz gerekeni yaptık deyip sonra da burada bu tarz cümleler kurmak hiç yakışı kalmıyor kardeşim.
Neyse uzatmanın manası yok. Sorunlarınız sizlerle kalsın. Artık sizleri bile değil yardım etmek, üyelere bile edemiyoruz ya, sizi düşünen de kabahat!

• Beğen
Tepkiler: Bülent872 ve teknomar1996

teknomar1996

Üye
O zaman yukarıda ''biz çalışamları başlattık, siz yeni gördünüz' falan demeyeceksin. Biz ne bilelim özelden adama yazdığını?
Ayrıca bunu geçtim bu gibi ciddi bir durum varken neden gönderi olarak yazmıyorsunuz ki? Nerden bilelim çalışma başlattığınızı??
İçi boş değil, bir bilgi veriyorsanız ortaya söyleyeceksiniz. Biz arkadaşa yardımda bulunup, sonra gelip kişiye özelden yazdık ve biz gerekeni yaptık deyip sonra da burada bu tarz cümleler kurmak hiç yakışı kalmıyor kardeşim.
Neyse uzatmanın manası yok. Sorunlarınız sizlerle kalsın. Artık sizleri bile değil yardım etmek, üyelere bile edemiyoruz ya, sizi düşünen de kabahat!
Gayet haklısınız. Mesut Bey, size ben yapmadım adam benim nickimi kullanmış dedigimde bile benim hakkımda şikayet olduğunu soyleyip durdunuz eagle611 size mesaj ata ata en sonunda başlığı degistirdiniz bu konuda çok geç aksiyon aldiniz

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
611-eagle

611-eagle

Üye
    Konu Sahibi
Bugün polise yazılı ifademi verdim. Savcılık tarafından istenmiş. Gelişme yaşandıkça bu konuda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Bülent872 ve teknomar1996

teknomar1996

Üye
Azılı bir dolandırıcı Mahsun Baran Kaya.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Satış konusu içerisinde satıcı ve alıcı harici mesajlara yer yoktur, özel meaj atarak sorabilirsiniz.

Size bir şey söyleyim mi? Bu Adminler üste görüldüğü gibi buradan ürün hakkında her şeyi sormayı kısıtladığı sürece ve bunun önlemi anlınmadığı sürece burada daha çok kişinin başı ağrıyacak ve dolandıralacak. Bunun için çalışma başlatıldı falan denmişti, bir şey olduğu yok.
Üsteki alıntıdaki alıntıda arkadaş konuyla ilgili buradan soru sormuş bu Admin gelmiş 'satış konusu içerisinde satıcı ve alıcı harici mesajlara yer yoktur' diyor. Be kardeşim adam müşteri ve ürün hakkında soru soruyor, bu ne saçmalık ya?? Sen bir mağazaya vb falan bir yere giderken ürün hakkında satıcıya hiç mi ürün hakkında soru sormuyorsun? Gidip özelden falan mı yazışıyorsunuz? Ya var ya, bırakın bu işi. Önüne gelenleri Admin yaparlarsa olacağı bu.
Hiçbir forumda böyle saçma kurallar görmedim! Resmem saçmalığın daniskası. Böyle giderse bu forumun sonu hiç iyi değil. Yakında sizlere dava bile açarlarsa hiç şaşırmam, çünkü buraya verdiğiniz kural ve kısıtlamalar yüzünden bir sürü üye/kullanıcı madur oluyor. Bir gün nasibinizi almanız an meselesi.

• Beğen
Tepkiler: Bülent872
Bülent872

Bülent872

Üye
2 yıl evvel aynı şeyleri dedim diye beni engellemişti.Bu zat-ı şahane çok sever yargısız infazları.Forumun asıl sahipleri tazminat davası açsa kazanırda kimsenin bir şeyden haberi yok farz-ı misal olarak MaxiCep'e FETO gibi yayıldı sonra forum öldü.

Size bir şey söyleyim mi? Bu Adminler üste görüldüğü gibi buradan ürün hakkında her şeyi sormayı kısıtladığı sürece ve bunun önlemi anlınmadığı sürece burada daha çok kişinin başı ağrıyacak ve dolandıralacak. Bunun için çalışma başlatıldı falan denmişti, bir şey olduğu yok.
Üsteki alıntıdaki alıntıda arkadaş konuyla ilgili buradan soru sormuş bu Admin gelmiş 'satış konusu içerisinde satıcı ve alıcı harici mesajlara yer yoktur' diyor. Be kardeşim adam müşteri ve ürün hakkında soru soruyor, bu ne saçmalık ya?? Sen bir mağazaya vb falan bir yere giderken ürün hakkında satıcıya hiç mi ürün hakkında soru sormuyorsun? Gidip özelden falan mı yazışıyorsunuz? Ya var ya, bırakın bu işi. Önüne gelenleri Admin yaparlarsa olacağı bu.
Hiçbir forumda böyle saçma kurallar görmedim! Resmem saçmalığın daniskası. Böyle giderse bu forumun sonu hiç iyi değil. Yakında sizlere dava bile açarlarsa hiç şaşırmam, çünkü buraya verdiğiniz kural ve kısıtlamalar yüzünden bir sürü üye/kullanıcı madur oluyor. Bir gün nasibinizi almanız an meselesi.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...