P910İ için orijinal kulaklık arıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
    Konu Sahibi
P910İ için orijinal kulaklık arıyorum.
Zekeriya Beyaz’ın polemik aşkı !
Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ın son sözleri yine polemik yaratacak gibi..

Atv'de Savaş Ay'ın hazırlayıp-sunduğu ShowBiz Programı'na konuk olan Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın Hz. Muhammed ile ilgili sözleri yeni bir polemik yarattı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Beyaz'ın Hz. Muhammed'in zaman zaman düğünlere giderek tef çalan ve eğlenen kadınları izlediği ve ses çıkartmadığını söylemesi İslami çevrelerden tepki aldı. Geçtiğimiz günlerde de "Orucunu isteyen suyla, isteyense cinsel ilişkiyle açar" şeklindeki açıklamalarıyla olay yaratan Prof. Dr. Beyaz, programa katılmasında bir mahsur görmediğini Hz. Muhammed'in yaşantısından örnek vererek açıklamaya çalıştı. Beyaz şöyle konuştu: "Peygamber Efendi'miz düğünlere davet edilirdi. Peygamberimiz o düğünlere gider bir yerde oturur ve tef çalan cariye kızları dinlerdi. O zamanlar düğünlerde cariye kızlar tef çalar, çeşitli mersiyeler, şarkılar söylerlerdi. Peygamber efendimizin yaptığı işlere sünnet denir. İbadetinde, normal hayatında yaptığı bütün işlere sünnet diyorsanız bu da sünnettir. Peygamberimiz bir gün yine bir düğüne davet edildi. Tam gideceği sırada 'İyi tef çalan bir hatun vardı. Bulun onu da düğüne birlikte gidelim' diye buyurdu. Demek ki İslamiyet'te musiki, şarkı, türkü, eğlence haram ya da günah değil." Program sonrasında atv'ye telefon eden pek çok izleyici, Beyaz'ın açıklamaları hakkında farklı yorumlada bulundu. Kimi izleyiciler, "Hoca çok insancıl ve çağdaştı" derken, bir kısmı da "Söylediklerinin kabul edilir yanı yok" diye görüş bildirdi.

sereye

sereye

Üye
P910İ için stereo orijinal kulaklık arıyorum. :help:
Aynı işi gören radyolu olanı da var mıdır? bilmiyorum. :'(

İlgilenenler ve uçuk fiat istemeyenler: :huhu:

[email protected]
[email protected]

sereye

sereye

Üye
Nerden çıktın sen NeedLeFLuff,

Ömrümüzde bir konu açalım aylar sonra dedik, bizim mesajdan önce kurulmuşsun yukarıya.

Moderatör veya admin arkadaşlar? bir açıklaması var mı bu olayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt