oyunların veri dosyaları nerede

Sponsorlu Bağlantılar

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
oyunların veri dosyaları nerede
oyunların veri dosyaları nerede bilen varsa yardım etsin ;) :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
her programın(oyunda bunun içinde) kendine özgü yolları olabilir, kimisi UID kodu ile aynı olan klasör içindedir, kimisi system/apps kendi adına klasördedir, kimisi c:/data klasöründedir, kendin bakarak bulabilirsin, ama kategoride bazı oyunların kayıtlı dosyaları(save) mevcut, onları inceleyebilirsin

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
her programın(oyunda bunun içinde) kendine özgü yolları olabilir, kimisi UID kodu ile aynı olan klasör içindedir, kimisi system/apps kendi adına klasördedir, kimisi c:/data klasöründedir, kendin bakarak bulabilirsin, ama kategoride bazı oyunların kayıtlı dosyaları(save) mevcut, onları inceleyebilirsin

peki güvenlik Tr (noss_bar) adlı programın veri dosyaları nerede bilginiz varmı programı önceden açıyodum ama şimdi açıldıktan sonra açık uygulamalara tıklıyom sonra program kapanıyor belki veri dosyasını silersem düzelir diye düşündüm

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
siseditor/siscontents ile bir incele dosyaları ve yollarını, telefonda ki dosyalarına bak, genelde ayar dosyaları .ini veya .dat şeklindedir ama dikkat et, silersen program belkide hiç açılmayabilir, yani programı silip tekrar yükle yine olmazsa sil, private klasöründe UID değeri ile aynı klasör hala duruyor mu bir belki içinde fazladan dosya kalmış olabilir onu silersin, system/apps içine bak yine dosyası var mı diye, c:/data içinde belki vardır, dosyaları bulduktan sonra varsa sil yoksa prıgramı tekrar yükle, program içinde varsayılan ayarlara dön diye bir seçenek varsa onu kullan, programı bilmiyorum :)

Son düzenleme:

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
tmm bi deneyim :)
denedim ama sonuç yok malesef yinede saol :)

Peki oyun verilerini hex düzenleme ile düzenlersek oyuna hile yapılabilirmi benim tel sorcerer kaldırmıyoda :)

Son düzenleme:
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
hile yapılabilmesi için oyunun tüm yönlerini bilmek gerekiyor, birçok oyun kullanıcı verilerini kendi açacak şekilde şifreleyip bir dosyaya kaydeder bazı oyunlar verileri şifrelemeden dosyaya kaydeder fakat dosyaya dışardan müdahaleye korunaklıdır mesela bu korunaklı olması şöyledir, oyun veriyi kaydetti ve dosyaya aldı bu dosyanın bayt değerini alır ve saklar, sen bu dosyaya hex den müdahale etsen de dosyanın veri boyutu değiştiği için oyun hata verir, yani iyi oyunların hilesi zor olur kolay oyunlarında hilesi sadece oyun dosyalarını çok iyi incelemeyle belki bulunabilir :) kısaca bu işler zor

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
undroid adlı oyuna hile yapmıştım x plore ile ama onu hexle yapmadım direkt metni düzenledim oldu

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
her oyun zor dememiştim zaten

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
sorcerer in nokia 500 de çalışan versiyonu yokmu açil lazımda ;)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
bellede çalışmamakta, anna olmalı

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yani ne alaka ben anlamadım. Anna ya dönersem açılırmı yada cwf ile olmazmı annaya dönmek istemiyomda :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
program belle sdk ile derlenmediği için bellek yönetiminde sorun çıkarmakta :)

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
peki annaya nasıl dönebilirim ;)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
forum da anlatımlar mevcuttu nerede olduğunu hatırlamıyorum, cihazımdan dolayı da hiç denemedim tabi

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
işte bu linkamanlatılandan hiç bişey anlamadım bi el atsan :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
malesef onunla ilgili bilgim yok, fakat dönecek kadar da gerekli olduğunu düşünmüyorum, sırf hile yapabilmek için

55EnGizli

Üye
    Konu Sahibi
bence gerekli ama yinede saol :)

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş

Üst Alt