Oyun Pc Toplama Öneri

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
salwador10

salwador10

Üye
    Konu Sahibi
Oyun Pc Toplama Öneri
Kısa zaman önce laptobumun ekranı kırıldı, hdd sorun var ve bunun gibi birçok masraf gerektiren sorun daha var. Laptobu yaptırırım ama oyun konusunda gene istediğim performansı alamayacağımı düşündüğümden masaüstü oyun pc si toplamaya karar verdim.Çok fazla bilgim yok pc konusunda ama uzun araştırmalarım sonucunda şu pcyi teknobiyotik sitesinden topladım;

AeroCool XPredator X1 High Power 600w Güç Kaynaklı, Çift USB 3.0 Portlu, Fan Kontolcü Mid Bilgisayar Kasası
AMD FX-4100 Bulldozer AM3+ 8MB 3.6GHz Dört Çekirdekli İşlemci
Akasa Venom AMD/İntel LGA 775/1156/1155/1366/2011 İşlemci Soğutucu
Asus M5A78L-M LX AMD 760G AM3+DDR3 Micro Atx Anakart
Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül PC Belleği(CMZ4GX3 1A1600C9)(Siyah)
Powercolor ATI HD7850 PCS+ 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı(AX7850 2GBD5-2DHPP)
Seagate 500GB 7200RPM 16MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST500DM002)

İşletim sistemi olarak windows7 64bit /windows8 64bit ikisinden biri olabilir tam karar vermedim.Windows8 de işlemci daha stabil çalıştığı söyleniyor.Teknobiyotik fiyatı 1.267,11tl TL tutuyor. Üst düzey oyunları oynayabilir miyim bf3 gta V Farcry3 gibi oyunları ultra veya highda oynayabilir miyim.Ve bu pc beni ne kadar süre idare eder.Önerilerinizi bekliyorum...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
oyanayabilirsin ancak bu sistem bu haliyle pek düzgün bir sistem olmamış.
VATAN bilgisayarın %25 indirimiyle aynı fiyata daha dengeli bir sistem hazırlanabilir.
ancak yine kasayı teknobiyotikten al bence çünkü vatanda adam akıllı kasa yok.
seçtiğin x1 kasa gayet güzel ben x1 DEVIL RED i daha çok beğeniyorum :oke:

nese ben biraz sonra sana kasa hariç sistem yazarım :)

salwador10

salwador10

Üye
    Konu Sahibi
her türlü önerilerinize açığım :)

Eralp YKN

Eralp YKN

Üye
anakartı atx gıgabyte yap işlemciyide fx-6100 yap bana kalırsa madem hd7850 alıyosun ona uygun parçalar olsun hatta bütçen kısıtlı değilse fx-8150 veya fx-8300 işlemci al 4-5 seneye kadar ekran kartı hariç hiçbir donanımını güncellemeden oyunları 3. seneye kadar en iyi şekilde oyna

ozakin70

ozakin70

Üye
Gta V i oynayamazsin çünkü pc ye cikmayacagi açıklandı :D

ozakin70

ozakin70

Üye
anakartı atx gıgabyte yap işlemciyide fx-6100 yap bana kalırsa madem hd7850 alıyosun ona uygun parçalar olsun hatta bütçen kısıtlı değilse fx-8150 veya fx-8300 işlemci al 4-5 seneye kadar ekran kartı hariç hiçbir donanımını güncellemeden oyunları 3. seneye kadar en iyi şekilde oyna

Ana kart olarak güzel seçim olur çünkü gıgabyte bu işin ustası olmuş artık bende arkadasa katılıyorum :thumbup:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt